LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

porijeklo srba.

+8
asha
katabuya
polemospater
Maranzano
Kapetan
.:OgnjenZiGa:.
MiRkO
wolf sagash
12 posters

Ñòðàíà 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 08:01

Dinarci imaju kratku lobanju. Èak izuzetno kratku. Suprotno od toga je dolihokefalija, mada te stvari mogu biti nasleðeni i sa majèine strane. Dakle, ako ti DNK kaže i1b1 možeš biti doliho, ali to ne menja èinjenicu da ti je prvi najraniji utvrdivi predak - Ilir, Dinarac kako god.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 08:06

Maranzano ::Dinarci imaju kratku lobanju. Èak izuzetno kratku. Suprotno od toga je dolihokefalija, mada te stvari mogu biti nasleðeni i sa majèine strane. Dakle, ako ti DNK kaže i1b1 možeš biti doliho, ali to ne menja èinjenicu da ti je prvi najraniji utvrdivi predak - Ilir, Dinarac kako god.
kakva je ovo lobanja?

[You must be registered and logged in to see this link.]
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 08:09

Ne mogu najbolje da vidim ali bih rekao da imaš izrazitu brahikefaliju iz ovog ugla. Ako bih te ocenio antropološki u fizièkom smislu ja bih rekao da si norik - a to je prelazak izmeðu dinarca i nordijca. Zbog svetlije pojave.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 08:11

Maranzano ::Ne mogu najbolje da vidim ali bih rekao da imaš izrazitu brahikefaliju iz ovog ugla. Ako bih te ocenio antropološki u fizièkom smislu ja bih rekao da si norik - a to je prelazak izmeðu dinarca i nordijca. Zbog svetlije pojave.
nije lose,nije lose.plave oci i bjel ten su karakteristika familije po ocu.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 08:17

Da ali ovo je moja odokativna ocena. Ako u biološkom smislu želiš da saznaš ko si neophodna su podrobnija ispitivanja.

Ali, to mora biti sekundarno, èovekova duhovnost je primarna i najvažnija.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by polemospater Sat May 31 2008, 17:00

[quote="Maranzano"]
polemospater ::
Jedno zapazanje. Ja msilim da je pravilnije pisati filosofija, a ne filozofija. Jer filosofija je ljubav prema mudrosti, a filozofija je bila ljubav prema mraku, pakosti. Na grèkom zophos - mrak, greh

nisi prvi,a verovatno ni poslednji koji me ispravlja...verovatno znas da smo mi tu rec preuzeli od njemaca....koji glas s u svojim pozajmljenicama izgovaraju kao z...
ja oduvek koristim rec filozofija jednostavno mi se vise svidja,slaze mi se uz heraklita mracnog....

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 00:02

polemospater ::slaze mi se uz heraklita mracnog....

Misliš mraèan zato što je bio mizantrop? Ja bih rekao da je time prosvetlio filosofiju... Very Happy
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 00:36

@wolf sagash

Jeste, London College je 2005 radio reprezentativan uzorak na preko 1000 ljudi. Struktura Y hromozoma je otprilike takva kao sto sam vec napisao. Kod nas dominira I1b1 nekih 30%, pa E isto nekih 30%; zatim R1a1 20%, pa J 7% i tako dalje.

smorise me hrvatskomuslimanski pseudogeneticari svojim tvrdnjama o vlasko-mongolskom porijeklu srba koji jos tvrde da su srbi vecinom stari bosnjaci i jos stariji hrvati koje su bizantorashki fanariotski popovi na silu i drzeci im noz specijalne vrste crobossjekn pod grlom preveli u shizmu i natjerali ih dekretom iz 1878 da se od tad moraju izjasnjavati kao srbi.

zato daj link za ovo istrazivanje.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by polemospater Sun Jun 01 2008, 03:53

Maranzano ::

Misliš mraèan zato što je bio mizantrop? Ja bih rekao da je time prosvetlio filosofiju... Very Happy
mracan-dubiozan...jedini iz tog perioda koji je zasao u mracne dubine i upalio svetlo(kako ti kazes prosvetlio filozofiju)...a da bi zasao u mrak moras biti mrakofilan,znaci filozof u pravom smislu te reci Smile ,obicna igra reci...moja igra reci..

wolfe jesi Rh + ili - ??

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 05:38

polemospater ::
Maranzano ::

Misliš mraèan zato što je bio mizantrop? Ja bih rekao da je time prosvetlio filosofiju... Very Happy
mracan-dubiozan...jedini iz tog perioda koji je zasao u mracne dubine i upalio svetlo(kako ti kazes prosvetlio filozofiju)...a da bi zasao u mrak moras biti mrakofilan,znaci filozof u pravom smislu te reci Smile ,obicna igra reci...moja igra reci..

wolfe jesi Rh + ili - ??
plus
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 06:30

wolf sagash ::
zato daj link za ovo istrazivanje.

London College istraživanje sam imao na kompu dok mi disk nije formatiran, ortak mi je pozajmio sa diskete. Ubiæu se što sam ga izgubio. Ovo istraživanje je relativno (ne)pouzdano, prvo malo je ispitanika, drugo lokacije su arbitrarno izabrane. Hrvate su testirali iz pet šet gradova, a Srbe samo iz Beograda (gde nas ima svakakvih), ali opet može da ti posluži kao orijentir, nikako kao neki konaèan sud o tome tim pre što su ga radili uglavnom "domaæi" struènjaci, tj. Hrvati.

Mislim oni su našli iste haplogrupe kao i Britanci samo što su vešto konstruisali procente. Opet, buduæi da R1a1, I1b1, E haplogrupa u Turskoj nema (ili nisu originerno turske) teorija o našem turskom poreklu bi valjda imala da padne u vodu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 06:39

polemospater ::
mracan-dubiozan...jedini iz tog perioda koji je zasao u mracne dubine i upalio svetlo(kako ti kazes prosvetlio filozofiju)...a da bi zasao u mrak moras biti mrakofilan,znaci filozof u pravom smislu te reci Smile ,obicna igra reci...moja igra reci..

Možda si u pravu. Da bi sagledao istinu moraš prvo da ogrezneš u mrak i tamu (tj. da shvatiš da si dotle bio u tami). Setimo se Platonovog mita o peæini. Cool
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 06:42

totalno nepouzdano testiranje izvrseno na stotinjak srba.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 06:44

Pa relativno. Našli su haplogrupe koje su inaèe našli Britanci (dakle taj deo je totalno pouzdan) samo su procenti pod debelim znakom pitanja.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 06:54

Maranzano ::Pa relativno. Našli su haplogrupe koje su inaèe našli Britanci (dakle taj deo je totalno pouzdan) samo su procenti pod debelim znakom pitanja.
u istocnoj hercegovini uopste nisu testirali a kod skutora i u mostaru i shirokom.danas sam posmatrao ljubinjce.kratke lobanje i gotovo niko ispod 185cm
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by REBELDE Sun Jun 01 2008, 06:56

Josh jedan dokaz da sam ja hercegowka...imam 14 godina a wisoka sam 170cm...

Tako je moja nastawnica iz geografije,kad smo radili BIH,rekla da su hercegowci ko od brda odwaljeni......
REBELDE
REBELDE
Veteran

Female
Broj poruka : 1015
Godina : 30
Lokacija : Na sedmom nebu.......
Points : -11
Datum upisa : 15.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 07:00

@wolf

To stoji, ali haplogrupe su u redu, samo su procenti baš zbog te selekcije u testiranju pogrešni.

Elem, ako veæ posmatraš sugraðane evo ti jedan valjan uput. Wink

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sve je isto samo je visina danas veæa.

Niko ispod 185 kod vas. Shocked

Au pa tu bi i ja bio proseène visine.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 07:18

Maranzano ::@wolf

To stoji, ali haplogrupe su u redu, samo su procenti baš zbog te selekcije u testiranju pogrešni.

Elem, ako veæ posmatraš sugraðane evo ti jedan valjan uput. Wink

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sve je isto samo je visina danas veæa.

Niko ispod 185 kod vas. Shocked

Au pa tu bi i ja bio proseène visine.
uzmi forumase..space 200 cm,katabuya 198,ja 197.....
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 07:32

Ja samo 194... Embarassed
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 07:35

Maranzano ::Ja samo 194... Embarassed
dosta je i to.sta bi da si ko ovi spanci iz SFOR-a
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sun Jun 01 2008, 07:37

Ne znam za Spance, ali kad sam bio u Kosovskoj Mitrovici Portugalci su bili za dve glave niži od mene. I Nemci su niži no što sam oèekivao, ali Francuzi i Portugalci su baš sve zajebali...
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Jun 01 2008, 23:13

Maranzano ::Ne znam za Spance, ali kad sam bio u Kosovskoj Mitrovici Portugalci su bili za dve glave niži od mene. I Nemci su niži no što sam oèekivao, ali Francuzi i Portugalci su baš sve zajebali...
spanci su pigmeji...jos nose neke fensi uske uniforme tako da bas izgledaju jadni.medjutim mentalitet im je nekako fin,nisu uopste egoisticni i lako se uklapaju sa domorodcima i prilicno su omiljeni u hercegovini.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by kum Mon Jun 02 2008, 00:48

......najfiniji mentalitet imaju ljudi u Baskiji.........ova ti je dobra "uklapaju se dobro s domorocima u hercegovini"....
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by theguezzwho Mon Jun 02 2008, 01:23

naime sto se ove teme tice ima puno da se kaze, najgore je da mnogi ljudi nisu spremni prihvatiti neke rezultate i baratati time jer citav zivot samo slusaju jednu pricu i vjeruju u nju. Ja sam licno upucen u ovo testiranje, ali o tome i kako to ide cu kasnije.

Radjeni su testovi i u citavoj hercegovini na maloj grupi ljudi (trazim rezultate). Ispostavilo se je da ljudi tu genetski su slaveni veoma malo, cak ni 12% najmanje na citavom balkanu!!!!. takodje zapadna ili istocna hercegovina nije imala NIKAKVU razliku. (kazi to nekome u sirokome :d) Dok recimo ljudi sto zive u sjeveru Hrvatske ukljucujuci zagreb imaju preko 40%. (ajde kazi to nekome u grudama :d) To je sa jedne strane dokaz da genetski zapadna hercegovina i hrvati sa sjevera imaju MALO veze jedni sa drugima osim religije pa se svi zovu tako. Kod srba ( generalni pojam ) je to isto slicno mada ima jedan taj kod koji je rapostavljen u BiH i SR. preci Zahumljana i neki sa istocne Srbije imaju veoma razlicit DNA. Takodje se je ispostavilo da Juzni slaveni u sloveniji i Hrvatkoj su skroz drugaciji od SVIH Bosanaca i Hercegovaca i Srbijanaca. Ovi imaju nesto specificno sto ovi nemaju. Naravno seobe naroda su se desavale i neko doseli tamo i vamo ali je razlika ocevidna generalno gledajuci. Ta prica za vlahe nije suplja uopste, to je moj pradjed spominjao takodje, nesto je tu bilo, spoj naroda, ngdje vise ovih negdje manje onih. Ako hoces da trazis porijeklo Srba DNA test radjen u Beogradu je pogresan!!!!!!!!!! Beograd je totalna sarenija, ko zna mozda je 10% ljudi bugarskog porijekla a ne nesto drugo. Beograd nije neki drevni srpski grad, bio je granicni grad i tvrdjava, kroz njega je prolazio svak ziv. Grad je ko Amerika. Ako hoces traziti porijekla idi na jug i radi testove u hercegovini i juzno zapadnoj srbiji! morate znati kako god ovo cudno zvuci da srbi iz hercegovine, srbi iz istocne srbije se PODOSTA razlikuju, da negledate u gene dovoljno je face samo vidjeti, sve je drugacije lobanja oci izgled itd. takodje dosta njih i iz beograda, nidje veze sa Zahumljanima...... ukratko ja mislim da je pitanje "porijeklo srba" veoma komplikovano i nema jasnih rezultata, jer je tu dosta izmjesano i svasta nesto, tako da necu da pametujem niti ulazim u tu diskusiju, neki su vise slaveni, neki su vise vlasi... tako da nemam niti cu ista vise reci... Ali mogu vam reci nesto za ljubince barem za moju familiju...->

Nakon sto sam to citao bio sam veoma zainteresiran da uradim test. Prvo sam mislio ako ja budem radio test, ocu li dobiti neki mix majke i oca, takodje sam mislio da li cu morati tjerati oca da i on radi test da se dodje do nekih "boljih" rezultata, ali se je ispostavilo da je to apsolutno irelevantno, tacno se zna sta je od oca i majke, i od oca i majke mog oca i majke itd. znaci nije potrebno niko od mojih to radi sem mene, nadam se da svatate proceduru, jer je sve ocrtano gdje i sta. Odlucio sam to da uradam u pragu ovde [You must be registered and logged in to see this link.] tacno se kaze raditi od oca ili majke ili oboje (posto je nepovezano i kosta duplo) . Znaci ako cemo ljubinje istrazivati, eto mene, moze se vidjeti ihihihihihi unazad... rezultati ce biti za 4-6 sedmica. Prvo ce wolf znati Very Happy Wolf od kada smo u ljubinju?

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Mon Jun 02 2008, 05:07

Slažem se otprilike sa konstatacijama. Ljudi iz Vojvodine, istoène Srbije, zapadnih srpskih krajeva se veoma razlikuju. Evo karte koja pokazuje rasprostranjenost "dinarske - ilirske" hablogrupe I1b1.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 3 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Ñòðàíà 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Íàçàä íà âðõ

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó