LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

porijeklo srba.

+8
asha
katabuya
polemospater
Maranzano
Kapetan
.:OgnjenZiGa:.
MiRkO
wolf sagash
12 posters

Ñòðàíà 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat Jul 14 2007, 08:07

Kapetan ::Ja vjerujem da je sat opet vratio ime na paul shturm
umro je 20 i neke i sahranjen je u aleji velikana u beogradu
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Fri May 30 2008, 03:55

Srbe kao narod moramo razlikovati u duhovnom i etnogenetskom smislu.

Biološki, naš etnogenetski pul obiluje sledecim hablogrupama - I1b1, R1a1, J, i E.

I1b1 je primordijalni balkanski gen i naucno jedokazano da su ga imali stari Iliri, a danas ga nose Hrvati i Srbi. Epicentar hablogrupe je Mostar.

[You must be registered and logged in to see this link.]

R1a1 su na Blakan doneli severni narodi - Sloveni kada su pokorili domicilijarne grupe i postali vlastela. Ova hablogrupa je znacajnije prisutna u Skandinaviji, severnoj Rusiji, ali i u cen. Aziji i Indiji kuda su bile arijevske migracije.

J hablogrupa se kod nas sacuvala u manjem procentu u rasponu od 7% neki veruju da su nam je doneli Turci, koji su je opet preuzeli od bliskoistocnih naroda, a neki da je ona pretekla od vremena Pelazga koji su takodje bili poreklom sa bliskog istoka.

Slicno je i za E hablogrupu, mada neki smatraju da su nam je doneli Avari koji su bili gospodari jednom delu slovena od 5 do 7 veka.

U duhovnom smislu mi smo naslednici solarne, celestialne kulture i Primordijalne Tradicije koju su imali svi indoevropski narodi i pobornici njenog logicnog zavrsetka - pravoslavnog hriscanstva.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by polemospater Fri May 30 2008, 15:33

mozda sam ja pripita pa nisam sve lepo razumela,al se ti mnogo prokenjavas,....cas zastupas nauku cas agnosticizam,cas prosipas neke naucne teorije pam onda kazes oni koji veruju u nauku su mulci.....
i sta znaci rec celestialne???i domicilijarne??

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by katabuya Fri May 30 2008, 20:17

Prvi put cujem za hablogrupe i slicne stvari...
Dobar ti avatar,pa da te i ja ne napadam dalje...ali meni tu nista nije jasno...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by asha Fri May 30 2008, 21:00

In the study of [You must be registered and logged in to see this link.], a haplogroup is a group of similar [You must be registered and logged in to see this link.] that share a common ancestor with a [You must be registered and logged in to see this link.] mutation.
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Fri May 30 2008, 21:07

katabuya ::Prvi put cujem za hablogrupe i slicne stvari...
Dobar ti avatar,pa da te i ja ne napadam dalje...ali meni tu nista nije jasno...
pratim pomalo tu genetiku i otprilike se radi o nekim bezopasnim mutacijama koje se nalaze na 23 hromosomu i prenose se sa oca na sina.national geographic ima veliki projekat o tome.poslao sam im svoj uzorak ali jos nema odgovora.
pitao bi maranzana dali je uradjeno ikakvo vece testiranje haplo grupe kod srba ili se naprduje na osnovu rezultata od stotinjak ljudi.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Fri May 30 2008, 23:41

polemospater ::mozda sam ja pripita pa nisam sve lepo razumela,al se ti mnogo prokenjavas,....cas zastupas nauku cas agnosticizam,cas prosipas neke naucne teorije pam onda kazes oni koji veruju u nauku su mulci.....
i sta znaci rec celestialne???i domicilijarne??


Rolling Eyes

Onaj ko proucava realitet mora da shvati da je on kompleksan i da metodoloski fatalizam ne dolazi u obzir. Njutn je bio i misticar i racionalni naucnik, proucavao je gravitaciju sa teoloskog aspekta otkrovenja (setimo se devnih indijskih textova u koje je on imao uvida, a koje su pominjale gravitaciju), ali i sa stanovista obicnog razuma koji se koristi danas u laboratorijama.

Dakle, mulci su samo oni koji veruju jedino u nauku, a ne koriste lestvicu znanja redom intuicija, otkrovenje, metafizika, razum, cula. U suprotnom imamo paradox - danas mozemo reci da nesto ne postoji akoga eksperimentom nismo dokazali, a sutra mogu da se pojave neke cestice koje samo nismo mogli da izmerimo, a ipak su postojale (kao kvarkovi u atomima).

Genetiku malo vise pratim, jer smatram da je to sekundarna alatka koja nam moze pokazati odakle je dosao koji narod, sa kim se mesao itd. Mada touopste nije glavni predmet mog interesovanja.

Celestialno znaci nebesko od lat.reci coelum, a domicilijarno znaci nativno, autenticno, starosedelacko, nesto sto ima staniste na tom mestu.

@wolf sagash

Jeste, London College je 2005 radio reprezentativan uzorak na preko 1000 ljudi. Struktura Y hromozoma je otprilike takva kao sto sam vec napisao. Kod nas dominira I1b1 nekih 30%, pa E isto nekih 30%; zatim R1a1 20%, pa J 7% i tako dalje.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by zavrtanj Sat May 31 2008, 00:05

Sta se tim ispitivanjima zeli dokazati?
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 00:20

Trazi se generalno mutacija koja bi mogla da nam kaze kako je izgledao prvi Adam. Mada to izgleda nikada neæe biti moguæe, pošto se za sada zna da je najdalje moguæe pronaæi "poslednjeg moguæeg" Y Adama, a to su hablogrupe tipa I, J,K itd. Za razliku od mitohondruijalne (ženske) DNK, muški lanac nije oèuvan od najprvih vremena.

Što se tièe ispitivanja našeg genoma (Srba) to je kao što napisah korisno recimo radi izuèavanja naslednih bolesti (nisam najupuæeniji, ali nauènici su uspeli da izvrše izleèenj nekih naslednih bolesti utvrðivanjem da one proistièu iz Aškenazi hromozoma). Aškenazi su istoènoevropski Jevreji.

A što se mene tièe,toje sekundarna alatka u prouèavanju antropologijei istorije Srba. Kosmo, odakle smo, s kim smo se mešali.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by zavrtanj Sat May 31 2008, 01:37

Maranzano ::
Što se tièe ispitivanja našeg genoma (Srba) to je kao što napisah korisno recimo radi izuèavanja naslednih bolesti (nisam najupuæeniji, ali nauènici su uspeli da izvrše izleèenj nekih naslednih bolesti utvrðivanjem da one proistièu iz Aškenazi hromozoma).

Mislim da naucnici koji se bave genetikom prikrivaju jednu vrlo mracnu pricu, koja je sigurno u korelaciji sa kompletnim smakom svijeta, a da u tome nema ama bas nikakvih filantropskih teznji.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 01:44

Smak sveta? Pojasni.

Nista po sebi nije zlo ili loše.

Uostalom èak i da jesi u pravu, genetièarska istraživanja o kojima sam ja govorio samo utvrde svoj deo posla, a pronalaženjem lekova i "filantropskim stvrarima" se bave drugi nauènici.

Ova genetika nije kloniranje ili šta ti ja znam, veæ utvrðivanje hablogrupa.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by zavrtanj Sat May 31 2008, 02:28

Mislim da je ispitivanje genetike u svrhu lijecenja raznih bolesti samo krinka kako bi se usavrsili kloniranje. Dakle, razni opiti koje se vrse (izgleda da se trenutno u UK desava ukrstanje raznih zivotinja pod krinkom ispitivanja lijeèenja raka) se po mom misljenju ne vrse kako bi se pomoglo covjeku nego onoj tamnoj strani. I kad dodje do toga da planetom kroce klonovi, logicno je da dolazi i do smaka svijeta.
I ne slazem se da nista po sebi nije zlo ili lose. Mozemo mi opravdavati razne postupke na razne nacine, ali je bitan rezultat postignutog. Ako ce rezultat sluziti svrsi zla, onda je cijela koncepcija okrenuta ka toj strani. Covjeku se ne smije dati prevelika sloboda, jer mi odmah istu koristimo za pogresne stvari.

Svakako da ovaj cijeli komentar ne upucujem na tvoje interesovanje za genetiku, pricam o trenutnim genetskim modifikacijama.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by polemospater Sat May 31 2008, 03:12

Maranzano ::

Onaj ko proucava realitet mora da shvati da je on kompleksan i da metodoloski fatalizam ne dolazi u obzir.

Dakle, mulci su samo oni koji veruju jedino u nauku, a ne koriste lestvicu znanja redom intuicija, otkrovenje, metafizika, razum, cula. U suprotnom imamo paradox - danas mozemo reci da nesto ne postoji akoga eksperimentom nismo dokazali, a sutra mogu da se pojave neke cestice koje samo nismo mogli da izmerimo, a ipak su postojale
a ovo je skroz ok...ja sam stekla utisak da u onom postu na temu evolucija i kreacionizam napadas nauku i da je smatras potpuno bezvrednom iz razloga gore navedenih...a na drugoj temi si se bas uhvatio za konkretne naucne cinjenice pa mi je to nekako bilo bzvz...ali sa ovim se slazem...treba graditi sto obuhvatniju sliku sveta i onda nema ni fatalizma....ali je to jako tesko...a jedina delatnost(ne mogu da je nazovem naukom)koja je kriticki i ispitivacki nastrojena ka svemu je filozofija...iz koje se izrodila i nauka...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 06:11

Maranzano ::Trazi se generalno mutacija koja bi mogla da nam kaze kako je izgledao prvi Adam. Mada to izgleda nikada neæe biti moguæe, pošto se za sada zna da je najdalje moguæe pronaæi "poslednjeg moguæeg" Y Adama, a to su hablogrupe tipa I, J,K itd. Za razliku od mitohondruijalne (ženske) DNK, muški lanac nije oèuvan od najprvih vremena.

Što se tièe ispitivanja našeg genoma (Srba) to je kao što napisah korisno recimo radi izuèavanja naslednih bolesti (nisam najupuæeniji, ali nauènici su uspeli da izvrše izleèenj nekih naslednih bolesti utvrðivanjem da one proistièu iz Aškenazi hromozoma). Aškenazi su istoènoevropski Jevreji.

A što se mene tièe,toje sekundarna alatka u prouèavanju antropologijei istorije Srba. Kosmo, odakle smo, s kim smo se mešali.
ili da se odbace ili odbrane tvrdnje o srbima kao turskoj kopiladi.mada to nista i ne znaci kad se ima u vidu da samo 6%njemackih muskaraca ima germanske korijene.

to sa aaskenazi hromosomima vuce malo na antisemitizam.
meni su ova istrazivanja nevjerovatno zanimljiva jer ruse rasne stereotipe o visim i nizim narodima i dokazuju da drustveno-geografske okolnosti imaju presudan uticaj u stepenu razvijenosti jedne nacije..a ne tamo neki od boga izabrani narodi.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by zavrtanj Sat May 31 2008, 06:27

wolf sagash ::
meni su ova istrazivanja nevjerovatno zanimljiva jer ruse rasne stereotipe o visim i nizim narodima i dokazuju da drustveno-geografske okolnosti imaju presudan uticaj u stepenu razvijenosti jedne nacije..a ne tamo neki od boga izabrani narodi.

e, iz ovog aspekta cijeli projekat potpuno podrzavam, to mi se svidja!
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 07:05

zavrtanj ::
wolf sagash ::
meni su ova istrazivanja nevjerovatno zanimljiva jer ruse rasne stereotipe o visim i nizim narodima i dokazuju da drustveno-geografske okolnosti imaju presudan uticaj u stepenu razvijenosti jedne nacije..a ne tamo neki od boga izabrani narodi.

e, iz ovog aspekta cijeli projekat potpuno podrzavam, to mi se svidja!
naravno da me zanima i ko smo,sta smo i odakle smo....volio bi da je moja haplo grupa slovenska ili autohtono balkanska.
gledao sam vrlo zanimljivu seriju o ovoj tematici na HRT.svi koji su radili na tom projektu za televiziju su se testirali a zatim krenuli da istrazuju hrvatske korijene po citavoj srednjoj i istocnoj evropi.nevjerovatno je kako su pronalazili neke toponime i povezivali ih sa hrvatskom.isto ko kad bi mi govorili
univerzitet sorbona!!!!!!!...aha, to je prapostojbina srba.
simptomaticno je bilo i kako su se upinjali iz petnih zila da ospore slovensko porijeklo.svi su se nadali da su zapadnoevropljani ili balkanci...kad medjutim 38%sloveni i jos pride sa dobrim avarskim uticajem.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 07:09

polemospater ::ali je to jako tesko...a jedina delatnost(ne mogu da je nazovem naukom)koja je kriticki i ispitivacki nastrojena ka svemu je filozofija...iz koje se izrodila i nauka...

Jedno zapazanje. Ja msilim da je pravilnije pisati filosofija, a ne filozofija. Jer filosofija je ljubav prema mudrosti, a filozofija je bila ljubav prema mraku, pakosti. Na grèkom zophos - mrak, greh...

Taèno je da filosofija kao nauka o nauci jeste kraljica znanja, ali ona ima tajne izvore. Prvo intuiciju. Kant jerecimo govorio da ideja o slobodi nije ni razumska ni filosofsko-metafizièka nego gotovo sakralne prirode. Zatim imamo otkrovenje sa umom (grè. nous), pa filosofiju, pa nauke itd.

Inaèe, vidim da si heraklitovka. Od presokratovaca on mi je najomiljeniji. Very Happy
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by zavrtanj Sat May 31 2008, 07:14

wolf sagash ::
naravno da me zanima i ko smo,sta smo i odakle smo....volio bi da je moja haplo grupa slovenska ili autohtono balkanska.
gledao sam vrlo zanimljivu seriju o ovoj tematici na HRT.svi koji su radili na tom projektu za televiziju su se testirali a zatim krenuli da istrazuju hrvatske korijene po citavoj srednjoj i istocnoj evropi.nevjerovatno je kako su pronalazili neke toponime i povezivali ih sa hrvatskom.isto ko kad bi mi govorili
univerzitet sorbona!!!!!!!...aha, to je prapostojbina srba.
simptomaticno je bilo i kako su se upinjali iz petnih zila da ospore slovensko porijeklo.svi su se nadali da su zapadnoevropljani ili balkanci...kad medjutim 38%sloveni i jos pride sa dobrim avarskim uticajem.

gledala sam i ja taj serijal smijurija u samo njihovom stilu.
to ko smo i sta smo mislim da znamo i bez takvih dokaza. jasno je da smo se mijesali. sjetimo se samo turskih aga i njihovih monstruznih obicaja.
ali moram reci da ako neko i vrsi ispitivanja o nekoj cistoci u smislu nemijesanja rasa, to najvise lici na nacisticke opite.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 07:20

wolf sagash ::ili da se odbace ili odbrane tvrdnje o srbima kao turskoj kopiladi.mada to nista i ne znaci kad se ima u vidu da samo 6%njemackih muskaraca ima germanske korijene.

to sa aaskenazi hromosomima vuce malo na antisemitizam.
meni su ova istrazivanja nevjerovatno zanimljiva jer ruse rasne stereotipe o visim i nizim narodima i dokazuju da drustveno-geografske okolnosti imaju presudan uticaj u stepenu razvijenosti jedne nacije..a ne tamo neki od boga izabrani narodi.

Te tvrdnje suèista glupost genetika ih demantuje. Ne postoji na Balkanu "turske kopiladi". Uostalom pravi Y hromozom Turaka ne treba tražiti u Turskoj, gde su se oni pomešali sa Grcima, starim narodima (Kilikijcima, Liðanima, Paflagoncima, Kapadokijcima, Likijcima, pa èak i Srbima - U gordoservonu ih je bilo 80.000 u 7.veku), veæ u njihovoj prapostojbini - Turkmenistanu.

Kod nas postoji samo J hablogrupa koju su nam je oni preneli (a oni su je opet primili od drugih) ili je ona tu još od vremena drevnih Pelazga koji su poreklom bliskoistoèni narod, ali nemaju veze sa Turcima. Mi je imamo u rasponu do 7%, Bošnjaci 10%, a današnji Hrvati èak i više od toga.

Kkav antisemitizam zaboga? Pa upravo su Jevreji genetièari otkrili da su neke nasledne bolesti vezuju samo za Aškenaze, kao što se neke vezuju i za neke slovenske podgrupe.

I ja sam gledao tu emisiju. Namerno su izustili da kažu da pored Hrvata u Poljskoj i Nemaèkoj i dan danas živi veliki broj Srba (Lužièkih) kojih ima oko 100.000.

Pazi nema autohtono slovenske grupe. Postoje dve tri koje dominiraju meðu severnim Slovenima. To su r1a1, i1a i treæu zaboravih. Autohtono balkanska je dinarska "so called" i ona je I1B1.

Inaèe, imaš preko interneta moguænost da uradiš DNK analizu. Pošalješ uzorak brisa u SAD, platiš 200$ plus poštarinu i za par nedeljati stignu rezultati. Wink
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 07:21

zavrtanj ::
wolf sagash ::
naravno da me zanima i ko smo,sta smo i odakle smo....volio bi da je moja haplo grupa slovenska ili autohtono balkanska.
gledao sam vrlo zanimljivu seriju o ovoj tematici na HRT.svi koji su radili na tom projektu za televiziju su se testirali a zatim krenuli da istrazuju hrvatske korijene po citavoj srednjoj i istocnoj evropi.nevjerovatno je kako su pronalazili neke toponime i povezivali ih sa hrvatskom.isto ko kad bi mi govorili
univerzitet sorbona!!!!!!!...aha, to je prapostojbina srba.
simptomaticno je bilo i kako su se upinjali iz petnih zila da ospore slovensko porijeklo.svi su se nadali da su zapadnoevropljani ili balkanci...kad medjutim 38%sloveni i jos pride sa dobrim avarskim uticajem.

gledala sam i ja taj serijal smijurija u samo njihovom stilu.
to ko smo i sta smo mislim da znamo i bez takvih dokaza. jasno je da smo se mijesali. sjetimo se samo turskih aga i njihovih monstruznih obicaja.
ali moram reci da ako neko i vrsi ispitivanja o nekoj cistoci u smislu nemijesanja rasa, to najvise lici na nacisticke opite.
mislim da je to inputacija ogromnih razmjera...mislim to sa agama...pa age su poturcenjaci tako da prima noctas nije nikakvo genetsko mijesanje.mislim da smo se vise mjesali miroljubivom simbiozom sa prastanovnicima balkana.stara dubrovacka republika ti je ocit primjer.postepeno je sa romanskog identiteta presla na slovenski.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 07:28

Maranzano ::
wolf sagash ::ili da se odbace ili odbrane tvrdnje o srbima kao turskoj kopiladi.mada to nista i ne znaci kad se ima u vidu da samo 6%njemackih muskaraca ima germanske korijene.

to sa aaskenazi hromosomima vuce malo na antisemitizam.
meni su ova istrazivanja nevjerovatno zanimljiva jer ruse rasne stereotipe o visim i nizim narodima i dokazuju da drustveno-geografske okolnosti imaju presudan uticaj u stepenu razvijenosti jedne nacije..a ne tamo neki od boga izabrani narodi.

Te tvrdnje suèista glupost genetika ih demantuje. Ne postoji na Balkanu "turske kopiladi". Uostalom pravi Y hromozom Turaka ne treba tražiti u Turskoj, gde su se oni pomešali sa Grcima, starim narodima (Kilikijcima, Liðanima, Paflagoncima, Kapadokijcima, Likijcima, pa èak i Srbima - U gordoservonu ih je bilo 80.000 u 7.veku), veæ u njihovoj prapostojbini - Turkmenistanu.

Kod nas postoji samo J hablogrupa koju su nam je oni preneli (a oni su je opet primili od drugih) ili je ona tu još od vremena drevnih Pelazga koji su poreklom bliskoistoèni narod, ali nemaju veze sa Turcima. Mi je imamo u rasponu do 7%, Bošnjaci 10%, a današnji Hrvati èak i više od toga.

Kkav antisemitizam zaboga? Pa upravo su Jevreji genetièari otkrili da su neke nasledne bolesti vezuju samo za Aškenaze, kao što se neke vezuju i za neke slovenske podgrupe.

I ja sam gledao tu emisiju. Namerno su izustili da kažu da pored Hrvata u Poljskoj i Nemaèkoj i dan danas živi veliki broj Srba (Lužièkih) kojih ima oko 100.000.

Pazi nema autohtono slovenske grupe. Postoje dve tri koje dominiraju meðu severnim Slovenima. To su r1a1, i1a i treæu zaboravih. Autohtono balkanska je dinarska "so called" i ona je I1B1.

Inaèe, imaš preko interneta moguænost da uradiš DNK analizu. Pošalješ uzorak brisa u SAD, platiš 200$ plus poštarinu i za par nedeljati stignu rezultati. Wink
jeli to znaci da sloveni poticu od tri muskarca?vidim da dobro poznajes tematiku,pa mi molim te reci dali odredjeni dio nase populacije ima zajednicke haplo uzorke sa sjeverno americkim indijancima?nije sala,citao sam nesto o tome.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 07:45

Pa Sloveni su dakle sinteza tri hablogrupe. Kao što su Toharijanci kao narod imali barem tri hablogrupe. Sloveni su dakle uzevši u celini istorijski i jezièki,a ne genetski pojam.

Što se tièe severnih Indijanaca, koliko ja znam nemamo zajednièkih hablogrupa. Oni imaju Q ili O.

Meðutim, svi Amerièki indijanci su imali krvnu grupu O. Kao što se smatra da sui svi nativni Balkanci O-e grupe, mada mu to doðe više kao kuriozitet.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 07:50

Maranzano ::Pa Sloveni su dakle sinteza tri hablogrupe. Kao što su Toharijanci kao narod imali barem tri hablogrupe. Sloveni su dakle uzevši u celini istorijski i jezièki,a ne genetski pojam.

Što se tièe severnih Indijanaca, koliko ja znam nemamo zajednièkih hablogrupa. Oni imaju Q ili O.

Meðutim, svi Amerièki indijanci su imali krvnu grupu O. Kao što se smatra da sui svi nativni Balkanci O-e grupe, mada mu to doðe više kao kuriozitet.
ja imam o grupu..znaci li to da sam nativni balkanac
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Maranzano Sat May 31 2008, 07:56

Jeste bitan indikator, ali nije dovoljan. Ako je rezultat brisa I1B1 po muskoj, paternitetskoj liniji si nativni Balkanac - Ilir, Dinarac kako god.

Josh ako si brahokefalan idealan tip.
Maranzano
Maranzano
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 251
Godina : 38
Points : 17
Datum upisa : 30.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by wolf sagash Sat May 31 2008, 07:58

Maranzano ::Jeste bitan indikator, ali nije dovoljan. Ako je rezultat brisa I1B1 po muskoj, paternitetskoj liniji si nativni Balkanac - Ilir, Dinarac kako god.

Josh ako si brahokefalan idealan tip.
mislis nesto u vezi lobanje?izduzena?
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

porijeklo srba. - Page 2 Empty Re: porijeklo srba.

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Ñòðàíà 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Íàçàä íà âðõ

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó