LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

+6
hanibalcanibal
zagor
kum
space
wolf sagash
Matej
10 posters

Ñòðàíà 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Wed Nov 17 2010, 10:08

@Matej

Ti si taj kopira postove u nedogled i bez dopuštenja i saglasnosti prenosi komentare sudionika sa ovog foruma na forum "Bog i Hrvati" i brojne druge forume bez njihovog dopuštenja i saglasnosti. Sad nemaš zašto da negoduješ.

Uostalom ko je Vuka 65 i šta æe njeni postovi na ovoj temi?
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 10:23

wolf sagash ::Presuda sigurno postoji.Ja sam je gledao.Ali nisam siguran da je želim dati na uvid javnosti zbog ozbiljnosti teme i implikacija do kojih može dovesti.

WS, pa posalji mi je onda na PP, to bi bilo fair ako je imas ili do iste mozes doci ...

Moraš razumjeti da tvoji izvori ipak nisu mjerodavni ni legalni.Ja prvi ne bih potomcima zloèinaca potvrdio uèešæe njihovih predaka u èinjenju istih.Imao sam takvih iskustava kada sam prešutio neke stvari zarad mentalnog zdravlja potomaka.

WS, ni ovo ti ne stoji, u knjizi "Dubljani" dane su izjave mnogih svjedoka vremena i svi su oni suglasni da Hrvati iz Dubljana nisu pocinili nikakav zlocin prema svojim susjedima Srbima ...
a sto se tice potomaka zlocinaca, nitko od predaka moje supruge nije pocinio nikakav zlocin niti je za tako nesto ikada bio optuzen, a ja osobno nemam nikakve veze s Dubljanima, pa mi Srbi iz Dubljana po tom pitanju nisu imali razloga ista kriti, a i danas sam nazvao dvojicu i obojica su mi rekli da su optuzbe na racun Stole Matica bile posve lazne, i da ne nasjedam tim provokacijama ...

Moraš u obzir uzeti èinjenicu da su po svemu sudeæi Dubljanski Hrvati ipak isprljali ruke u Drugom svjetskom. ratu.Na to ukazuju presude i izjave brojnih svjedoka..

kojih to svjedoka?! takvih svjedoka prema mojim saznanjima nije bilo, niti jednoga ...

Nedavno sam,potaknut ovom temom obavio razgovor sa jednom staricom koja je prisustvovala suðenju"Sedmorici".Osoba je inaèe protjerana od strane ustaša a komunisti su joj ubili brata.Na suðenje nije otišla svojom voljom.Partijski kadrovici su je natjerali.Ona sa suðenja apostrofira dva detalja.
Jedna slika je situacija kada je neka žena u crnini,udovica jednog stradalnika sa Kapavice pitala Stolu Matiæa-"Kako mi ti reèe,ono kad ste mi muža odveli a ja te upitah šta æu ja sa ovom nejaèi?KUJ MERDEVINE,PA SE PENJI BOGU NA NEBESA.Stole je samo slegnuo ramenima.

jednog laznog svjedoka, odnosno svjedokinju nije bilo tesko naci i nagovoriti ...
da je Stole bio kriv bio bi makar plivajuci iz Dubrovnika pobjegao u Italiju, a mogao je brodicom kad je htio, od 18.04.1944. kad su partizani "oslobodili" Dubrovnik (likvidiravsi pritom bez suda i sudjenja 50-tak neduznih Hrvata i Srba, svecenika i drugih civila na dubrovackom otocicu Daksa) pa do svog uhicenja 14.02.1945.

Drugi detalj koji se starici urezao u sjeæanje je situacija kad su se dva brata,mislim da se radilo o Æoiæima,zagrilila tokom èitanja presude.Pamti da su mnoge žene, pa i udovice stradalnika a i ona sama plakale i žalile ih.

to samo pokazuje da su i udovice srpskih stradalnika smatrale da su ta dvojica brace nevini ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 10:40

kum ::@Matej

Ti si taj kopira postove u nedogled i bez dopuštenja i saglasnosti prenosi komentare sudionika sa ovog foruma na forum "Bog i Hrvati" i brojne druge forume bez njihovog dopuštenja i saglasnosti. Sad nemaš zašto da negoduješ.

Uostalom ko je Vuka 65 i šta æe njeni postovi na ovoj temi?

Kume, kao prvo svatko moze prenositi rasprave pod nickovima o istoj temi s jednog na drugi forum, posto to nije ni spamiranje teme sadrzajima koji nemaju veze s temom, a niti povreda privatnosti raspravljaca ...

a ti si spamirao temu kopirajuci ovdje postove koji nemaju nikakve veze s temom, a dodatno si povrijedio i moju privatnost prenoseci ovdje postove u kojima se povezuju moji nickovi s punim imenom i prezimenom i drugim privatnim podacima ...

sve ovo samo pokazuje kako vecina vas koji sudjelujete u raspravi na ovom topicu nemate prave argumente pa spamirate temu svim i svacim samo da prikrijete i zagusite raspravu o temama koje vas ocito veoma smetaju ... pritom je i gruba povreda privatnosti protivnika u polemici i rasprava o njemu umjesto o njegovim tezama i argumentima po vama pozeljna i dobrodosla ...
jadno je i prozirno to ...
bolje bi, casnije i elegantnije za sve vas bilo da jednostavno nagovorite nekog od urednika na foruma da mom nicku onemoguci raspravljanje na ovom vasem forumu kad mi vec ni grupno ne mozete kvalitetno parirati u po vas neugodnoj raspravi ...

P.S: Vuka65 je inace moj stari internet poznanik, rekao bih dapace i prijatelj, inace Srbin porijeklom iz Trebinja ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Wed Nov 17 2010, 11:19

Matej ::

Kume, kao prvo svatko moze prenositi rasprave pod nickovima o istoj temi s jednog na drugi forum, posto to nije ni spamiranje teme sadrzajima koji nemaju veze s temom, a niti povreda privatnosti raspravljaca ...

a ti si spamirao temu kopirajuci ovdje postove koji nemaju nikakve veze s temom, a dodatno si povrijedio i moju privatnost prenoseci ovdje postove u kojima se povezuju moji nickovi s punim imenom i prezimenom i drugim privatnim podacima ...


Matej, pogledaj svoje postove prepiske s poèetka teme i vidjeæeš da si postavio materijal iz kojih se vidi tvoje ime i prezime, zanimanje, mjesto stanovanja i drugo. Tu je i tekst iz Dubrovaèkog lista.


Matej ::sve ovo samo pokazuje kako vecina vas koji sudjelujete u raspravi na ovom topicu nemate prave argumente pa spamirate temu svim i svacim samo da prikrijete i zagusite raspravu o temama koje vas ocito veoma smetaju ...

Nemoj molim te da sada glumiš žrtvu. Nièim nisi ugrožen i rekao si sve što si želio i niko ti ništa nije obrisao. Od poèetka teme niko ti ne spori povratak imovine. Niko ne spori i da je u tom ratu bilo nevinih žrtava, ali Matej ti nisi objektivan, veæ pristrasan. Tvoji rezoni su takvi da nipodaštavaš žrtve koje nisu tvoje nacionalnosti i vjere i uz to predviðaš neke nove ratove.Èak si naglasio da si nacionalista.

Problem sa kojim si došao na ovaj forum je kompleksan. Tu kompleksnost, koja ne može biti jedinstvena samo u dubljanskom sluèaju, biti moguæe riješiti iskljuèivo na meðudržavnom nivou. Da li si ti sposoban pokrenuti jedan takav proces to ne znam.




kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by hanibalcanibal Wed Nov 17 2010, 12:06

gospodin pokušava da kaže da ne postoji kolektivna krivica Hrvackog življe iz Dubljana do 8 septembra (rujna) 1941 u Dubljanima OK!!! ne postoji, al postoji POJEDINAÈNA krivica i krivica po komandnoj (zapovjednoj) odgovornosti!!!!(imena su poznata i jednoj i drugoj strani a a nije moje da navodim imena) sjetimo se da je u Popovu polju bilo ješ sela sa mješanim stanovništvom DO; Prhinje; Kotezi gdje je hrvatski živalj uspio spasiti svoje komšije (susjede)a a to im se u periodu od 1990 do 1996 itekako vratilo u pozitivnom smislu. moram da napomenem da je režim Federativne Narodne Republuke Jugoslavije kako se tada zemlja zvala pomogao zloèincima da se skriju odnosno svojim prijekim sudovima je unoštio svjedoke (zataškao istinu) fabrikovao stvarnost pa se danas nakon 70 godina o tome mogu baviti samo arheolozi
hanibalcanibal
hanibalcanibal
Tek stigao
Tek stigao

Male
Broj poruka : 10
Godina : 62
Lokacija : DUBLJANI
Points : 16
Datum upisa : 12.11.2010

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 12:14

[quote]
kum ::Matej, pogledaj svoje postove prepiske s poèetka teme i vidjeæeš da si postavio materijal iz kojih se vidi tvoje ime i prezime, zanimanje, mjesto stanovanja i drugo. Tu je i tekst iz Dubrovaèkog lista.

Kume, ja nigdje nisam izricito povezao nick Matej, Orsat ili OrsatDBK s bilo kojim imenom stvarne osobe, a i da jesam, moje je pravo nadzirati svoju privatnost ...
i ja znam, odnosno doznao sam prava imena i druge podatke nekih od ovdasnjih forumasa, ali ih nikad i nigdje ne bih javno objavio, pa ni privatno razmjenjivao ...

Nemoj molim te da sada glumiš žrtvu. Nièim nisi ugrožen i rekao si sve što si želio i niko ti ništa nije obrisao.


Kume, kad sam to i gdje ja napisao da sam ugrozen ili da se tako osjecam?!
zalio sam se samo na to da vi ovdasnji forumasi stalno svim i svacim i otvaranjem bezboj podtema koje nemaju veze s temom topica, spamirate temu topica, sto je istina koju svatko moze vidjeti i potvrditi ...
takodjer sam ti posve ispravno prigovorio da smatram da nije fair da povredjujes moju privatnost prenosenjem nekorektnih komentara s takvim povredama ...

inace, moj pravi identitet nije tajna od kad pisem po raznoraznim internet forumima, i ja se nikad nisam skrivao iza anonimnog nicka kad je trebalo preuzeti odgovornost za neki komentar koji sam napisao pod nekim od svojih nickova, ali unatoc tome imam pravo traziti da se moji komentari ne potpisivaju s mojim pravim imenom ako ih ja sam nisam tako potpisao ...

Od poèetka teme niko ti ne spori povratak imovine. Niko ne spori i da je u tom ratu bilo nevinih žrtava, ali Matej ti nisi objektivan, veæ pristrasan.


nisam dosad nigdje vidio da ste vi domaci na ovom forumu priznali da je prema Hrvatima iz Dubljana pocinjen strasan zlocin potpunog iskorjenjenja, koji traje i nastavlja se i do danas, nego lapidarno receno samo vase napise o tome kako je to sto se dogodilo Hrvatima iz Dubljana ustvari zasluzena osveta i pravda za prethodne ustaske zlocine ...
pa neznam sto bi po vama bilo objektivno od mene, valjda da prihvatim kako je sve ono sto se dogodilo i dogadja Hrvatima porijeklom iz Dubljana zasluzena osveta i pravda za prethodne ustaske zlocine ... e pa taj film necete gledati ni kad bi mi o tome zivot ovisio ...

Tvoji rezoni su takvi da nipodaštavaš žrtve koje nisu tvoje nacionalnosti i vjere i uz to predviðaš neke nove ratove.Èak si naglasio da si nacionalista.

nikada niti jednu zrtvu nisam nipodostavao i svaka je nevina zrtva previse i prevelika, bilo cija bila, ali sam protiv zloporabe zrtava kao opravdanja i/ili politicke i psiholoske pripreme za neke buduce osvetnicke ratove i zlocine ...
naravno da cemo ako svatko od nas u svom narodu ne bude se zalagao da se prestane s manipuliranjem s ratnim zrtvama, opet ratovati ... to je jasno svakome tko se iole razumije u genezu politickih i ratnih sukoba ...

a sto se tice onog nacionaliste, ja to dozivljavam samo kao domoljubje i patriotizam, a ne kao sovinizam ili rasizam prema drugim narodima i vjerama ...

Problem sa kojim si došao na ovaj forum je kompleksan. Tu kompleksnost, koja ne može biti jedinstvena samo u dubljanskom sluèaju, biti moguæe riješiti iskljuèivo na meðudržavnom nivou. Da li si ti sposoban pokrenuti jedan takav proces to ne znam.


nije mi poznato da igdje na podrucju bivse SFRJ ima slucaj takvog ignoriranja zakona, prava i pravne ravnopravnosti gradjana kao sto sam to ja dozivio u posljednja 3 mjeseca u opcini Trebinje i RS u vezi s pravima potomaka Hrvata iz Dubljana ...

to da samo jedna nacionalna skupina ne moze dobiti isprave o svom bivsem vlasnistvu nekretnina i oduzimanju tog vlasnistva, te da se samo pripadnicima jedne nacionalne skupine uskracuje pravo na drzavljanstvo RS iako su im oba roditelja rodjeni i imali drzavljanstvo BiH, takav mi slucaj nije poznat igdje drugdje na Balkanu, a ako vama jest volio bih cuti gdje jos takvo nesto ima ...

na ljudskom i pravnoj razini to se moze i moralo bi se rijesiti u opcini Trebinje i RS, a na drzavnoj razini to bi se moglo rijesiti jedino uvodjenjem reciprociteta i retorzije u Dubrovniku i RH u odnosu na ostvarivanje prava gradjana Trebinja i RS u RH, zasto u pozitivnom pravnom sustavu RH nema zakonskog uporista, a niti bi se itko od hrvatskih politicara javno za tako nesto zalozio, ali ima naznaka da bi javna medijska eksponiranost ovog slucaja mogla dovesti do fakticne primjene reciprociteta i retorzije u pojedinacnim slucajevima sto bi bilo stetno za obje drzave, a posebno za neduzne zrtve takvog faktickog reciprociteta i retorzije u nepravdi ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Wed Nov 17 2010, 13:08

Matej ::nacionalno nabruseni Srbi svoje zrtve umnogostrucuju i do 10-20 puta i koriste kao politicku i psiholosku pripremu za neki buduci rat i svoje zlocine

Bolesni èovjeèe, kakva psihološka priprema i kome je normalnom do rata.
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 20:37

kum ::
Matej ::nacionalno nabruseni Srbi svoje zrtve umnogostrucuju i do 10-20 puta i koriste kao politicku i psiholosku pripremu za neki buduci rat i svoje zlocine

Bolesni èovjeèe, kakva psihološka priprema i kome je normalnom do rata.

to smo i mi dubrovcani mislili 1991. i tesko pogrijesili ...
tako ja osobno nisam u to vjerovao pa nisam prije pocetka rata poslao svoju trudnu zenu i malo dijete od 3 godine rodjacima na Rijeku koji su me gledajuci i slusajuci psiholoske i ratne pripreme JNA i dijela Srba u Popovom polju za predstojeci brutalni rusilacki rat i agresiju na Dubrovnik i Ravno zvali da to uradim ...
a ja im cijelo vrijeme odgovarao da bi samo potpuni ludjaci mogli napasti Dubrovnik koji nije nikakav vojni cilj i napadom na kojega oni koji ga napadnu mogu samo izazvati negativne reakcije i intervenciju medjunarodne zajednice ...

da je zbog te moje naivnosti smrtno stradao netko od clanova moje uze obitelji nosio bih do kraja svog zivota teret da sam svojom naivnoscu i ja za to odgovoran ...

stoga ja nastojim da moja djeca nikada ne zaborave tko nas je, kako i zasto napao 1991., te od kuda su, od koga i zasto stoljecima prije toga dolazili pljackaski i rusilacki pohodi na Dubrovnik, a ovo ne zbog mrznje ili osvete prema bilo kome, nego da oni sutra ne bi bili toliko naivni pa povjerovali kako su neki iz naseg susjedstva odustali od svojih stoljetnih teznji o izbijanju na Jadransko more i njihovom Dubrovniku ...

Danas je bas dan 18.11. kojeg se s posebnom tugom sjecam jer je na taj dan 1991. pala obrana Mokosice sto je rezultiralo muckim ubojstvom jednog mog prijatelja i jednog mog susjeda ...


Ïîñëåäœè èçìåíèî Matej äàíà Wed Nov 17 2010, 22:47. èçìåœåíî óêóïíî 1 ïóòà
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by kum Wed Nov 17 2010, 22:44

Matej ::ratne pripreme JNA i dijela Srba u Popovom polju za predstojeci brutalni rusilacki rat i agresiju na Dubrovnik i Ravno

I naravno, sada æeš reæi da je "šaka srpske starèadi", kako ste podrugljivo nazvali u Dubrovaèkom listu preostale stanovnike Dubljana, uèestvovalo u smišljanju plana o izlasku na Jadran.


Matej ::stoga ja nastojim da moja djeca nikada ne zaborave tko nas je, kako i zasto napao 1991.

isprièaj im i šta se dogodilo srbima roðacima iz Dubljana 1941.


Matej ::pljackaski i rusilacki pohodi na Dubrovnik, ...

ovo postavi na neki crnogorski forum i sa tom državom razriješi detalje.
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Dubljani - Genocid koji traje !

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 22:49

Zlocin genocida koji i do danas traje pocinjen je prema oko 330 mjestana Hrvata iz Dubljana, koji su dvaput i trajno protjerani iz svog rodnog sela, domovi im dvaput opljackani, zapaljeni i poruseni do temelja (pa i sami temelji mnogih hrvatskih domova iskopani), pa oduzeti i darovani njihovim susjedima Srbima ili uneseni u zemljisni fond Poljoprivrednog kombinata "Popovo polje", a dokumenti o tome da su oni bili vlasnici nekretnina u Dubljanima i da su im te nekretnine otete i razdjeljenje drugima sakriveni ili unisteni ...

A najgore od svega je sto je skoro sve to ucinjeno u mirnodopsko vrijeme i pod zastitom i pokroviteljstvom drzave koja se nazivala Federativnom narodnom republikom Jugoslavijom, bratskom i ravnopravnom drzavom Srba, Hrvata, Slovenaca, Makedonaca, Bosnjaka, Crnogoraca, Albanaca itd. ...

Zbog navedenog zlocina protjerivanja i onemogucavanja povratka pocinjenog nad cjelokupnom hrvatskom populacijom Dubljana i potpunog zatiranja i brisanja svih tragova da su tu nekada bili i zivili Hrvati srame se danas mnogi Srbi iz Popovog polja koji znaju sto se u Dubljanima dogodilo zbog neugode prema onome sto su ucinili i jos uvijek cine Hrvatima iz Dubljana i njihovim potomcima pojedini pripadnici srpskog naroda, u to sam se u posljednja 3 mjeseca neposredno uvjerio kako u Dubljanima, tako i u Trebinju ...

Zlocin pocinjen prema Hrvatima iz Dubljana, Hrvati porijeklom iz Popovog polja i njihovi potomci nikada ne smiju zaboraviti, kao sto ni mi dubrovcani nikada ne smijemo zaboraviti tko nas je i odkud 1991. napao, razarao, ubijao, pljackao i palio, a sve ovo kako nas u buducnosti slicni takvi napadi i zlocini ne bi ponovno iznenadili i docekali nespremne ...

Posebno zato sto za pocinjeni zlocin genocida od 1941. - pa do danas protiv Hrvata iz Dubljana i pocinjene ratne zlocine protiv mjestana Ravnog i Dubrovnika 1991. - 1995. od njihovih pocinitelja i naredbodavaca iz Trebinja i RS do danas nitko nije odgovarao ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Dubljani - da se ne zaboravi !

Ïîðóêà by Matej Wed Nov 17 2010, 22:52

Vidio sam dosad u Popovom polju i na forumima gdje se vodi rasprava o ovoj temi koliko je Srbima neugodna tema Dubljani i kako o toj temi na sve moguce nacine zele izbjeci razgovor ... ali jednog dana ce se i Srbi iz Popovog polja prvenstveno zbog sebe i svoje buducnosti morati suociti i priznati je s bolnom istinom o pocinjenim zlocinima nad Hrvatima iz Dubljana, Ravnog i Dubrovnika ...
to je minimum onoga sto mi dubrovacani od svojih BiH susjeda trazimo ukoliko zele, a vidio sam na svakom koraku da to zele, s Dubrovnikom i dubrovcanima opet jednom normalno poslovati i zivjeti kao dobri susjedi ...
odluka o tome je na gradjanima Trebinja, Ljubinja, Nevesinja, Bilece itd., a ne na nama dubrovcanima, jer nama ti gradovi i mjesta iz RS ne trebaju i malo znace, ali njima je Dubrovnik izlaz na more, pa i izlaz u Europu i Svijet ...
stoga na njima je potez ...

Nije mi poznato da igdje na podrucju bivse SFRJ ima slucaj takvog ignoriranja zakona, prava i pravne ravnopravnosti gradjana kao sto sam to ja dozivio u posljednja 3 mjeseca u opcini Trebinje i RS u vezi s pravima potomaka Hrvata iz Dubljana ...

To da samo jedna nacionalna skupina ne moze dobiti isprave o svom bivsem vlasnistvu nekretnina i oduzimanju tog vlasnistva, te da se samo pripadnicima jedne nacionalne skupine uskracuje pravo na drzavljanstvo RS iako su im oba roditelja rodjeni i imali drzavljanstvo BiH, takav mi slucaj nije poznat igdje drugdje na Balkanu, a ako je nekome poznat takav slican slucaj volio bih cuti gdje jos takvo nesto ima ...

Na ljudskom i pravnoj razini to se moze i moralo bi se rijesiti u opcini Trebinje i RS, a na drzavnoj razini to bi se moglo rijesiti jedino uvodjenjem reciprociteta i retorzije u Dubrovniku i RH u odnosu na ostvarivanje prava gradjana Trebinja i RS u RH, zasto u pozitivnom pravnom sustavu RH nema zakonskog uporista, a niti bi se itko od hrvatskih politicara javno za tako nesto zalozio, jer bi to bilo stetno za obje drzave, a posebno za neduzne zrtve takvog reciprociteta i retorzije u nepravdi ...

Stoga ja nastojim da moja djeca nikada ne zaborave tko nas je, kako i zasto napao 1991., te od kuda su, od koga i zasto stoljecima prije toga dolazili pljackaski i rusilacki pohodi na Dubrovnik, a ovo ne zbog mrznje ili osvete prema bilo kome, nego da oni sutra ne bi bili toliko naivni pa povjerovali kako su neki iz naseg susjedstva odustali od svojih stoljetnih teznji o izbijanju na Jadransko more i njihovom Dubrovniku ...

Danas je bas dan 18.11. kojeg se s posebnom tugom sjecam jer je na taj dan 1991. pala obrana Mokosice sto je rezultiralo muckim ubojstvom jednog mog prijatelja i jednog mog susjeda ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Thu Nov 18 2010, 06:34

Dubljani - Genocid koji traje !

Dubljani - da se ne zaboravi! Zloèin genocida koji i do danas traje poèinjen je prema oko 330 mještana Hrvata iz Dubljana, Popovo polje, BiH, koji su dvaput i trajno protjerani (1941. i 1948.) iz svog rodnog sela, domovi im dvaput opljaèkani, zapaljeni i porušeni do temelja (pa i sami temelji mnogih hrvatskih domova iskopani), pa oduzeti i darovani njihovim susjedima Srbima ili uneseni u zemljišni fond Poljoprivrednog kombinata "Popovo polje", a dokumenti o tome da su oni bili vlasnici nekretnina u Dubljanima i da su im te nekretnine otete i razdjeljenje drugima sakriveni ili uništeni ...
A najgore od svega je što je skoro sve to uèinjeno u mirnodopsko vrijeme i pod zaštitom i pokroviteljstvom države koja se nazivala Federativnom narodnom republikom Jugoslavijom, bratskom i ravnopravnom državom Srba, Hrvata, Slovenaca, Makedonaca, Bošnjaka, Crnogoraca, Albanaca itd. ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ïîñëåäœè èçìåíèî Matej äàíà Mon Nov 22 2010, 08:34. èçìåœåíî óêóïíî 1 ïóòà
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty izbrisana nepocudna istina !

Ïîðóêà by Matej Thu Nov 18 2010, 11:02

na trebinjskom forumu [You must be registered and logged in to see this link.] nisu vise mogli istrpiti temu o Dubljanima pa su je danas popodne tamosnji forumski administratori bez ikakvog obrazlozenja izbrisali kao i moj tamo registrirani nick, valjda po istom obrascu kao sto su prije toga neki drugi njihovi sugradjani unistili ili sakrili sve evidencije i isprave o vlasnistvu i oduzimanju imanja i imovine Hrvatima iz Dubljana ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty preneseno s jednog drugog foruma

Ïîðóêà by Matej Thu Nov 18 2010, 11:46

Vuka65 ::Pomaze Bog!!!

Pa sto konstantno okrivljujes Srbe za ono sto su komunjare uradile ??? Orsate, moras se odluciti, je su Srbi cetnici ili komunisti... I samo mi nemoj ispricati bajke kako su Hrvati iz Dubljana, odnosno Popovog polja bili neduzni civili koji nisu ni znali da je Hercegovina nasilno potpala pod NDH... Razmisli malo ko je tad bio okupator i ko je okupirao Hercegovinu i koga su ti Hrvati iz Dubljana podrzavali... A zatim mozemo poceti raspravu o JAMAMA u Hercegovini i ko je kad koliko ljudi poklao i u jame bacio... a ja sad odo u "korito" da sipam vode i noge da razladim...

Vuka, nije ovo rasprava o jamama, niti o ustaskim ili cetnickim klanjima, nego o mirnodobskom genocidu izvrsenom nad svim Hrvatima iz Dubljana kojima su od trebinjskih vlasti nezakonito oduzeta imanja i imovina, a sve evidencije i isprave o vlasnistvu i oduzimanju njihovih imanja i imovine potom sakrivene ili unistene ...
fascikla s nazivom ARIK (agrarna reforma i kolonizacija) Dubljani iz 1948. se i danas nalazi sakrivena u arhivu opcine Trebinje, ali oni kazu kako nikada ustasama (tj. Hrvatima) nece dati na uvid sadrzaj te fascikle ...
slicna je stvar i sa Katastrom u Trebinju gdje su izgubili, odnosno ne mogu je zasad pronaci, istu takvu fasciklu ARIK Dubljani, te jos dodatno i knjigu "Spisak promjena k.o. Dubljani - knjiga I. 1945.-1960.", ali zato imaju Hrvatima nevaznu knjigu "Spisak promjena k.o. Dubljani - knjiga II. 1960.-" ...
u Okruznom tuzilastvu u Trebinju se jos uvijek nisu odlucili sto ce odgovoriti kako i zasto su i oni "izgubili" tu dokumentaciju koju sada svi traze, a prije nitko nije smio ni spomenuti je ...

dilema cetnici ili komunisti nebitna je posto se ovdje radi velikosrbima sto je iznad tih ideoloskih podjela ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty preneseno s Caffe Europa foruma

Ïîðóêà by Matej Thu Nov 18 2010, 11:51

Golubica ::...a vidiš Orsate, mi te još uvek "trpimo" i "istrpeæemo te"....ahhahahaahh

pa naravno da me trpite kad se niste omastili o imanje moje tazbine, pa vam svjedno hoce li mi ga trebinjici vratiti ili nece ... vama ni u spag ni iz spaga ... sto se za njih bas i ne moze reci, pa ih posve razumijem ... nije lako vratiti ono sto si zauzeo i koristis, pa ako je i oteto ...
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by drmoje Thu Nov 18 2010, 12:10

Da bog mili sacuva...
Nije lako ni ovim administratorima Shocked
drmoje
drmoje
Trudi se
Trudi se

Broj poruka : 44
Points : 10
Datum upisa : 10.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Kapetan Thu Nov 18 2010, 12:36

Kakva Golubica èovjeèe? Vuka65? Šta radiš ti? Sa kime prièaš ti? Jesi li dobro? Koliko prstiju vidiš [You must be registered and logged in to see this link.]?
Prizivaš li to ban i brisanje teme?
Kad normalan èovjek èita tvoje poruke, nema šta drugo da pomisli nego da si pobjego iz neke ustanove.
Ne radi se ovdje niti bilo gdje drugo o tome kako tebe trpiti ili o tome da je ljudima neprijatno da prièaju o toj temi nego jednostavno nema smisla tvoje bitisanje na forumu i sve ovo što pišeš.
Sve što ti pišeš ovdje bi trebalo da je istina podmazana dokazima, citatima, linkovima koje si ti izvukao ko zna gdje i koje su pisali unuci i sinovi ustaša?

Najlakše je ovo obrisati i tebe banovat ali neka, zanimljiv si "sluèaj".

Ostavljam vas da nastavite sa raspravom.
Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by hanibalcanibal Thu Nov 18 2010, 13:45

nije mi jasno kako su sada ÈETNICI I KOMUNISTI ISTO ono ako su srbi onda je to isto he he he evo vam èvrst i neoboriv dokaz da su SRBI i ustaše[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2010-11-18 a ako neko ne može proèitati ovaj hiroglif na spomeniku ja æu ga sa zadovoljstvom prevesti i i još jedan dokaz[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2010-11-18
hanibalcanibal
hanibalcanibal
Tek stigao
Tek stigao

Male
Broj poruka : 10
Godina : 62
Lokacija : DUBLJANI
Points : 16
Datum upisa : 12.11.2010

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Thu Nov 18 2010, 21:40

Kapetan ::Sve što ti pišeš ovdje bi trebalo da je istina podmazana dokazima, citatima, linkovima koje si ti izvukao ko zna gdje i koje su pisali unuci i sinovi ustaša?

Dubljani - Genocid koji traje !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tipizirana odluka Sreske agrarne komisije u Trebinju, broj: xxx/48 od 19.04.1948.g., o otimacini imanja i imovine dupskim Hrvatima

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kopija katastarskog plana od 10.08.2010.g. na kojoj su zutom i zelenom bojom oznacene omirine (rusevine) hrvatskih kuca u Dubljanima, sada u vlasnistvu AD "Popovo polje" Trebinje ...
4 omirine hrvatskih kuca u sredistu sela oznacene narancastom i crvenom bojom dobili su na dar 1990. od tadasnje RO "Popovo polje" (sada AD "Popovo polje") mjestani Srbi, nekadasnji susjedi prognanih hrvatskih obitelji iz mjesta Dubljani ...
Srediste sela (2/3 sela) Dubljani u kojem su nekada bile kuce Hrvata izgleda danas kao da je prezivjelo atomski napad !


[You must be registered and logged in to see this link.]
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Kapetan Fri Nov 19 2010, 00:17

Èlanovi Foruma su obavezni:

- Da ne pisu na temi više poruka za redom, jer se time diskusija samo bespotrebno razvodnjava. Sve sto je izostavljeno, moze se lako dodati koristeæi blagodet funkcije Edit koja postoji u okviru svake poruke.

Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Fri Nov 19 2010, 01:13

Kapetan ::Èlanovi Foruma su obavezni:

- Da ne pisu na temi više poruka za redom, jer se time diskusija samo bespotrebno razvodnjava. Sve sto je izostavljeno, moze se lako dodati koristeæi blagodet funkcije Edit koja postoji u okviru svake poruke.


Admine, predugacki postovi nisu pregledni i teski su za citanje, a osim toga ako se dopune nekog teksta rade s opcijom "edit", koja je kao sto i sama ta rijec govori predvidjena za ispravke, onda se gubi na vjerodostojnosti teksta, jer svatko poslije moze brisati ono sto mu ne odgovara uz obrazlozenje da je samo dopunio tekst.

a u nastavku dajem jos neke dokaze za svoje tvrdnje:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Dubljani - fotografije sela, te èatrnja i omirina porušenih hrvatskih kuæa

[You must be registered and logged in to see this link.]
Popis dijela otetih imanja dubskih Hrvata iz 1964.g., tada u posjedu Zemljoradnièke zadruge "Strujiæi" iz Strujiæa, a prije toga u posjedu Poljoprivredne stanice "Dubljani" iz Velièana.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Popis dijela otetih imanja dubskih Hrvata iz 1980.g., tada u posjedu RO "Popovo polje" u osnivanju, Trebinje, Poljice.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Popis dijela otetih imanja dubskih Hrvata od 10.08.2010.g., sada u vlasništvu AD "Popovo polje" Trebinje.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kopija katastarskog plana od 10.08.2010.g. za omirine (ruševine) kuæe obitelji Matiæ iz Dubljana u k.o. Dubljani, sada u vlasništvu AD "Popovo polje" Trebinje.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Obavijest Zemljišnoknjižnog ureda Osnovnog suda u Trebinju od 19.10.2010.g. da se za informaciju gdje se nalazi arhivska graða o agrarnoj reformi i kolonizaciji za k.o. Dubljani treba obratiti Opæini Trebinje.
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Kapetan Fri Nov 19 2010, 01:48

Ne sekiraj se, neæeš biti banovan zbog nepoštovanja pravila jer da sam te mislio radi toga banovat, davno bi letio.
Veæ sam te pitao i nisi odgovorio ko su Vuka65 i Golubica i zašto njima odgovaraš na ovome forumu? Jeli i za to imaš adekvatan odgovor i opravdanje kao i za sve ostale gluposti? Šta je tvoj cilj ovdje?
Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Fri Nov 19 2010, 05:06

Kapetan ::Ne sekiraj se, neæeš biti banovan zbog nepoštovanja pravila jer da sam te mislio radi toga banovat, davno bi letio.
Veæ sam te pitao i nisi odgovorio ko su Vuka65 i Golubica i zašto njima odgovaraš na ovome forumu? Jeli i za to imaš adekvatan odgovor i opravdanje kao i za sve ostale gluposti? Šta je tvoj cilj ovdje?

Kapetane, kao admin i domacin na forumu bi kao prvo trebao biti malo pristojniji i ljubazniji prema gostima ...
a ti si svoje prvo obracanje meni odmah zapoceo uvredama i prijetnjama i nastavio u neljubaznom i negostoljubivom stilu ...

Vuka65 i Golubica su virtualni Srbi stari forumasi na ezboard-yuku srpskim i hrvatskim forumima i ja nisam ovdje njima odgovarao vec sam samo prenio dva moja posta s drugih foruma (naveo sam kojih) za koja sam smatrao da ce zbog svog sadrzaja biti interesantni i ovdasnjim posjetiteljima foruma ... to je inace cesta praksa na ezboard-yuku forumima na kojima ja uglavnom pisem ...
a moj cilj pisanja na ovom vasem forumu je upoznati posjetitelje vaseg foruma s temom o kojoj je rijec i mojim tezama, dokazima i argumentima u vezi te teme ...

a sto se tice banniranja mog nicka i brisanja topica ili postova to je tvoje (vase) pravo i ako se to dogodi ja sigurno necu plakati niti moliti za milost ...

Lijep pozdrav !
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Matej Fri Nov 19 2010, 05:16

Kapetan ::Sve što ti pišeš ovdje bi trebalo da je istina podmazana dokazima, citatima, linkovima koje si ti izvukao ko zna gdje i koje su pisali unuci i sinovi ustaša?

e da Kap, zaboravio sam te pitati jel na ovom forumu smiju pisati unuci i sinovi ustasa i cetnika ?!
mislim, ja nisam ni jedno ni drugo, ali me zanima posto je to stvar ljudskih prava ?!
Matej
Matej
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 126
Lokacija : Dubrovnik
Points : 105
Datum upisa : 03.10.2010

http://bogihrvati24705.yuku.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by wolf sagash Fri Nov 19 2010, 07:25

Matej ::
Kapetan ::Sve što ti pišeš ovdje bi trebalo da je istina podmazana dokazima, citatima, linkovima koje si ti izvukao ko zna gdje i koje su pisali unuci i sinovi ustaša?

e da Kap, zaboravio sam te pitati jel na ovom forumu smiju pisati unuci i sinovi ustasa i cetnika ?!
mislim, ja nisam ni jedno ni drugo, ali me zanima posto je to stvar ljudskih prava ?!
Ovo je forum koji su osnovali mladi,obrazovani i donekle liberalni ljudi.Ponosimo se èinjenicom da na ovom forumu niko nikad nije banovan dragi gospodine matej.Ravnodušni smo prema religiskoj,ideološkoj i vojnoformacijskoj pripadnosti predaka èlanova foruma.Ako neko od aktivnih èlanova foruma gaji i velièa ustaška naèela(vaše pisanje ipak ne kvalifikujem tako jer sam upoznat sa vašim dobrim djelima)ja mu privatno j....m sve po spisku.Smeta mi kod vas što ste dali sebi za pravo da rangirate zlodjela po samo vama znanoj top ljestvici.Tako stièem utisak da za vas nièim izazvano ubistvo 190 popovskih Srba na jami Ržani Do predstavlja manji zloèin negoli protjerivanje i konfiskacija imanja dupskih Hrvata.Ja sam molio Boga da mi roditelje protjeraju gole i bose iz Sarajeva tokom proteklog rata a ni u kom sluèaju ne bih volio da su završili u ponorima sarajevskih Kazana.Dupski Hrvati,naravno ne svi i naravno ne sami,uèestvovali su u ubistvima i deportacijama u logore smrti 625 Srba,trojice Hrvata i dva Bošnjaka sa teritorije nekadašnjeg Sreza Ljubinje.Ovo su žrtve èiji su životi nasilno skonèali.Meðu njima nije moja tetka èiju mušku verziju imena nosim .Naime, ona je umrla od gladi u zbjegu u planini Iliji.Takve životne sudbine u ovim krajevima su neizbrojive.Niti najmanje ne sumnjam da je talas osvete pogodio uglavnom nevine ali prirodno je da ja na to gledam subjektivno i podsvjesno opravdavam srpski osvetnièki talas koji je uslijedio iza ustaškog genocida jer zaboga i naši su bili nevini.
Meðutim razum i savijest mi ne dozvoljavaju da ostanem na tom fonu i iskreno žalim i u moje ime se izvinjavam zbog svih nevinih žrtava koje su ubili moji sunarodnici.
Što se tièe vaše ekspropisane imovine morate se obratiti državi a ne graðanima Ljubinja.Niti su vam Ljubinjci oduzimali zemlju niti se njom koriste.Što se mene tièe ja bih jako sretan bio da povratite vaš èuveni vinograd. Nek vam na kraju krajeva daju i Stolin dio.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju - Page 7 Empty Re: Povrat ekspropriranih poljoprivrednih imanja u Popovom polju

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Ñòðàíà 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Íàçàä íà âðõ

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó