LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

+6
hanibalcanibal
zagor
kum
space
wolf sagash
Matej
10 posters

Ñòðàíà 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Fri Nov 05 2010, 10:53

preneseno s drugog foruma

Matej ::hm, evo jedne zanimljive teme - pitalice, kakve sise imaju nase forumasice Aka, Kokica,Niki i druge ?!
...
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Fri Nov 05 2010, 11:36

kum ::preneseno s drugog foruma

Matej ::hm, evo jedne zanimljive teme - pitalice, kakve sise imaju nase forumasice Aka, Kokica,Niki i druge ?!
...

Kume, vidim strasno te smeta ova tema, a kako nemas vlastite argumente ili ih ne znas elaborirati, odlucio si se spamirati temu ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by space Fri Nov 05 2010, 11:37

posto vidim da se pravis lud da ponovim pitanje

Matej ::izgleda da nisi pazljivo procitao sto tamo pise. Iguman Sava Miric je jasno napisao da pravoslavnoj crkvi nista nije bilo oduzeto,

pazljivo sam citao i rece covjek da manastir nije imao nepokretnosti u toj KO pa ih komunisti nisu mogli ni oduzeti, sto naravno ne znaci da im nisu oduzeli imovinu na drugim mjestima. Sta je tu problem po tebi???

space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by zagor Fri Nov 05 2010, 12:29

@Matej


Prvo što se tièe teme i povrata oduzetih imanja, vjerovatno æe to biti jedan od uslova za ulazak BiH u EU i kako smatram da Hrvati ne trebaju biti diskriminisani u negativnom tako ih ne treba diskriminisati ni u pozitivnom smislu i svima treba vratiti istovremeno, jer i mnogi Srbi vape za povrati.

Drugo orjentacija bogomolja, Matej mogu te jedino uputiti da pitaš uèiteljicu, jer je to nivo obrazovanja gdje se stièu takva znanja. Da bi ušao u neku studiozniju raspravu potrebna su elementarna znanja.

Treæe Srbi uveæavaju svoje žrtve. Veæ sam èuo za ovu tezu tako da nisam nespreman:
Kapavièka jama 120 ubijenih
Pandurièka jama 36 ubijenih
Ržani do 189 ubijenih iz Popova, ali su u tu jamu dovoženi i ljudi sa strane pa je iz jame izvaðeno 498 lobanja.
Iz Ljubinja je u Jasenovac otjerano 110 ljudi, žena i djece.
U Èavšu je ubijeno 102 ljudi.

Ovo su najveæa stratišta na teritoriji sreza Ljubinje koja su napravile ustaše (ne i konaèna) u toku WWII.

U Ljubinjskom srezu je po popisu iz 1931. živjelo oko 8500 hiljada Srba.

Ovo su èinjence.

Ako ovu cifru pomnožim sa 10 ili 20 kako si rekao faliæe mi Srba u konaènom zbiru.

Božo Vuèureviæ iako se ne smatram njegovim advokatom moram reæi slijedeæe.
Evropa na koju se pozivaš ne poznaje verbalni delikt.
Granatiranje Dubrovnika, protiv Vuèureviæa je za ovo podignuta i optužnica u Dubrovniku, iako je u isto vrijeme isti i veæi broj granata padao po Trebinju ili Ljubinju, ili možda šjor Matej u KZ Hrvatske piše da nije Kazneno djelo ukoliko u tome gradu žive Srbi.
Taj isti Vuèureviæ, ma šta ja mislio o njemu, je spasio hiljade Hrvata iz centralne Bosne, koji su preko RS 1993. autobusima VRS došli do Stoca, meðu njima je i prilièan broj mojih prijatelja.
Prièaš o prizoru mjeseca u selu gdje po tebi niko ne živi zadnjih 70 godina, pa èovjeèe da li si vidio Ivanicu 1996. pa Gering bi pozavidio na sistematiènosti. U Glavskoj su odnijete kosti iz grobova, što nije radio ni Džingis kan, a u Prebilovcima su kosti muèenika iz jama raznijete dinamitom i na tom mjestu napravljena deponija smeæa.

Pa dragi Matej ukoliko moramm da biram izmeðu varvarstva Vuèureviæa i kulture Dubrovnika biram da zauvijek ostanem divlji barbarin sa Bizanta.

Da napravim malu digresiju. Na Ovèari je ubijeno 200 ranjenika i ja to kao hrišæanin i pravoslavac moram da osudim.
Za ovaj zloèin je do sada presuðeno 207 godina zatvora.
Hrvatska potražuje još oko 60 nestalih.

Da li da ja na osnovu tvoje percepcije dogaðaja procijenim da Hrvatska traži alibi za zloèine koje æe tek uraditi ili samo želi da sahrani svoje žrtve, koje brojem ne mogu ni blizu da dobace ni malom Ljubinju u WW II, iako smatram da broj ne oslikava i razmjeru zloèina.

Zauvjek Vaš Duh sa sjekirom
zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 43
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty genocid koji traje

Ïîðóêà by Matej Fri Nov 05 2010, 20:09

Zagore,
procitaj pazljivo sto sam napisao o etnicki motiviranim zlocinima nad Hrvatima na podrucuju opcine Trebinje od 1948. pa do danas, pa se onda javi ...

BTW, samo iz sela Dubljani u WW II. je ubijeno oko 60 mjestana Hrvata, od toga se poimenicno zna: ime i prezime, spol, dob, mjesto zlocina i tko su bili zlocinci za 50 njih ... a do danas nitko od tih hrvatskih zrtava nije dobio svoju spomen kosturnicu, vec njihove kosti i danas leze po jamama i gomilama oko Dubljana i Velicana ...

Hrvati iz Popova po kostima svojih pokojnika bacenih u jame i gomile po Popovom polju ne prekapaju niti s njima licitiraju, a niti ih nosaju kao mosti radi zazivanja neke osvete i svojih osvetnickih zlocina u buducnosti ...

a niti su Hrvati u zadnjem ratu napali Trebinje i Ljubinje, vec obratno bez ikakvog povoda bili su napadnuti, razarani, pljackani i paljeni Dubrovnik i Ravno ...

toliko istine radi ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Fri Nov 05 2010, 20:33

Matej ::BTW, samo iz sela Dubljani u WW II. je ubijeno oko 60 mjestana Hrvata...

Matej :: Naime, ja nigdje nisam pisao o ukupnim zrtvama II. Sv. rata u opcini/srezu Ljubinje, vec o zrtvama II. Sv. rata u Dubljanima, koje su isto tako poznate s imenima, prezimenima i svim ostalim i na hrvatskoj (50) i na srpskoj (19) strani ...


50 ili oko 60? iznosiš razlièite podatke



kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by zagor Sat Nov 06 2010, 01:23

Prvo o etnièki motivisanim zloèinima poslije 1945. nema govora, jer komunisti nisu bili probirljivi kada je nacija u pitanju pa su tako u Ljubinju ubili 180 Srba 1941-1951.
U Trebinju je taj broj daleko veæi, pa Sava Kovaèeviæ je prvo pobio svoje Kovaèeviæe pa krenuo dalje. Znaèi šjor Matej to su komunistièki a ne Srpski zloèini, i tvoju tazbinu iz Dubljana nisu protjerali èetnici veæ partizani.

O ubijenim Hrvatima u Dubljanima,
Ja žalim svaku NEVINU žrtvu i smatram da svima treba podiæi dostojan spomenik.

Kada govoriš o imenima ubijenih, da li smatraš da su Srpske žrtve bezimene ili možda da ja iz rukava izbacujem brojeve.
Samo iz moje familije je 7 u Jasenovcu i 4 u Pandurici, da li misliš možda da ne znam kako se zovu.
Da naglasim još i ovo od Ljubinjskih žrtava niko nije ubio nikoga u Dubljanima, što nije i obrnut sluèaj.

Nisi mi odgovorio da li je traženje nestalih sa Ovèare traženje alibija za buduæe zloèine ili možda ipak želja njihovih bližnjih da ih dostojno sahrane.

Što se tièe odbrane ti bi kao odvjetnik trebao znati šta taj termin znaèi, pa ne možeš se od mene braniti u mojoj kuæi.
JNA jeste svašta radila i od toga se ograðujem, ali ta reakcija na akciju sa Hrvatske strane nije bila ništa bolja, a sela kroz koja je prošla Hrvatska vojska lièe na Hirošimu.
Degutantno je da o tome govori èovjek koji je u svemu tome uèestvovao i koji nije uèinio ništa da bar osudi skrnavljenje grobnih mjesta.
Dva sela u kojima su živjeli Hrvati u Ljubinju Mišljen i Kotezi nalazila su se na prvoj liniji i njihovi mještani su èitav rat proveli u njima iako su sinovi od nekih bili sa druge strane, a u WW II su imali zavidan ustaški pedigre.
Niko iz Ljubinja se vidiš nije svetio, niti je ikome falila dlaka s glave, na šta sam izuzetno ponosan.

Ova tema je u poèetku bila dobra i ja podržavam restituciju ili denacionalizaciju zovite to kako hoæete i Srbija i BiH jedine još nisu ušle u taj proces. Nadam se da æe im to biti jedan od uslova za ulazak u EU. Jedino je vjerskim organizacijama vraæen dio imovine, znam da SPC traži zgradu Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, ali to treba da važi za sve, a ne samo za Hrvate u Dubljanima.

Tebi niko ne spori pravo da tražiš svoje pola Popova polja, (to sigurno neæeš postiæi ovdje), naèin, argumentacija, i relativiziranje zloèina su stvari koje meni smetaju.

Ako ništa ovdje si barem nauèio da je kod katolièkih crkava oltar na zapadnoj strani.

zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 43
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 06:07

[You must be registered and logged in to see this link.]
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 07:50

zagor ::Ako ništa ovdje si barem nauèio da je kod katolièkih crkava oltar na zapadnoj strani.

Zagore, prijavi se s ovom svojom teorijom za antologiju najvecih svjetskih gluposti ...

sve krscanske crkve u Europi su tradicionalno okrenute prema istoku (tj. oltar se nalazi na istoku), tj. prema Isusovom mjestu rodjenja, zivota i smrti ...
A samo nakon 1965. tj. nakon II. vatikanskog sabora odkad se oltar u katolickim crkvama odvaja od zida apside i okrece prema puku, moze se sresti katolicke crkve okrenute i u drugim smjerovima ...

vidi se da ti o krscanstvu i krscanskim crkvama pojma nemas ...

uostalom da katolicke crkve trebaju biti okrenute prema zapadu bila bi tako okrenuta bar zagrebacka katedrala ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

ili mislis da su i nju Hrvati katolici preoteli Srbima pravoslavcima ?! Rolling Eyes
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 07:56

kum ::
Matej ::BTW, samo iz sela Dubljani u WW II. je ubijeno oko 60 mjestana Hrvata...

Matej :: Naime, ja nigdje nisam pisao o ukupnim zrtvama II. Sv. rata u opcini/srezu Ljubinje, vec o zrtvama II. Sv. rata u Dubljanima, koje su isto tako poznate s imenima, prezimenima i svim ostalim i na hrvatskoj (50) i na srpskoj (19) strani ...

50 ili oko 60? iznosiš razlièite podatke

nisu razlici podaci, ukupno ih je ubijeno oko 60, ali se za 50 njih znaju svi podaci: ime i prezime, spol, dob, mjesto i pocinitelji zlocina ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by zagor Sun Nov 07 2010, 08:11

Èetnici u Hercegovini, nisu postojali do 1942.
Popovci Srbi su masovno bili u partizanima.
Dubljanski Hrvati su pobjegli jer su znali šta su uradili.
Za sedam Dubljanaca 1945. održano je javno suðenje.
Katolièka crkva u Trebinju podignuta je 1925. u èast 1000 godina krunisanja kralja Tomislava, oltar ka zapadu.
Katolièka crkva u Ljubinju isti period ista stvar (i zamisli barbari ih nisu srušili).
Trebimlja stara i nova katolièka crkva gledaju jedna u drugu, vrata u vrata, stara oltar ka istoku nova ka zapadu.

Preuzeto sa sajta odreda izviðaèa Vinkovci

kod katolièkih crkava oltar je sa zapadne strane, a ulaz s istoène, dok je kod pravoslavnih obrnuto; križ kod svih kršæanskih crkava je približno u smjeru sjever-jug; kršæanski grobovi su u pravcu istok-zapad; minaret kod džamija je na jugu, a ulaz na sjeveru; muslimanski grobovi imaju spomenik u pravcu juga.

Ili su možda vinkovaèki izviðaèi pod kontrolom SANU Laughing
zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 43
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 08:45

zagor ::@Matej
Prvo što se tièe teme i povrata oduzetih imanja, vjerovatno æe to biti jedan od uslova za ulazak BiH u EU i kako smatram da Hrvati ne trebaju biti diskriminisani u negativnom tako ih ne treba diskriminisati ni u pozitivnom smislu i svima treba vratiti istovremeno, jer i mnogi Srbi vape za povrati.

Zagore, ti izgleda jos nisi shvatio bit problema sa mirnodopskim etnicki motiviranim zlocinima prema Hrvatima iz Dubljana ... Naime, zasad nije problem restitucija odnosno povrat, nego to sto su se svi posjedovni listovi (koji su preduvjet za restituciju) hrvatskih obitelji iz Dubljana i dokumentacija o oduzimanju njihovih imanja izgubila, kako u Katastru, tako i u Sudu, Opcini i Tuzilastvu, dok se u isto vrijeme i na istom mjestu nije izgubio niti jedan posjedovni list za srpske obitelji iz Dubljana ...
eto u tome je problem kako se u opcini Trebinje gube samo posjedovni i vlasnicki listovi, te upisi iz knjiga rodjenih i knjiga drzavljana samo za Hrvate ?!

Drugo orjentacija bogomolja, Matej mogu te jedino uputiti da pitaš uèiteljicu, jer je to nivo obrazovanja gdje se stièu takva znanja. Da bi ušao u neku studiozniju raspravu potrebna su elementarna znanja.

ovakvu svjetsku glupost moze napisati samo netko tko o krscanstvu i krscanskim crkvama pojma nema ...
naime, sve stare katolicke crkve bilo gdje u Europi su okrenute prema istoku osim naravno ondje gdje je to zbog polozaja prema postojecoj ulici drugacije uvjetovano ...

Treæe Srbi uveæavaju svoje žrtve. Veæ sam èuo za ovu tezu tako da nisam nespreman:
Kapavièka jama 120 ubijenih
Pandurièka jama 36 ubijenih
Ržani do 189 ubijenih iz Popova, ali su u tu jamu dovoženi i ljudi sa strane pa je iz jame izvaðeno 498 lobanja.
Iz Ljubinja je u Jasenovac otjerano 110 ljudi, žena i djece.
U Èavšu je ubijeno 102 ljudi.
Ovo su najveæa stratišta na teritoriji sreza Ljubinje koja su napravile ustaše (ne i konaèna) u toku WWII.

svaka je nevina zrtva previse, ali ni hrvatske zrtve iz Popovog polja nisu nista manje, dapace i apsolutno i relativno su vece ...
Prema statistikama zupe Ravno, to je podrucje od 1937. do 1947, imalo manje 780 katolika ili punu trecinu!

Božo Vuèureviæ iako se ne smatram njegovim advokatom moram reæi slijedeæe.
Evropa na koju se pozivaš ne poznaje verbalni delikt.
Granatiranje Dubrovnika, protiv Vuèureviæa je za ovo podignuta i optužnica u Dubrovniku, iako je u isto vrijeme isti i veæi broj granata padao po Trebinju ili Ljubinju, ili možda šjor Matej u KZ Hrvatske piše da nije Kazneno djelo ukoliko u tome gradu žive Srbi.

Vucurevic nije optuzen zbog verbalnog delikta vec zbog zapovjedne odgovornosti za ratne zlocine pocinjene na dubrovackom podrucju,
a sto se tice granata HV-a po Trebinju i Ljubinju 1991. ih sigurno nije bilo jer niti smo tada imali topnistvo a niti granate ...

taj isti Vuèureviæ, ma šta ja mislio o njemu, je spasio hiljade Hrvata iz centralne Bosne, koji su preko RS 1993. autobusima VRS došli do Stoca, meðu njima je i prilièan broj mojih prijatelja.

to nema veze s Vucurevicom nego je to bila vezana trgovina prijevoz i tranzit za naftu ...

Prièaš o prizoru mjeseca u selu gdje po tebi niko ne živi zadnjih 70 godina, pa èovjeèe da li si vidio Ivanicu 1996. pa Gering bi pozavidio na sistematiènosti. U Glavskoj su odnijete kosti iz grobova, što nije radio ni Džingis kan, a u Prebilovcima su kosti muèenika iz jama raznijete dinamitom i na tom mjestu napravljena deponija smeæa.

ne zelim pravdati nikakva sranja sto su u osveti pocinili pripadnici HV-a, ali rusenja, pljackanja i paljenja sela po Konavalima, Zupi Dubrovackoj, Rijeci Dubrovackoj, Dubrovackom Primorju je bilo prije, i puno, puno opseznije ...
meni su osobno tako u zadnjem ratu od strane tzv. JNA i srpsko-crnogorskih dobrovoljaca opljackane, porusene i upaljene dvije kuce, ali ja nisam opljackao, upalio ili razorio niti jednu srpsku kucu, vec sam naprotiv prvi javno osudio tu osvetnicku praksu i trazio odgovornost za pocinitelje i odgovorne po zapovjednoj odgovornosti ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 09:07

zagor ::Èetnici u Hercegovini, nisu postojali do 1942.

partizani u Hercegovini do 1942., a prakticno do 1943. nisu postojali ...

Popovci Srbi su masovno bili u partizanima.

istina, ali tek nakon 1944., kad su masovno iz gubitnickih cetnika poceli prelaziti u pobjednicke partizane ...

Dubljanski Hrvati su pobjegli jer su znali šta su uradili.

nisu oni nista napravili i to ce ti reci Srbi iz Dubljana, a pobjegli su jer nisu mogli izdrzati svakodnevnu cetnicku paljbu po selu s okolnih brda ...

Za sedam Dubljanaca 1945. održano je javno suðenje.

to nije bilo nikakvo sudjenje, nego obicni linc sedmorice hrvatskih civila, koji su jedino bili krivi zbog svog verbalnog hrvatovanja ...

Katolièka crkva u Trebinju podignuta je 1925. u èast 1000 godina krunisanja kralja Tomislava, oltar ka zapadu.
Katolièka crkva u Ljubinju isti period ista stvar (i zamisli barbari ih nisu srušili).
Trebimlja stara i nova katolièka crkva gledaju jedna u drugu, vrata u vrata, stara oltar ka istoku nova ka zapadu.

Preuzeto sa sajta odreda izviðaèa Vinkovci

kod katolièkih crkava oltar je sa zapadne strane, a ulaz s istoène, dok je kod pravoslavnih obrnuto; križ kod svih kršæanskih crkava je približno u smjeru sjever-jug; kršæanski grobovi su u pravcu istok-zapad; minaret kod džamija je na jugu, a ulaz na sjeveru; muslimanski grobovi imaju spomenik u pravcu juga.

Ili su možda vinkovaèki izviðaèi pod kontrolom SANU Laughing


pa sto je tebi covjece, jel moguce da u svom zivotu nisi vidio vise od tri katolicke crkve, nego bas tri koje su zbog polozaja bile okrenute prema zapadu?! zasto bi katolicke crkve bile okrenute prema zapadu?! jel se Isus mozda rodio na zapadu ili istoku?!

od 100 crkava na dubrovackom podrucju bilo kad izgradjenih njih preko 90 posto su okrenute (oltarom) prema istoku ...

a sto pise na nekom izvidjackom siteu o katolickim crkvama je bas jak dokaz Rolling Eyes
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Sun Nov 07 2010, 09:19

Matej ::Kume, vidim strasno te smeta ova tema, a kako nemas vlastite argumente ili ih ne znas elaborirati, odlucio si se spamirati temu ...

Zahvalio bih se Zagoru na elaboratu i iznesenim argumentima. I Vi biste se mu se trebali takoðe zahvaliti što vam je pokazao kako izgleda jedna kvalitetna odbrana.

Inaèe, loše ste se pripremili za odbranu "Dubljana", sve Vam je zasnovano na kopiranje podataka upitne vjerodostojnosti sa raznoraznih foruma.

Nisam nastojao spamirati temu, samo sam želio istaæi da imate i normalnu stranu liènosti postavljajuæi vaše pitanje o obdarenosti forumašica sa drugog foruma.

Zaista nemam ništa protiv da sadite vinograde i proizvodite više bijelog vina na ženinom imanju, koje Vam je oèigledno bitnije od svega drugog. Èak Vam želim da od njega napravite nadaleko poznat brend koji æe osim Hrvata piti Italijani, Francuzi, Srbi...

Inaèe, smatram da je tema jako dobra. Otvara mnoga pitanja.

Možda biste mi Vi, kao advokat, mogli odgovoriti na pitanje ko polaže pravo na nacionalizovanu imovinu porodica potpuno stradalih u Jasenovcu, poput predratne ljubinjske porodice Šparavalo od koje nisu ostali srodnici?
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 09:37

zagor ::Prvo o etnièki motivisanim zloèinima poslije 1945. nema govora, jer komunisti nisu bili probirljivi kada je nacija u pitanju pa su tako u Ljubinju ubili 180 Srba 1941-1951.
U Trebinju je taj broj daleko veæi, pa Sava Kovaèeviæ je prvo pobio svoje Kovaèeviæe pa krenuo dalje. Znaèi šjor Matej to su komunistièki a ne Srpski zloèini, i tvoju tazbinu iz Dubljana nisu protjerali èetnici veæ partizani.

netocno prvo su ih 1941. protjerali cetnici, a onda opet 1948. cetnici preobuceni u partizane, odnosno komuniste u koje su masovno presli nakon 1944.

O ubijenim Hrvatima u Dubljanima,
Ja žalim svaku NEVINU žrtvu i smatram da svima treba podiæi dostojan spomenik.

i ja zalim svaku nevinu zrtvu, a sto se tice spomenika o tome bi se mogle voditi kilometarske raspre za i protiv ...

Kada govoriš o imenima ubijenih, da li smatraš da su Srpske žrtve bezimene ili možda da ja iz rukava izbacujem brojeve.
Samo iz moje familije je 7 u Jasenovcu i 4 u Pandurici, da li misliš možda da ne znam kako se zovu.

zao mi je svaku nevinu zrtvu, pa tako i tvoje rodjake ...

Da naglasim još i ovo od Ljubinjskih žrtava niko nije ubio nikoga u Dubljanima, što nije i obrnut sluèaj.

moje su informacije upravo suprotne ...

Nisi mi odgovorio da li je traženje nestalih sa Ovèare traženje alibija za buduæe zloèine ili možda ipak želja njihovih bližnjih da ih dostojno sahrane.

pitanje je posve deplasirano ...

Što se tièe odbrane ti bi kao odvjetnik trebao znati šta taj termin znaèi, pa ne možeš se od mene braniti u mojoj kuæi.

zar je Dubrovnik ili Ravno 1991. bila tvoja kuca?!

JNA jeste svašta radila i od toga se ograðujem, ali ta reakcija na akciju sa Hrvatske strane nije bila ništa bolja, a sela kroz koja je prošla Hrvatska vojska lièe na Hirošimu.

na ovo sam ti vec odgovorio, pa da se ne ponavljam ...

Degutantno je da o tome govori èovjek koji je u svemu tome uèestvovao i koji nije uèinio ništa da bar osudi skrnavljenje grobnih mjesta.

a ovo je vec posve jadno, posto ti o meni u stvarnom zivotu nista ne znas, a da se uopce ne govori o tome kako je posve netocno i neistinito ...

Dva sela u kojima su živjeli Hrvati u Ljubinju Mišljen i Kotezi nalazila su se na prvoj liniji i njihovi mještani su èitav rat proveli u njima iako su sinovi od nekih bili sa druge strane, a u WW II su imali zavidan ustaški pedigre.
Niko iz Ljubinja se vidiš nije svetio, niti je ikome falila dlaka s glave, na šta sam izuzetno ponosan.

pa to bi trebalo biti normalno, zar ne?
i moj je prvi i najbolji susjed Srbin bio prije rata i ostao kroz rat i poslije rata sve do danas ...

Ova tema je u poèetku bila dobra i ja podržavam restituciju ili denacionalizaciju zovite to kako hoæete i Srbija i BiH jedine još nisu ušle u taj proces. Nadam se da æe im to biti jedan od uslova za ulazak u EU. Jedino je vjerskim organizacijama vraæen dio imovine, znam da SPC traži zgradu Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, ali to treba da važi za sve, a ne samo za Hrvate u Dubljanima.

naravno, samo je problem sto Hrvati o sebi, svom vlasnistvu i oduzetim imanjima u opcini Trebinje ne mogu dobiti nikakvu dokumentaciju jer je ista ili usnistena ili sakrivena ...

Tebi niko ne spori pravo da tražiš svoje pola Popova polja, (to sigurno neæeš postiæi ovdje), naèin, argumentacija, i relativiziranje zloèina su stvari koje meni smetaju.

naravno da necu preko ovog foruma vratiti oduzete nekretnine svoje tazbine, ali zasto ja ovdje pisem vec sam objasnio pa da se ne ponavljam ...
a tebe mislim vise smeta sto za tvoj kut gledanja cujes neke neugodne cinjenice i argumente ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 09:45

kum ::Možda biste mi Vi, kao advokat, mogli odgovoriti na pitanje ko polaže pravo na nacionalizovanu imovinu porodica potpuno stradalih u Jasenovcu, poput predratne ljubinjske porodice Šparavalo od koje nisu ostali srodnici?

umrlog ostavioca bez srodnika i oporuke nasljedjuje Opcina prema mjestu prebivanja za pokretnine, a za nekretnine prema mjestu gdje se nekretnine nalaze ...
povrat ili restitucija nepravicno oduzete imovine se u pravilu vrsi samo srodnicima i to u pravoj liniji ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Sun Nov 07 2010, 09:58

Matej ::
kum ::Možda biste mi Vi, kao advokat, mogli odgovoriti na pitanje ko polaže pravo na nacionalizovanu imovinu porodica potpuno stradalih u Jasenovcu, poput predratne ljubinjske porodice Šparavalo od koje nisu ostali srodnici?

umrlog ostavioca bez srodnika i oporuke nasljedjuje Opcina prema mjestu prebivanja za pokretnine, a za nekretnine prema mjestu gdje se nekretnine nalaze ...
povrat ili restitucija nepravicno oduzete imovine se u pravilu vrsi samo srodnicima i to u pravoj liniji ...

Imam još jedno pitanje. Ljubinjsko polje, gotovo u cjelosti, izdato je pod zakup, hrvatskom državljaninu, na nekih 20-tak godina. Šta æe se dogoditi kada Zakon o restituciji stupi na snagu i stvarni vlasnici zatraže svoju imovinu?
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 10:08

kum ::Imam još jedno pitanje. Ljubinjsko polje, gotovo u cjelosti, izdato je pod zakup, hrvatskom državljaninu, na nekih 20-tak godina. Šta æe se dogoditi kada Zakon o restituciji stupi na snagu i stvarni vlasnici zatraže svoju imovinu?

u pravilu zakup ne prestaje promjenom vlasnika, ali se moze traziti izmjena ili prestanak ugovora zbog promjenjenih okolnosti ...

P.S: ovo je zadnji odgovor na ovakva pitanja izvan teme rasprave ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Sun Nov 07 2010, 10:21

Matej ::u pravilu zakup ne prestaje promjenom vlasnika, ali se moze traziti izmjena ili prestanak ugovora zbog promjenjenih okolnosti ...

P.S: ovo je zadnji odgovor na ovakva pitanja izvan teme rasprave ...

Hvala na odgovorima. Samo, nemojte se zavaravati da se ovdje radi o raspravi. Vi više ostavljate dojam kao da èekate da neko odgovori, pa onda Vi odgovorite šta stignete pretvarajuæi pri tom naš cijenjeni portal u smeæe gdje se prepucava na najnižoj razini.
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty 'Ad orientem'

Ïîðóêà by Matej Sun Nov 07 2010, 11:49

zagor ::kod katolièkih crkava oltar je sa zapadne strane, a ulaz s istoène, dok je kod pravoslavnih obrnuto

Svetište (oltar) kod svih kršæanskih crkava u Europi u pravilu je na istoku, a proèelje na zapadu.

'Ad orientem' - ka istoku - okrenut licem ka istoku - licem Kristu. Za nas kršæane istok je Krist, zato se okreæemo u molitvi (i misi) licem ka križu (Kristu). Glavni u liturgiji je Krist, i zato okrenutost licem Kristu (križu) ...

e sad bih volio cuti argumente koji bi bili vjerski razlozi za navodnu okrenutost katolickih crkava prema zapadu (prema komu ili cemu na zapadu?!), tj. prema svetoj Ljubljani, Becu, Berlinu i tako dalje ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by zagor Tue Nov 09 2010, 06:51

Prvo tema više nema nikakvoga smisla, a tome si najviše ti doprinio.
Dalje, poslije ustaških zloèina, kakve ne pamti Hercegovina, koji se dešavaju u maju i junu 1941. godine, Srbi bježe u planine, u sluèaju Ljubinja u Radimlju i Iliju. Sve žrtve sreza Ljubinje koje sam ja naveo su nastale u ova dva mjeseca. Tako da ovi muèenici nisu mogli ubiti nikoga iz Dubljana, dok su mnogi iz Dubljana uèestvovali u ovim zloèinima.
U ovim planinama organizuje se otpor i borba za biološki opstanak, znaèi nema ni partizana ni èetnika samo Srbi, do poraza Hitlera pod Moskvom i direktive kominterne da je vrijeme za obraèun sa buduæim neprijateljem revolucije. Poslije ovoga poèinju ubistva viðenijih Srba od strane komunista (ovo je u kom. Literaturi nazvano kasnije lijevim skretanjima) i narod se dijeli na èetnike i partizane (1942.). Èetnièka organizacija je u Hercegovini znaèi uspostavljena 1942. Godine. Meni je jasno da se u Hrvatskoj svi Srbi smatraju èetnicima, što nažalost nije taèno, a da su svi bili u èetnicima ja bi danas živio u državi koja se zove Kraljevina Srbija koja bi bila jedan od osnivaèa EU I NATO, na moju žalost to nije tako. Što se uèešæa Srba u jednom od ova dva antifašistièka pokreta pokreta tièe, za razliku od Ljubinja koje je listom za kralja i otadžbinu, popovski srbi su stali uz maršala. Da navedem primjer u jednom sukobu sa èetnicima iz 1943. U Ljubinju je poginulo 20 partizana iz Popova.
Što se tièe suðenja Dubljancima, osuðeni su što su klali i bacali nevine ljude u jame, a ne što su pjevali u kafani. Da li im treba dizati spomenike, u Dubrovniku vam od volje, u Ljubinju su sebi podigli dovoljno spomenika da ih nikada ne zaboravimo.
Ja inaèe ne volim patetiku u raspravama, a svoje roðake sam naveo na tvoju opasku da se hrvatske žrtve znaju imenom prezimenom i imenom oca, aludirajuæi da Srbi preuvelièavaju, nosaju kosti i pripremaju teren za zloèine.
Kada te na primjeru Ovèare upitam da li se Hrvatska priprema za zloèine odgovoriš floskulom koja ne znaèi ništa.
Kada ti kažem da su na Mišljenu i Kotezima (prvoj liniji VRS) èitav rat živjeli Hrvati èiji su preci u WWII bili u ustašama, a sinovi tada u HV i da se niko od vojnika inaèe potomaka baèenih u jame nije svetio, kao odgovor na tvoju tvrdnju da su Srbi pripremali teren za zloèine, odgovoriš da je to normalno.
E, pa nije bilo normalno sa strane HV ni u jednom Srpskom selu kroz koje je prošla HV (a ja sam bio u svakom od Glavske do Èvaljine), ni u jednom nije ostao ni kamen na kamenu, nijedna kuæa ni crkva, grobovi su rušeni , kosti raznošene. Da ti kažem i ovo pripadnici VRS su iz Koteza gledali miniranje manastira Zavala, da li su se svetili na ljudima i crkvi u Kotezima, nisu, vj. Su pomislili oprosti im Bože ne znaju šta rade.
Dubrovnik i Ravno nisu moja kuæa i ja osuðujem sve što je JNA uèinila, Srbima Hercegovcima zamjeram što nisu rekli odavde neæete napadati Dubrovnik, znam da su opljaèkali sve što su mogli i popaliti i to sam vidio u Kuparima i Æilipima, tebi kao advokatu sam skrenuo pažnju na termin odbrana, e pa nje nema u Trebinju i Ljubinju.
Pitao sam te da li je isti zloèin granatiranje DU i TB, a ti odgovoriš mi nismo imali topništvo 1991. Pa za tvoju informaciju u RS je borac prve kategorije u ratu bio od 20.04.1992-novembar 1995. Ili postoji amnestija za granatiranja u 1992.
Verbalni delikt Vuèureviæev si prvi pomenuo ti, govorio ovo govorio ono, na to sam ti rekao da pravosuðe u EU ne poznaje tu kvalifikaciju. A kada tužilaštvo u DU podigne optužnicu za npr. Raketiranje Ljubinja u maju 1992.kada je po mjestu gdje nikada nije bio vojni cilj za nepun minut palo 64 rakete kal.128mm iz dva ognja, ja æu povjerovati da je tužilaštvo u DU nepristrasno.
Kada ti kažem da su preko RS spašeni Hrvati, odgovoriš nešto u smislu dali smo vam naftu, pa za tvoju inf. Mate Boban je molio da se spase ta nejaè, a nafta je plaæana iznajmljivanjem artiljerije i granatama u cent. Bosni, što uostalom govori i o karakteru rata.
U pravu si da te nisam trebao prozvati za ulogu u ratu, ipak je ovo forum, i žao mi je što sam to napisao, mislio sam na tvoju ulogu u kriznom štabu i spomenicu dom. rata ukoliko su moje inf. taène. Meni ne smetaju spomenice dobijene za junaštvo u borbi ili iskazani patriotizam, ali kada vidim spaljena sela i prevrnute grobove, ne znam za šta su dodjeljivane.
Radiš statistiku za period 1937-1947, zaista bi volio da znam kako.
Prvi si pomenuo otimaèinu crkava, pa sam ti u tome kontekstu odgovorio misleæi da nešto znaš o unijaæenju, ovo je tema o kojoj mogu do ujutru pa æu te samo uputiti na sjajno djelo Viktora Novaka inaèe bivšeg katolièkog sveæenika MAGNUM CRIMEN. Znam i to da su katolici u Kotezima i Prhinju do zadnjeg rata nalagali badnjake za božiæ, a pojedini imali i krsnu slavu.
Kada me kvalifikuješ kao glupana to æe više reæi o tebi.
Ja vidio samo tri katolièke crkve, pa na tvoju jednu ja napisah tri, katedralu u Zagrebu zaista, na moju žalost, nikada nism vidio pa o tome i ne bi.
Još nešto gošpar Matej, nije bitno na nešto odgovoriti veæ kako æeš odgovoriti, što se mene tièe postaje neukusno.

Zagor-te-nej
zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 43
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Tue Nov 09 2010, 10:17

zagor ::Prvi si pomenuo otimaèinu crkava, pa sam ti u tome kontekstu odgovorio misleæi da nešto znaš o unijaæenju, ovo je tema o kojoj mogu do ujutru pa æu te samo uputiti na sjajno djelo Viktora Novaka inaèe bivšeg katolièkog sveæenika MAGNUM CRIMEN. Znam i to da su katolici u Kotezima i Prhinju do zadnjeg rata nalagali badnjake za božiæ, a pojedini imali i krsnu slavu.
Kada me kvalifikuješ kao glupana to æe više reæi o tebi.
Ja vidio samo tri katolièke crkve, pa na tvoju jednu ja napisah tri, katedralu u Zagrebu zaista, na moju žalost, nikada nism vidio pa o tome i ne bi.
Još nešto gošpar Matej, nije bitno na nešto odgovoriti veæ kako æeš odgovoriti, što se mene tièe postaje neukusno.
Zagor-te-nej

Zagore,
na ovako dugacak post ti ne mogu odgovoriti odjedanput i u komadu ...
pa da pocnemo od kraja i tvog konstantnog pokazivanja potpunog nepoznavanja krscanstva i krscanskih crkava ...
Zagore, ti pises o krscanstvu i krscanskim crkavama kao da si odrastao u ateistickoj ili agnostickoj obitelji, pa su to za tebe spanska sela i portugalska naselja ...
i nisi se jos ispricao za onu antologijsku glupost o orijentaciji katolickih crkava prema zapadu ...
nego sad ponavljas slicnu takvu glupost o Badnjaku ...

korijeni i pravoslavlja i katolicnastva su posve isti i rijec je o posve istoj vjeri ... a razlike su cisti folklor ... od kojih je glavna ta sto pravoslavci koriste znanstveno pogresni julijanski kalendar, a katolici znanstveno tocniji i ispravniji gregorijanski ...
katolici i inace vole stalno nesto modernizirati, a pravoslavci se vise drze tradicije i zajednickih korijena krscanstva ... koji su dakle zajednicki svim krscanskim crkvama a ne neka orginalna izmisljotina pravoslavlja ...
to ti je npr, objasnjenje za krsnu slavu koja se do dugo slavila i zadrzala i kod katolika, a u zadnijih je 50-tak godina kod katolika uglavnom napustena, ali ne u cijelosti i ne kod svih ...
a sto se tice badnjaka i kod katolika i kod pravoslavaca koliko ja znam obicaji su skoro posve isti ...
ja i danas nalazem badnjake, ali ne na Bozic, kako ti koji ocito nisi vjernik mislis da se to radi nego na Badnjak ili badnje vece, tj. dan prije Bozica ...


Ïîñëåäœè èçìåíèî Matej äàíà Tue Nov 09 2010, 12:24. èçìåœåíî óêóïíî 1 ïóòà
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Tue Nov 09 2010, 12:20

zagor ::Prvo tema više nema nikakvoga smisla, a tome si najviše ti doprinio..

upravo suprotno ja sam otvorio ovu temu o aktualnim etnickom mrznjom motiviranim nezakonitim radnjama u opcini Trebinje, a ti i ostali raspravljaci s ovog foruma ste u nedostatku argumenata sve ono o cemu sam ja pisao pokusali opravdati i objasniti ustaskim zlocinima u WW II.

Dalje, poslije ustaških zloèina, kakve ne pamti Hercegovina, koji se dešavaju u maju i junu 1941. godine, Srbi bježe u planine, u sluèaju Ljubinja u Radimlju i Iliju. Sve žrtve sreza Ljubinje koje sam ja naveo su nastale u ova dva mjeseca. Tako da ovi muèenici nisu mogli ubiti nikoga iz Dubljana, dok su mnogi iz Dubljana uèestvovali u ovim zloèinima.

evo opet ustase i ustaski zlocini su opravdanje za sve i tako ce to kod znatnog broja Srba ostati do kraja vijeka i svijeta ... sto u konacnici znaci da izmedju nasa dva naroda do stvarnog i trajnog mira nece tako lako doci, nego prije do nekog novog iduceg rata i istrage nase ili vase ... bas balkanski jadno i zalosno ...

Inace, jedini prezivjeli svjedok ustaskog zlocina kod Rzanog Dola svjedocio je da je tamo vidio samo jednog dubljanca, pa prema tome nije istina da su mnogi iz Dubljana u tome sudjelovali ...

U ovim planinama organizuje se otpor i borba za biološki opstanak, znaèi nema ni partizana ni èetnika samo Srbi, do poraza Hitlera pod Moskvom i direktive kominterne da je vrijeme za obraèun sa buduæim neprijateljem revolucije. Poslije ovoga poèinju ubistva viðenijih Srba od strane komunista (ovo je u kom. Literaturi nazvano kasnije lijevim skretanjima) i narod se dijeli na èetnike i partizane (1942.). Èetnièka organizacija je u Hercegovini znaèi uspostavljena 1942. Godine. Meni je jasno da se u Hrvatskoj svi Srbi smatraju èetnicima, što nažalost nije taèno, a da su svi bili u èetnicima ja bi danas živio u državi koja se zove Kraljevina Srbija koja bi bila jedan od osnivaèa EU I NATO, na moju žalost to nije tako. Što se uèešæa Srba u jednom od ova dva antifašistièka pokreta pokreta tièe, za razliku od Ljubinja koje je listom za kralja i otadžbinu, popovski srbi su stali uz maršala. Da navedem primjer u jednom sukobu sa èetnicima iz 1943. U Ljubinju je poginulo 20 partizana iz Popova.

srpski cetnici su bili antifasisti koliko i hrvatska im subraca ustase ...
inace, da ti recem posteno o partizanskom i cetnickom pokretu u Popovom polju ne znam previse, a niti me to interesira, znam samo ono sto sam cuo od svog oca koji je bio u partizanima da su Srbi iz Popovog polja do 1943. bili masovno u cetnicima i da tamo do kapitulacije Italije u rujnu 1943. partizana u Popovom polju prakticno da nije ni bilo ...
te da su 1944. cetnici iz Popovog polja kad su vidili da gube rat masovno presli u partizane, pa su onda ti novopeceni "partizani" sa bijelim svjeze obrijanim cetnickim bradama dosli i "oslobodili" Dubrovnik pocinivsi pritom brojne i grozne zlocine, od kojih je najgori mucko ubojstvo bez ikakvog suda i sudjenja 44 civila na dubrovackom otocicu Daksi, te 12 na Orsuli ..

Što se tièe suðenja Dubljancima, osuðeni su što su klali i bacali nevine ljude u jame, a ne što su pjevali u kafani. Da li im treba dizati spomenike, u Dubrovniku vam od volje, u Ljubinju su sebi podigli dovoljno spomenika da ih nikada ne zaboravimo.

vec sam ti napisao da to nije bilo nikakvo sudjenje nego linc gomile ...
koliko sam ja cuo od ljuidi koji su bili nazocni tom "sudjenju" tim ljudima nije nista dokazano, sudac Srbin ih je navodno htio osloboditi, ali ih je pod pritiskom gomile koja je trazila krv osudio na smrt ...
nadam se da ce im jednog dana clanovi obitelji podici spomenik pod Velicanima na mjestu gdje su muceni i ubijeni, te potom pokopani u gomilu nedaleko od sadasnje spomen kosturnice srpskim zrtvama ...

Ja inaèe ne volim patetiku u raspravama, a svoje roðake sam naveo na tvoju opasku da se hrvatske žrtve znaju imenom prezimenom i imenom oca, aludirajuæi da Srbi preuvelièavaju, nosaju kosti i pripremaju teren za zloèine.

svi znamo cemu je posluzilo i kako je zavrsilo visemjesecno televizijsko i medijsko prekapanje po tim kostima i njihovo nosanje istovremeno dok su se tzv. JNA i srpski rezervisti prikupljali na Ivanici odakle ce nakon 2 mjeseca krenuti u brutalni rusilacki pohod i pljacku na Dubrovnik i Ravno ...

Kada te na primjeru Ovèare upitam da li se Hrvatska priprema za zloèine odgovoriš floskulom koja ne znaèi ništa.

jel mozda Hrvatska istovremeno gomila vojsku na granici prema Srbiji i priprema agresiju na Srbiju, rusenje, paljevinu i pljacku srpskih gradova i sela ?! ili samo trazi informacije o svojim nestalim i ubijenim, i njihove posmrtne ostatke da ih dostojno pokopa ?

E, pa nije bilo normalno sa strane HV ni u jednom Srpskom selu kroz koje je prošla HV (a ja sam bio u svakom od Glavske do Èvaljine), ni u jednom nije ostao ni kamen na kamenu, nijedna kuæa ni crkva, grobovi su rušeni , kosti raznošene. Da ti kažem i ovo pripadnici VRS su iz Koteza gledali miniranje manastira Zavala, da li su se svetili na ljudima i crkvi u Kotezima, nisu, vj. Su pomislili oprosti im Bože ne znaju šta rade.

za osudu je svaki zlocin protiv civila, ali ono sto je HV pocinila ili navodno pocinila, iako naravno to nije opravdanje za zlocine iz osvete, nije ni 1% u odnosu na kompletno opljackana i popaljena sela Konavala, Zupe, Rijeke dubrovacke, Dubrovackog primorja, na granatama porusene i upaljene zgrade u samom uzem podrucju Grada Dubrovnika, ukljucujuci tu i sam stari Grad ...

Dubrovnik i Ravno nisu moja kuæa i ja osuðujem sve što je JNA uèinila, Srbima Hercegovcima zamjeram što nisu rekli odavde neæete napadati Dubrovnik, znam da su opljaèkali sve što su mogli i popaliti i to sam vidio u Kuparima i Æilipima, tebi kao advokatu sam skrenuo pažnju na termin odbrana, e pa nje nema u Trebinju i Ljubinju.

nije nas napadala samo tzv.JNA vec i rezervisti iz Trebinja, Ljubinja, Nevesinja ...

Pitao sam te da li je isti zloèin granatiranje DU i TB, a ti odgovoriš mi nismo imali topništvo 1991. Pa za tvoju informaciju u RS je borac prve kategorije u ratu bio od 20.04.1992-novembar 1995. Ili postoji amnestija za granatiranja u 1992.

pa naravno da je HV od travnja 1992. i kasnijih godina bombardirala polozaje JNA i srpske vojske s kojih se napadalo i granatiralo i drzalo pod okupacijom Dubrovnik, ne znam sto je tu sporno ...

u svim se oslobodilackim ratovima topnistvom napada na polozaje neprijateljske vojske, a ako je pritom bilo namjernog i vojno neopravdanog granatiranja civilnih ciljeva trebali ste to prijaviti Haaskom tuziteljstvu na verifikaciju, jer ovako to ostaju gole nicim objektivnim potvrdjene jednostrane tvrdnje ...

Verbalni delikt Vuèureviæev si prvi pomenuo ti, govorio ovo govorio ono, na to sam ti
rekao da pravosuðe u EU ne poznaje tu kvalifikaciju. A kada tužilaštvo u DU podigne optužnicu za npr. Raketiranje Ljubinja u maju 1992.kada je po mjestu gdje nikada nije bio vojni cilj za nepun minut palo 64 rakete kal.128mm iz dva ognja, ja æu povjerovati da je tužilaštvo u DU nepristrasno.

vec sam ti odgovorio da Vucurevic nije optuzen zbog verbalnog delikta vec zbog zapovjedne odgovornosti za pocinjne ratne zlocine na dubrovackom podrucju ...

a "64 rakete kal.128mm" koje je ispalila neka pijana budala na neki grad u ratnoj zoni, ako je tako uopce bilo, za jedan ratni sukob nije takoreci spomena vrijedno ...

pa samo oko moje kuce je palo nekoliko puta vise granata, a na samo moje naselje Mokosica je palo na tisuce granata, i u samo jednom takvom topnickom napadu je ispred centralnog sklonista u naselju smrtno stradalo 9 civila, pa ni zbog toga jos nije podignuta niti jedna optuznica ...

U pravu si da te nisam trebao prozvati za ulogu u ratu, ipak je ovo forum, i žao mi je što sam to napisao, mislio sam na tvoju ulogu u kriznom štabu i spomenicu dom. rata ukoliko su moje inf. taène. Meni ne smetaju spomenice dobijene za junaštvo u borbi ili iskazani patriotizam, ali kada vidim spaljena sela i prevrnute grobove, ne znam za šta su dodjeljivane.

lijepo od tebe sto si se bar za nesto ispricao ...
tu informaciju o mojoj navodnoj spomenici sam i ja procitao, ali je istina da je ja nikada nisam dobio, iako sam je po svim kriterijima trebao dobiti ... mozda je nisam dobio zbog toga sto sam inzistirao na postivanju ratnog i humanitarnog prava, ljudskih prava i na ne osvecivanju na nasoj strani, a to u ona teska i krvava ratna i poratna vremena i nije bas bilo popularno na niti jednoj strani, pa nazalost ni na nasoj strani ...

Radiš statistiku za period 1937-1947, zaista bi volio da znam kako.

ne, ne bavim se time, onaj podatak o demografskom gubitku Hrvata iz zupe Ravno, prepisao sam iz statistickog godisnjaka te zupe ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by space Tue Nov 09 2010, 12:51

aj da probam jos jednom Smile

space ::posto vidim da se pravis lud da ponovim pitanje

Matej ::izgleda da nisi pazljivo procitao sto tamo pise. Iguman Sava Miric je jasno napisao da pravoslavnoj crkvi nista nije bilo oduzeto,

pazljivo sam citao i rece covjek da manastir nije imao nepokretnosti u toj KO pa ih komunisti nisu mogli ni oduzeti, sto naravno ne znaci da im nisu oduzeli imovinu na drugim mjestima. Sta je tu problem po tebi???

space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Tue Nov 09 2010, 13:20

space ::aj da probam jos jednom Smile

space ::posto vidim da se pravis lud da ponovim pitanje

Matej ::izgleda da nisi pazljivo procitao sto tamo pise. Iguman Sava Miric je jasno napisao da pravoslavnoj crkvi nista nije bilo oduzeto,

pazljivo sam citao i rece covjek da manastir nije imao nepokretnosti u toj KO pa ih komunisti nisu mogli ni oduzeti, sto naravno ne znaci da im nisu oduzeli imovinu na drugim mjestima. Sta je tu problem po tebi???

pa da ti ponovim Space: Problem je sto zatiranje korijena i tragova Hrvata iz Dubljana traje vec punih 69 godina, a od toga se samo razdoblje od 1941.-1945. moze shvatiti i opravdavati ratom i ratnim ludilom i zlocinima na mah na obje strane ..., a sve drugo je po mom misljenju bilo plansko mirnodopsko polstoljetno zatiranje jedne etnicke skupine na njenom autohtonom teritoriju, i u tom se mirnodopskom razdoblju prognanim Hrvatima iz Dubljana dogodilo slijedeæe:

- mirnodopske 1948. i kasnijih godina nekaznjeno rusenje i pljackanje 50-tak hrvatskih kuca u Dubljanima ...
- u IV. mj. mirnodopske 1948.g. nepravedno i nezakonito, etnickom mrznjom i osvetom motivirano, oduzimanje poljoprivrednog zemljista, te kuca, gospodarskih zgrada i okucnica samo pripadnicima jedne etnicke skupine (Hrvatima) u Dubljanima ...
- mirnodopskih 1950.-tih nekaznjeno i civilizacijski neshvatljivo gradjenje zgrada zadruznog doma, skole i stanova za nastavnike u susjednom srpskom selu Velicani s pokradenim fasadnim kamenom s porusenih hrvatskih kuca u Dubljanima ...
- od mirnodopske 1948.g. pa do danas (osim za ratne godine 1991.-1995. kad se to nije moglo ni ocekivati) sakrivanje, unistavanje i nedostavljanje dokumentacije o vlasnistvu i oduzimanju vlasnistva nekretnina samo pripadnicima jedne etnicke skupine (Hrvatima) u Dubljanima (iako se svih 50 posjedovnih listova Hrvata iz Dubljana nije moglo izgubiti, posebno ne jer se u isto vrijeme i na istom mjestu nije izgubio niti jedan posjedovni list Srba iz Dubljana) ...
- mirnodopske 1990.g. darovanje dijela oduzetih imanja pripadnika jedne etnicke skupine (Hrvata) u Dubljanima pripadnicima druge etnicke skupine (Srbima) u tom selu ...
- mirnodopske 2000.g. izvrsena je nezakonita i nepravedna privatizacija i pretvorba DP "Popovo polje" (èiji se je èitav zemljišni fond koliko je to poznato sastojao od nezakonito i nepravedno oduzetih imanja prognanih Hrvata iz Dubljana) u kojoj je u fondu restitucije iz kojeg bi se sutra trebali obesteteti bivsi vlasnici ostavljeno samo sramotnih i uvredljivih 3,45% dionica ...
- mirnodopske 2010.g. protuzakonito uskracivanje prava na drzavljanstvo RS potomcima prognanih Hrvata iz Dubljana unatoc pozitivnom misljenju i ocitovanju Ministarstva za civilne poslove BiH ...

Dakle rijec je o po mom misljenju na etnickoj mrznji utemeljenom i motiviranom problemu u opcini Trebinje koji traje vec skoro 70 godina, a od toga mirnodopskih preko 60 godina, i koji se ni danas ne zeli poceti rjesavati ...

Stoga navedeni problem s prognanim Dubljancima, oduzimanjem i unistavanjem njihova vlasnistva i isprava o vlasnistvu, podataka iz maticnih knjiga i knjiga drzavljana, nepriznavanje prava na drzavljanstvo RS djeci kojoj su oba roditelja rodjeni u BiH i bili drzavljani BiH i tako dalje ima obiljezja kaznenog djela genocida ili bar etnickog ciscenja ...

dakle Space, problem je u genocidu nad Hrvatima iz Dubljana koji i danas traje ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 3 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Ñòðàíà 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Íàçàä íà âðõ

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó