LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sta citate?

+19
Djuke
serb_sender
kikujiro
Maranzano
kum
six
REBELDE
Herc
njanjoslava
polemospater
zavrtanj
space
a_perfect_circle
Duљa
Kapetan
katabuya
asha
MiRkO
wolf sagash
23 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Thu Apr 03 2008, 08:45

Virdzinija Vulf-Gospodja Delovej
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Fri Apr 04 2008, 06:52

zavrtanj ::Virdzinija Vulf-Gospodja Delovej
to je ono kad matora klarisa organizuje tulum i sjeca se boljih dana.zar ne?
dobra knjiga ali zahtjeva potpunu koncentraciju.
posle ti bude jasno zasto je virdzinija bacila sve niz rijeku...ili more.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Fri Apr 04 2008, 21:47

wolf sagash ::
zavrtanj ::Virdzinija Vulf-Gospodja Delovej
to je ono kad matora klarisa organizuje tulum i sjeca se boljih dana.zar ne?
dobra knjiga ali zahtjeva potpunu koncentraciju.
posle ti bude jasno zasto je virdzinija bacila sve niz rijeku...ili more.

jest, to je ta. odlican prikaz sta je zena sve sebi u stanju natovariti na vrat, samo ako joj se pusti.
bio je i relativno dobar film, mislim da vanesa redgrejv glumi klarisu, nije mi bilo zao kad sam ga pogledala, nije uspio unistiti knjigu, sto mi filmovi obicno urade.
pa, eto preporuka za ove sto ne vole da citaju, vrijedi pogledati.
Cita li ko sta drugi, dajte neku raspravu da ovdje raspalimo Exclamation
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Fri Apr 04 2008, 22:06

zavrtanj ::
wolf sagash ::
zavrtanj ::Virdzinija Vulf-Gospodja Delovej
to je ono kad matora klarisa organizuje tulum i sjeca se boljih dana.zar ne?
dobra knjiga ali zahtjeva potpunu koncentraciju.
posle ti bude jasno zasto je virdzinija bacila sve niz rijeku...ili more.

jest, to je ta. odlican prikaz sta je zena sve sebi u stanju natovariti na vrat, samo ako joj se pusti.
bio je i relativno dobar film, mislim da vanesa redgrejv glumi klarisu, nije mi bilo zao kad sam ga pogledala, nije uspio unistiti knjigu, sto mi filmovi obicno urade.
pa, eto preporuka za ove sto ne vole da citaju, vrijedi pogledati.
Cita li ko sta drugi, dajte neku raspravu da ovdje raspalimo Exclamation
citam svasta!sve sto mi dodje pod ruku.evo sad se bavim jergovicevom istorijskom citankom.posto smo bili komsije nekad davno pukla me pomalo nostalgija.covjek pise o ljudima koje sam poznavao!
a kako film upropasti knjigu lako se moglo vijeti u ''lovcu na zmajeve''film sam gledao cirka 20 minuta.
medjutim kao dobar primjer naveo bi film''zabiljeske o skandalu''koji me je bas potrefio kao i knjiga koju je napisala neka zoe,ne sjecam se vise prezimena.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Sat Apr 05 2008, 03:27

Ja sam citala njegovu mama leone i dijelove iz te istorijske citanke. I slicno sam se osjecala kao ti. Znao je utrefiti taj dah vremena, vrlo mi je bilo blisko. Onda mi je pod ruku dosla jedna druga njegova knjiga i sad ga blatim sto god mogu vise i na javno.
tokom ovog blacenja naisla sam na pisca iz Mostara, Veselin Gatalo, nije los uopste, toplo preporucam!
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by Kapetan Sat Apr 05 2008, 05:39

Ja citam "Kad Je Niиe Plakao"
Kapetan
Kapetan
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 774
Godina : 40
Lokacija : Ljubinje
Points : 186
Datum upisa : 25.06.2007

https://ljubinje.forumsr.com

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Sat Apr 05 2008, 21:00

zavrtanj ::Ja sam citala njegovu mama leone i dijelove iz te istorijske citanke. I slicno sam se osjecala kao ti. Znao je utrefiti taj dah vremena, vrlo mi je bilo blisko. Onda mi je pod ruku dosla jedna druga njegova knjiga i sad ga blatim sto god mogu vise i na javno.
tokom ovog blacenja naisla sam na pisca iz Mostara, Veselin Gatalo, nije los uopste, toplo preporucam!
koja druga?da nije insalah,madona,insalah?dobri u mu ''dvori od oraha!!!
gatala sam upoznao.zestoki supadzija.zovu ga u mostaru ''debeli cetnik.''ima jednog jarana...nino raspudic se zove.prave razne liskaluke.njih dvojica su izdali pjesnicku antologiju mehe dzegera lokalnog oridjinala.e tih odvala...
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by polemospater Sat Apr 05 2008, 23:57

Kapetan ::Ja citam "Kad Je Niиe Plakao"
ja sam tu knjigu dobila za rodjendan,pa mi je zato jos draza.zanimljiva je,ali kraj je nekako preteran,neocekivan...malo se previse zaneo sa uzdizanjem psihoanalize..

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by katabuya Sun Apr 06 2008, 15:09

Osjecam se tako glupavo i neinteligentno pored vas,jer nisam procitao nista dobrih 5 mjeseci...
jel ima neko nesto bolesno da preporuci,tipa ulixa,parfema i tome slicno...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Sun Apr 06 2008, 23:23

katabuya ::Osjecam se tako glupavo i neinteligentno pored vas,jer nisam procitao nista dobrih 5 mjeseci...
jel ima neko nesto bolesno da preporuci,tipa ulixa,parfema i tome slicno...

dzojsov uliks? uh, to mi je bilo obavezno na faxu, meni se nije dopalo nikako. mada mora da ima neki kvalitet u sebi, ne bi mnogi o njoj pricali.
jesi citao Hakslija? On bi recemo trebao biti dovoljno bolestan Smile
Ako volis distopiju, citaj orvela ili goldinga, gospodar muha npr.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Sun Apr 06 2008, 23:26

wolf sagash ::
zavrtanj ::Ja sam citala njegovu mama leone i dijelove iz te istorijske citanke. I slicno sam se osjecala kao ti. Znao je utrefiti taj dah vremena, vrlo mi je bilo blisko. Onda mi je pod ruku dosla jedna druga njegova knjiga i sad ga blatim sto god mogu vise i na javno.
tokom ovog blacenja naisla sam na pisca iz Mostara, Veselin Gatalo, nije los uopste, toplo preporucam!
koja druga?da nije insalah,madona,insalah?dobri u mu ''dvori od oraha!!!
gatala sam upoznao.zestoki supadzija.zovu ga u mostaru ''debeli cetnik.''ima jednog jarana...nino raspudic se zove.prave razne liskaluke.njih dvojica su izdali pjesnicku antologiju mehe dzegera lokalnog oridjinala.e tih odvala...

bas danas citam kako su mu sagradili OMV pumpu pored kuce, pa kad pretacu gorivo, Gatalo evakuira i sebe i porodicu.
pumpa naravno ostaje na tom mjestu, nece je izmjestiti.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by katabuya Mon Apr 07 2008, 01:16

zavrtanj ::
katabuya ::Osjecam se tako glupavo i neinteligentno pored vas,jer nisam procitao nista dobrih 5 mjeseci...
jel ima neko nesto bolesno da preporuci,tipa ulixa,parfema i tome slicno...

dzojsov uliks? uh, to mi je bilo obavezno na faxu, meni se nije dopalo nikako. mada mora da ima neki kvalitet u sebi, ne bi mnogi o njoj pricali.
jesi citao Hakslija? On bi recemo trebao biti dovoljno bolestan Smile
Ako volis distopiju, citaj orvela ili goldinga, gospodar muha npr.


hvala hvala!
potrazicu,procitacu...
ako ti jos nesto padne na pamet,slobodno reci Smile
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Mon Apr 07 2008, 07:12

zavrtanj ::
katabuya ::Osjecam se tako glupavo i neinteligentno pored vas,jer nisam procitao nista dobrih 5 mjeseci...
jel ima neko nesto bolesno da preporuci,tipa ulixa,parfema i tome slicno...

dzojsov uliks? uh, to mi je bilo obavezno na faxu, meni se nije dopalo nikako. mada mora da ima neki kvalitet u sebi, ne bi mnogi o njoj pricali.
jesi citao Hakslija? On bi recemo trebao biti dovoljno bolestan Smile
Ako volis distopiju, citaj orvela ili goldinga, gospodar muha npr.
fucking uliks...nikad nisam volio nezanimljivu knjizevnost.orvela sam prostudiro i preporucujem ga svakom.
katabuya...beogradska laguna je izdala mnostvo bolesnih knjiga...a kod mene kuci imas masu bolestine...bukovski,edgar alan po,isak singer(bolesni jevrej)pa imam i onog bolesnog nacistu iz svedske....knuta hamsena?...hansena?pa onda imam i ludog markesa....i jos sta ja znam,svasta nesto bolesno!.......imam i onog hrvata tribusona!imam i toni parsonsa.on nije bolestan ali pise mnogo zabavne knjige.pa dzordz r.r martin epska fantastika ali isto pomalo bolesno.

u zadnje vrijeme se ubijam den simonsom i njegovim romanima''ilion'' i olimp'' tu ti se radi o pobuni ahajaca i trojanaca(ahil,diomed,hektor,ajaks.... su modifikovani nanotehnologijom)protiv bogova na olimpu.u jednoj sceni ahil daje ultimatum zevsu i govori''predajte se,pa cemo postediti vase zene i napraviti od njih nase kurtizne''...
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Mon Apr 07 2008, 07:41

wolf sagash ::
u zadnje vrijeme se ubijam den simonsom i njegovim romanima''ilion'' i olimp'' tu ti se radi o pobuni ahajaca i trojanaca(ahil,diomed,hektor,ajaks.... su modifikovani nanotehnologijom)protiv bogova na olimpu.u jednoj sceni ahil daje ultimatum zevsu i govori''predajte se,pa cemo postediti vase zene i napraviti od njih nase kurtizne''...

je l se prica oslanja na ilijadu ili su samo uzeti likovi iz mitologije i pisac smislio kompletno desetu pricu?
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Mon Apr 07 2008, 07:51

zavrtanj ::
wolf sagash ::
u zadnje vrijeme se ubijam den simonsom i njegovim romanima''ilion'' i olimp'' tu ti se radi o pobuni ahajaca i trojanaca(ahil,diomed,hektor,ajaks.... su modifikovani nanotehnologijom)protiv bogova na olimpu.u jednoj sceni ahil daje ultimatum zevsu i govori''predajte se,pa cemo postediti vase zene i napraviti od njih nase kurtizne''...

je l se prica oslanja na ilijadu ili su samo uzeti likovi iz mitologije i pisac smislio kompletno desetu pricu?
zbrkano totalno.radnja se desava u buducnosti.ljudska rasa u danasnjem smislu ne postoji a bogovi sa olimpa su bionicka bica.oni su nekako klonirali anticke ratnike i na marsu rekonstruisu trojanski rat sve u cilju jeftine zabave za ljude na zemlji koji su totalni levati i nista ne znaju.klonirali su strucnjake za homera iz 19 i 20 vijeka i oni brinu da se istorija vjerno ponavlja.e jedan od tih ljudi je odlucio da ih zajebe ,pravi zvrcke i mjenja tok rata.u tome mu pomazu i androidi tzv,moraveci., koje je ljudska rasa nekad davno kolonizovala u vanjski suncev sistem.tu imaju i dva moraveka koji stalno raspravljaju o prustu i sekspiru.

stvarno odlicno!!!!
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by MiRkO Mon Apr 07 2008, 09:07

citam sta moram,ostalo...
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Tue Apr 08 2008, 04:54

Zavrsila sam ovu virdziniju i ostala opet klimajuci glavom jer se stvarno i morala roknuti kad vidis sta joj se po glavi motalo. valjda te samoubice tako, i ona Silvija Plat, ubij Boze...
Mada, rokno se i Hemingvej, ali mu se iz rada ne vidi takav zavrsetak. bio je mnogo laf da bi tako zavrsio. preporuka su njegove pripovjetke, odlicne. ko voli njegov stil, naravno, koji je u pricama jos jace naglasen.
...I evo, i sama se zgranuh nad cinjenicom da se bavim anglosaksoncima aktivno. pale
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 05:07

zavrtanj ::Zavrsila sam ovu virdziniju i ostala opet klimajuci glavom jer se stvarno i morala roknuti kad vidis sta joj se po glavi motalo. valjda te samoubice tako, i ona Silvija Plat, ubij Boze...
Mada, rokno se i Hemingvej, ali mu se iz rada ne vidi takav zavrsetak. bio je mnogo laf da bi tako zavrsio. preporuka su njegove pripovjetke, odlicne. ko voli njegov stil, naravno, koji je u pricama jos jace naglasen.
...I evo, i sama se zgranuh nad cinjenicom da se bavim anglosaksoncima aktivno. pale
pa posle ruskih klasika i ceskih zajebanata odmah po kvalitetu dolaze waspovci.ima nesto kvalitetnih franaka(recimo moj omiljeni majstor pripovjetke gi se monpasan).
ljudi ako hocete da se nasmijete do suza i vidite kako se nekad gledalo na srbe citajte hasekovog svejka.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Tue Apr 08 2008, 05:17

ne slazem se. o kojim piscima pricas, ja pored hemingveja ne znam niti jednog koji me se dojmio (Sekspira naravno preskacemo, on i nije bio englez, vec vanzemaljac!)
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 05:21

zavrtanj ::ne slazem se. o kojim piscima pricas, ja pored hemingveja ne znam niti jednog koji me se dojmio (Sekspira naravno preskacemo, on i nije bio englez, vec vanzemaljac!)
apdajk,mark tven,vilijem fokner,luis sinkler,onaj sto je napisao ''veliki getsbi''..sama si spomenula ernesta,filip cukerman(mozda je on jevrej),filip rot,bukovski..sve majstori do majstora.os novih toni parsons,stiven king,dzordz martin....
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 05:25

wolf sagash ::
zavrtanj ::ne slazem se. o kojim piscima pricas, ja pored hemingveja ne znam niti jednog koji me se dojmio (Sekspira naravno preskacemo, on i nije bio englez, vec vanzemaljac!)
apdajk,mark tven,vilijem fokner,luis sinkler,onaj sto je napisao ''veliki getsbi''..sama si spomenula ernesta,filip cukerman(mozda je on jevrej),filip rot,bukovski..sve majstori do majstora.os novih toni parsons,stiven king,dzordz martin....


ops...zukerman ne postoji,vec je filip rot napisao knjigu''oslobodjeni zukerman''

izvinjavam se.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Tue Apr 08 2008, 05:43

dakle, ukusi potpuno razliciti, regardless of tolstoj Very Happy
meni se od tog svidja tven i malkice sinkler, a ostali bezze.
parsons ima kvalitetne ideje, ali ih nekako ne rijesi adekvatno.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 07:13

zavrtanj ::dakle, ukusi potpuno razliciti, regardless of tolstoj Very Happy
meni se od tog svidja tven i malkice sinkler, a ostali bezze.
parsons ima kvalitetne ideje, ali ih nekako ne rijesi adekvatno.
dobro si to rekla za parsonsa...ono duhovit je do bola posebno u ''nasim nezaboravljenim pricama''ali fali mu nesto da postane ''pravi pisac''mada kad kupujem stiva ''pitam ima li sta od parsonsa novo''
sto se tice sinklera..on j po meni napisao najbolju knjigu o americkom rasizmu...kraljevska krv...tu je stavio akcenat na licemjera ko fol politickih korektnih sjevernjaka.
ali kako ti se ne svidja apdajk?pa ''potrazi moje lice''ti je na tragu ''gospodje dalovej''
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by zavrtanj Tue Apr 08 2008, 07:50

wolf sagash ::
zavrtanj ::dakle, ukusi potpuno razliciti, regardless of tolstoj Very Happy
meni se od tog svidja tven i malkice sinkler, a ostali bezze.
parsons ima kvalitetne ideje, ali ih nekako ne rijesi adekvatno.
dobro si to rekla za parsonsa...ono duhovit je do bola posebno u ''nasim nezaboravljenim pricama''ali fali mu nesto da postane ''pravi pisac''mada kad kupujem stiva ''pitam ima li sta od parsonsa novo''
sto se tice sinklera..on j po meni napisao najbolju knjigu o americkom rasizmu...kraljevska krv...tu je stavio akcenat na licemjera ko fol politickih korektnih sjevernjaka.
ali kako ti se ne svidja apdajk?pa ''potrazi moje lice''ti je na tragu ''gospodje dalovej''

Ma malo mi je i tesko biti objektivna, jedno je kad ga citas za svoju dusu, a drugo je kad ga sjeces za npr. esej. uopsteno govoreci, mislim da mozak anglosax. naroda nije literarno razvijen i oni nikad nece napisati nesto sto napise prosjecni ceski pisac. oni misle na drugaciji nacin. spomenuo si foknera. on ima nesto. ali to nikako nije dovoljno. bas to kao sto si rekao za parsonsa. Nezaboravljene price me posjekla temom. ali je losa. nekako ostala nedorecena.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 07:57

zavrtanj ::
wolf sagash ::
zavrtanj ::dakle, ukusi potpuno razliciti, regardless of tolstoj Very Happy
meni se od tog svidja tven i malkice sinkler, a ostali bezze.
parsons ima kvalitetne ideje, ali ih nekako ne rijesi adekvatno.
dobro si to rekla za parsonsa...ono duhovit je do bola posebno u ''nasim nezaboravljenim pricama''ali fali mu nesto da postane ''pravi pisac''mada kad kupujem stiva ''pitam ima li sta od parsonsa novo''
sto se tice sinklera..on j po meni napisao najbolju knjigu o americkom rasizmu...kraljevska krv...tu je stavio akcenat na licemjera ko fol politickih korektnih sjevernjaka.
ali kako ti se ne svidja apdajk?pa ''potrazi moje lice''ti je na tragu ''gospodje dalovej''

Ma malo mi je i tesko biti objektivna, jedno je kad ga citas za svoju dusu, a drugo je kad ga sjeces za npr. esej. uopsteno govoreci, mislim da mozak anglosax. naroda nije literarno razvijen i oni nikad nece napisati nesto sto napise prosjecni ceski pisac. oni misle na drugaciji nacin. spomenuo si foknera. on ima nesto. ali to nikako nije dovoljno. bas to kao sto si rekao za parsonsa. Nezaboravljene price me posjekla temom. ali je losa. nekako ostala nedorecena.
dobro.mozda kod njih preovladava racio,ali mi se vise svidjaju od ovih srednjeevropskih turobnika(izuzimam cehe)oni su koma.sjetih se jos jedne strasne hasekove knjige-razgovori sa cenzorom...neprestano drzanje za stomak i hiperventiliranje

sjetih se i selindzera.mada znam samo za jednu njegovu knjigu.e tu me dojmilo ono kad glavni lik(da me roknes ne znam kako mu bi ime)shuka cimeru.vrhunac podjebavanja u literaturi.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

sta citate? - Page 3 Empty Re: sta citate?

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму