LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

porijeklo srba.

+8
asha
katabuya
polemospater
Maranzano
Kapetan
.:OgnjenZiGa:.
MiRkO
wolf sagash
12 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by wolf sagash Mon Jun 02 2008, 07:12

theguezzwho ::naime sto se ove teme tice ima puno da se kaze, najgore je da mnogi ljudi nisu spremni prihvatiti neke rezultate i baratati time jer citav zivot samo slusaju jednu pricu i vjeruju u nju. Ja sam licno upucen u ovo testiranje, ali o tome i kako to ide cu kasnije.

Radjeni su testovi i u citavoj hercegovini na maloj grupi ljudi (trazim rezultate). Ispostavilo se je da ljudi tu genetski su slaveni veoma malo, cak ni 12% najmanje na citavom balkanu!!!!. takodje zapadna ili istocna hercegovina nije imala NIKAKVU razliku. (kazi to nekome u sirokome :d) Dok recimo ljudi sto zive u sjeveru Hrvatske ukljucujuci zagreb imaju preko 40%. (ajde kazi to nekome u grudama :d) To je sa jedne strane dokaz da genetski zapadna hercegovina i hrvati sa sjevera imaju MALO veze jedni sa drugima osim religije pa se svi zovu tako. Kod srba ( generalni pojam ) je to isto slicno mada ima jedan taj kod koji je rapostavljen u BiH i SR. preci Zahumljana i neki sa istocne Srbije imaju veoma razlicit DNA. Takodje se je ispostavilo da Juzni slaveni u sloveniji i Hrvatkoj su skroz drugaciji od SVIH Bosanaca i Hercegovaca i Srbijanaca. Ovi imaju nesto specificno sto ovi nemaju. Naravno seobe naroda su se desavale i neko doseli tamo i vamo ali je razlika ocevidna generalno gledajuci. Ta prica za vlahe nije suplja uopste, to je moj pradjed spominjao takodje, nesto je tu bilo, spoj naroda, ngdje vise ovih negdje manje onih. Ako hoces da trazis porijeklo Srba DNA test radjen u Beogradu je pogresan!!!!!!!!!! Beograd je totalna sarenija, ko zna mozda je 10% ljudi bugarskog porijekla a ne nesto drugo. Beograd nije neki drevni srpski grad, bio je granicni grad i tvrdjava, kroz njega je prolazio svak ziv. Grad je ko Amerika. Ako hoces traziti porijekla idi na jug i radi testove u hercegovini i juzno zapadnoj srbiji! morate znati kako god ovo cudno zvuci da srbi iz hercegovine, srbi iz istocne srbije se PODOSTA razlikuju, da negledate u gene dovoljno je face samo vidjeti, sve je drugacije lobanja oci izgled itd. takodje dosta njih i iz beograda, nidje veze sa Zahumljanima...... ukratko ja mislim da je pitanje "porijeklo srba" veoma komplikovano i nema jasnih rezultata, jer je tu dosta izmjesano i svasta nesto, tako da necu da pametujem niti ulazim u tu diskusiju, neki su vise slaveni, neki su vise vlasi... tako da nemam niti cu ista vise reci... Ali mogu vam reci nesto za ljubince barem za moju familiju...->

Nakon sto sam to citao bio sam veoma zainteresiran da uradim test. Prvo sam mislio ako ja budem radio test, ocu li dobiti neki mix majke i oca, takodje sam mislio da li cu morati tjerati oca da i on radi test da se dodje do nekih "boljih" rezultata, ali se je ispostavilo da je to apsolutno irelevantno, tacno se zna sta je od oca i majke, i od oca i majke mog oca i majke itd. znaci nije potrebno niko od mojih to radi sem mene, nadam se da svatate proceduru, jer je sve ocrtano gdje i sta. Odlucio sam to da uradam u pragu ovde [You must be registered and logged in to see this link.] tacno se kaze raditi od oca ili majke ili oboje (posto je nepovezano i kosta duplo) . Znaci ako cemo ljubinje istrazivati, eto mene, moze se vidjeti ihihihihihi unazad... rezultati ce biti za 4-6 sedmica. Prvo ce wolf znati Very Happy Wolf od kada smo u ljubinju?
od 1700 ako je vjerovat dedijeru.ti se 10 generacija.a tvoji rezultati trbali bi biti istovetni sa mojim i katabuzinim.jedva cekam rezultate.inace mi 90% poticemo iz drobnjaka.u drobnjacima i pivi postoje nasi prezimenjaci koji slave istu slavu.postoje navodi da smo daljim porijeklom sa vlasica u bosni.to je drobnjacko staro predanje.zanimljivo je da u okolini vlasica zive i hrvati,muslimani i srbi koji se isto prezivaju kao mi.ima jos jedna znacajna enklava nasih prezimenjaka u vrbniku kod knina.i oni slave djurdjevdan i govore da su iz ljubinja.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by Maranzano Mon Jun 02 2008, 08:15

wolf sagash ::inace mi 90% poticemo iz drobnjaka.

Oho komљije. Ja sam delom sa Ћabljaka. Wink
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by wolf sagash Tue Jun 03 2008, 01:30

Maranzano ::
wolf sagash ::inace mi 90% poticemo iz drobnjaka.

Oho komљije. Ja sam delom sa Ћabljaka. Wink
pa eto vidis kako je svijet mali.jos nesto u vezi plemena drbnjak sto bi naseg praskog forumasa moglo zanimat.utvrdjeno je da stare srpske taslihanske porodice u sarajevu besarovici,jeftanovici,despici(oni su mnogo bitni za istoriju sarajeva jer se radi ozacetku srpskog gradjanstva u bih)poticu iz drobnjaka.neke veze sa drobnjacima ima i president boris tadic kao i karadzici-vuk i radovan mada oni nisu orginalni drobnjaci nego doseljenici iz vasojevica.cak i hvaljena i kudjena biljana srbljanovic ima drobnjackih korijena.po predanju drobnjaci su sa kosovo dosli na vlasic odatle posle pada bosanskog kraljevstva stigli su u banjane i oruzjem 1604 potisnuli kriche sa drobnjaka i jezera.ovo sa kosovom se moze uzeti sa razervom jer nema nikakvih dokaza za tu tvrdnju izuzev predanja.za rodonacelnika drobnjaka smatra se neki vojvoda malish(ne malesh koji je osnivac klana malishevaca)koji je u 14 vijeku zivio u metohiji.po dosta relevantnim podacima direktno nas predak mogao bi biti zivko cerovic koji se spominje negdje u 17 vijeku.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by Maranzano Tue Jun 03 2008, 11:29

Pa Raљa Karadziж Biljani doрe roрeni ujak. Wink
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by polemospater Tue Jun 03 2008, 12:18

boze mili koji ste zaludjenici Very Happy
wolfe,je l' tacno da se neka radovanova rodica udala na bancicima...ili sam lupila...ali cini mi se da mi je to baba jednom davno rekla...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by wolf sagash Tue Jun 03 2008, 20:17

polemospater ::boze mili koji ste zaludjenici Very Happy
wolfe,je l' tacno da se neka radovanova rodica udala na bancicima...ili sam lupila...ali cini mi se da mi je to baba jednom davno rekla...
rodjena tetka.moras je se sjecati.ona crnogorka iz zdrijela.odveo je radovanov brat 92' kod sebe kuci.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by polemospater Wed Jun 04 2008, 09:19

eeeeee da mislim da se secam da su neku zenu tamo zvali crnogorka...zar ona nije sahranjena na bancicima??

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by wolf sagash Wed Jun 04 2008, 21:27

polemospater ::eeeeee da mislim da se secam da su neku zenu tamo zvali crnogorka...zar ona nije sahranjena na bancicima??
pa sahranili su je sa cojekom!!!!!!!
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 05:37

pade mi na pamet ona kapetanova izvala -bi li se ti mala kopala u nase groblje Razz bas je slatka fora...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

porijeklo srba. - Page 4 Empty Re: porijeklo srba.

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму