LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

porijeklo srba.

+8
asha
katabuya
polemospater
Maranzano
Kapetan
.:OgnjenZiGa:.
MiRkO
wolf sagash
12 posters

Ñòðàíà 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

porijeklo srba. Empty porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 06:15

sta mislite odakle su srbi stigli u ove krajeve.ja licno mislim da su srbi potomci prezivjelih atlantidjana.a vi?
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Wed Jul 04 2007, 06:18

odakle smo doslii?Ja mislim da smo mi na ove krajeve dosli iz Brazila.
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by .:OgnjenZiGa:. Wed Jul 04 2007, 07:00

Istorijski dokazi govore da su se srbi doselili na balkan u 7 vijeku  pod imenom Sloveni.
Dosli su sa Baltickoga stita i sa podrucija Karpata.
Sloveni su se podijelili u 3 grupe :
Juzni Sloveni:Srbi,Hrvati,Bugari,Sloveni,Makedonci...
Istocni Sloveni:Rusi,Ukrajinci ...
Zapadni Sloveni:Smatra se da su se oni stopili sa tamosnjim Germanima,Gotima,Sasima...
Istoricari tvrede da su Sloveni bili  nomadski narod i da se se raselili zbog potrage za plodnim pasnjacima itd.
.:OgnjenZiGa:.
.:OgnjenZiGa:.
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 100
Godina : 32
Points : 0
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 07:03

.:OgnjenZiGa:. ::Istorijski dokazi govore da su se srbi doselili na balkan u 7 vijeku  pod imenom Sloveni.
Dosli su sa Baltickoga stita i sa podrucija Karpata.
Sloveni su se podijelili u 3 grupe :
Juzni Sloveni:Srbi,Hrvati,Bugari,Sloveni,Makedonci...
Istocni Sloveni:Rusi,Ukrajinci ...
Zapadni Sloveni:Smatra se da su se oni stopili sa tamosnjim Germanima,Gotima,Sasima...
Istoricari tvrede da su Sloveni bili  nomadski narod i da se se raselili zbog potrage za plodnim pasnjacima itd.
oficijelno tumacenje.genetskim istrazivanjem y hromosoma i njegovih mutacija koje se prenose sa oca na sina vidi se da srbi imaju nesto vise ilirskih nego slovenskih predaka.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by .:OgnjenZiGa:. Wed Jul 04 2007, 07:08

To je nemopguce tacno utvrditi jer Matrix iz DNK se nemoze sacuvati tako dugo jer su ILIRI bili starosijedioci kada su Sloveni dosli i nema ih moze  se reci zivih.
Ali  se taj zakljucak doneo zato sto se smatra da su se Sloveni u prvobitnoj fazi  naseljivanja  stopili sa Ilirima u odredjenom meri
naravno ako ovi nisu pruzali  otpor iako o tome nema  dokaza.
.:OgnjenZiGa:.
.:OgnjenZiGa:.
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 100
Godina : 32
Points : 0
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Wed Jul 04 2007, 07:10

istorija kaze:slovenska plemena koja su iz pradomovine krenula prea jugu zadrzala su se na granicama vizantijskog carstva.zivili su sa lijeve obale dunava.Odatle su poduzimali pljaèkaške pohode na balkansko poluostrvo gdje su stizali do zidina velikih gradova kao sto su:carigrad,solun.Oni su u pocetku upadali na vizantijsko carstvo radi pljacke.Kasnije prvi put su prezimili na balkanu ja mislim oko 550 godine "kao u svojoj zemlji,nimalo se ne bojeci neprijatelja" kaze vizantijski pisac Prokopije.Od tada pocinju da naseljavaju balkan.
Eto kako smo dosli na Balkan
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 07:14

.:OgnjenZiGa:. ::To je nemopguce tacno utvrditi jer Matrix iz DNK se nemoze sacuvati tako dugo jer su ILIRI bili starosijedioci kada su Sloveni dosli i nema ih moze  se reci zivih.
Ali  se taj zakljucak doneo zato sto se smatra da su se Sloveni u prvobitnoj fazi  naseljivanja  stopili sa Ilirima u odredjenom meri
naravno ako ovi nisu pruzali  otpor iako o tome nema  dokaza.
nadjeno je dosta sacuvanih markera.i nemoj ti da mi pametujes i obaras teorije americkog geografskog drustva.oko 30% srba ima zajednicke pretke sa rumunima koji su ilirsko trackog porijekla.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by .:OgnjenZiGa:. Wed Jul 04 2007, 08:20

wolf sagash ::
.:OgnjenZiGa:. ::To je nemopguce tacno utvrditi jer Matrix iz DNK se nemoze sacuvati tako dugo jer su ILIRI bili starosijedioci kada su Sloveni dosli i nema ih moze  se reci zivih.
Ali  se taj zakljucak doneo zato sto se smatra da su se Sloveni u prvobitnoj fazi  naseljivanja  stopili sa Ilirima u odredjenom meri
naravno ako ovi nisu pruzali  otpor iako o tome nema  dokaza.
nadjeno je dosta sacuvanih markera.i nemoj ti da mi pametujes i obaras teorije americkog geografskog drustva.oko 30% srba ima zajednicke pretke sa rumunima koji su ilirsko trackog porijekla.
Ja ne obaram nicije teze,ali se samo preko DEZIKSO RIBONUKLEINSKE KISELINE (DNK) moze utvrditi necije porijeklo i ucesce necijih gena,ali  matrix odnosno takzvane ljestvce ne koje se sastoje  od adenin-citozin iguanin timin ne mogu da se odrze mnogo vremena u sastavu tako da se nemoze  naci  tako dleko porijeklo samo se do toga zakljucka moze doci tezama i hipotezama,a da se matrix moze obnoviti mi bi vec davno ovdje vidili neke izumrle zivotinje kao sto su dinosaurusi uz pomoc obnavljanja DNK i RNK i kloniranja ali to je na veliku zalost nemoguce.
.:OgnjenZiGa:.
.:OgnjenZiGa:.
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 100
Godina : 32
Points : 0
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 08:22

.:OgnjenZiGa:. ::
wolf sagash ::
.:OgnjenZiGa:. ::To je nemopguce tacno utvrditi jer Matrix iz DNK se nemoze sacuvati tako dugo jer su ILIRI bili starosijedioci kada su Sloveni dosli i nema ih moze  se reci zivih.
Ali  se taj zakljucak doneo zato sto se smatra da su se Sloveni u prvobitnoj fazi  naseljivanja  stopili sa Ilirima u odredjenom meri
naravno ako ovi nisu pruzali  otpor iako o tome nema  dokaza.
nadjeno je dosta sacuvanih markera.i nemoj ti da mi pametujes i obaras teorije americkog geografskog drustva.oko 30% srba ima zajednicke pretke sa rumunima koji su ilirsko trackog porijekla.
Ja ne obaram nicije teze,ali se samo preko DEZIKSO RIBONUKLEINSKE KISELINE (DNK) moze utvrditi necije porijeklo i ucesce necijih gena,ali  matrix odnosno takzvane ljestvce ne koje se sastoje  od adenin-citozin iguanin timin ne mogu da se odrze mnogo vremena u sastavu tako da se nemoze  naci  tako dleko porijeklo samo se do toga zakljucka moze doci tezama i hipotezama,a da se matrix moze obnoviti mi bi vec davno ovdje vidili neke izumrle zivotinje kao sto su dinosaurusi uz pomoc obnavljanja DNK i RNK i kloniranja ali to je na veliku zalost nemoguce.
nepravi se pametan.dacu ti nesto da procitas i nemoj misliti da si me impresioniro poznavanjem proteina koji cine genski niz.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by .:OgnjenZiGa:. Wed Jul 04 2007, 08:27

Recimo da sam ja u pravu i da pokusavam da vas impresioniram.
Kda ste vi protiv  onda dokazite da ovo sto ja tvrdim nije tacno
i recite odakle su  saznali  porijeklo srba i tih naprednih 30% udijela u nama samima?! 
.:OgnjenZiGa:.
.:OgnjenZiGa:.
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 100
Godina : 32
Points : 0
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Wed Jul 04 2007, 08:30

sjecam se da sam u prvom razredu gim ucio dnk i rnk,nije mi nesto bilo zanimljivo,ali znao sam im sastav
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 08:37

.:OgnjenZiGa:. ::Recimo da sam ja u pravu i da pokusavam da vas impresioniram.
Kda ste vi protiv  onda dokazite da ovo sto ja tvrdim nije tacno
i recite odakle su  saznali  porijeklo srba i tih naprednih 30% udijela u nama samima?! 
evo ovako.naucnici national geographica su dokazali da svi ljudi vode porijeklo od "adama"koji je zivio prije 200 000 godina u istocnoj africi.tokom vremena kod jednog njegovog potomka pojavila se jedna bezopasna mutacija na 23 hromosomu koja se nastavila prenositi kao zapis na hromosomu sa oca na sina.kasnije su sepocele javljti i druge mutacije kod njihovi drugih potomaka se i takodje se prenositi dalje.do sad su otkrvene pedeset i nekolike mutacije .i svaka od njih je karakteristicna za neku grupu naroda.tako srbi imaju zajednickog pretka i sa slovenima i sa ilirima a vjerovao ti ili ne i jedan procenat srba ima srodstva sa americkim indijancima preko azijsko-altajskog markera.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Wed Jul 04 2007, 08:44

sta sam reko iz amerike
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by .:OgnjenZiGa:. Wed Jul 04 2007, 08:46

To meze biti tacno ako vijerujemo u Adama ali  ne vijeruju svu  u to ,a sem toga NatG. je korporacija  koja mora da popuni svoje knjige radove i tv emisije svakojakim glupostima da bise prodalo ili bilo gledano.
Toliko o vijerovanj uNatG. da su bas ti ljudi neki dan tvrdili da se u kovcegu u kome su se nalazile  ploce sa 10 Bozijih zapovijesti radioaktivne?!
U tome slucaju svi oni Izraelci koji su posli iz Egipta nebi stigli u obecnu zemlju  jel bi ih odnjeli kanceri.
A to sto si napisao prije 200 000 godina to si previse slagao zaboravio si da je gilgames iz 1700 p.n.e pa nemoze biti govora o tolikim brojkama.
.:OgnjenZiGa:.
.:OgnjenZiGa:.
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 100
Godina : 32
Points : 0
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 04 2007, 22:43

.:OgnjenZiGa:. ::To meze biti tacno ako vijerujemo u Adama ali  ne vijeruju svu  u to ,a sem toga NatG. je korporacija  koja mora da popuni svoje knjige radove i tv emisije svakojakim glupostima da bise prodalo ili bilo gledano.Toliko o vijerovanj uNatG. da su bas ti ljudi neki dan tvrdili da se u kovcegu u kome su se nalazile  ploce sa 10 Bozijih zapovijesti radioaktivne?!U tome slucaju svi oni Izraelci koji su posli iz Egipta nebi stigli u obecnu zemlju  jel bi ih odnjeli kanceri.A to sto si napisao prije 200 000 godina to si previse slagao zaboravio si da je gilgames iz 1700 p.n.e pa nemoze biti govora o tolikim brojkama.
ja sam evolucionista i vjerujem u adama.ne biblijskog nego pravog evolutivnog.govoriti o nactional geographicu kao  o korporaciji koja zamajava narod prilici jednom klincu koji se naslusao nekih tlapnji i sve pogresno shvatio naravno zahvaljujuci hormonalnm bujanjima koja se desavaju u njegovom organizmu.gledao sam i ja tu emisiju gdje je NG prikazao hipoteticke stavove nkog nazovi naucnika i istovremeno se jasno ogradio od tih predpostavki.vezivati vrijeme u kojem je nastao ep o gilgamesu sa nastankom prvih ljudi je jos jedan dokaz burnih pubertetskih desavanja u tvojoj glavi.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 11 2007, 07:51

u istocnoj njemackoj zivi narod koji sebe naziva srbima.tamo su oduvijek.jezik im je slican poljskom.dali mislite da su to nasi daleki rodjaci?
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Kapetan Wed Jul 11 2007, 08:09

Mogli bi biti :|

Jesu li pravoslavci?
Krste li se s tri prsta?
Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Wed Jul 11 2007, 08:32

Kapetan ::Mogli bi biti :|Jesu li pravoslavci?Krste li se s tri prsta?
protestanti.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Wed Jul 11 2007, 10:24

pa ako se nazivaju Srbima onda valjda jesu
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Fri Jul 13 2007, 22:31

MiRkO ::pa ako se nazivaju Srbima onda valjda jesu
i gaje slicna nacionalna osjecanja.njihova drustva uzela su nasu trobojnicu za svoje znamenje.pavle jurisic,proslavljeni srpski general i vojvoda iz prvog svjetskog rata je bio  je njemacki srbin.zvao se paul shturm.kad je dosao u srbiju presao je na pravoslavnu vjeru i uzeo novo ime.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Fri Jul 13 2007, 22:37

wolf sagash ::
MiRkO ::pa ako se nazivaju Srbima onda valjda jesu
i gaje slicna nacionalna osjecanja.njihova drustva uzela su nasu trobojnicu za svoje znamenje.pavle jurisic,proslavljeni srpski general i vojvoda iz prvog svjetskog rata je bio je njemacki srbin.zvao se paul shturm.kad je dosao u srbiju presao je na pravoslavnu vjeru i uzeo novo ime.
ovo prezime shturm kaze da je smugno nedje
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Fri Jul 13 2007, 22:43

MiRkO ::
wolf sagash ::
MiRkO ::pa ako se nazivaju Srbima onda valjda jesu
i gaje slicna nacionalna osjecanja.njihova drustva uzela su nasu trobojnicu za svoje znamenje.pavle jurisic,proslavljeni srpski general i vojvoda iz prvog svjetskog rata je bio je njemacki srbin.zvao se paul shturm.kad je dosao u srbiju presao je na pravoslavnu vjeru i uzeo novo ime.
ovo prezime shturm kaze da je smugno nedje
to prezime znaci''juris''samo je preveo prezime na srpski''jurisic''
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by MiRkO Fri Jul 13 2007, 22:44

wolf sagash ::
MiRkO ::
wolf sagash ::
MiRkO ::pa ako se nazivaju Srbima onda valjda jesu
i gaje slicna nacionalna osjecanja.njihova drustva uzela su nasu trobojnicu za svoje znamenje.pavle jurisic,proslavljeni srpski general i vojvoda iz prvog svjetskog rata je bio je njemacki srbin.zvao se paul shturm.kad je dosao u srbiju presao je na pravoslavnu vjeru i uzeo novo ime.
ovo prezime shturm kaze da je smugno nedje
to prezime znaci''juris''samo je preveo prezime na srpski''jurisic''
znam rekao si u predhodnom postu.Samo sam se salio Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat Jul 14 2007, 02:17

ne zajebavaj se sa svetinjama!!!!!!!     
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Kapetan Sat Jul 14 2007, 07:25

Ja vjerujem da je sat opet vratio ime na paul shturm
Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Ñòðàíà 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Íàçàä íà âðõ

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó