LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubinjska kinematografija: Radopolje

+2
space
kum
6 posters

Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by kum Sun Dec 06 2009, 04:52

Radopolje



Žanr: Posleratna drama
Režija: Stole Jankoviæ

Kratak sadržaj: Nemaèka kaznena ekspedicija spalila je selo Radopolje i pobila sve muškarce. Kada se u porušenom selu, odmah posle rata, pojavljuju prvi muškarci, Kata Pleæaš, predsednik odbora, veruje da æe obnoviti Radopolje. I ovi muškarci, meðutim, stradaju i postavlja se pitanje hoæe li Radopolje još jednom ostati "selo crnih marama... prokleto, pod gorom prokletom"...

Producent: Avala Film
Scenario: Arsen Dikliæ
Muzika: Bojan Adamiè
Snimatelj: Aleksandar Sekuloviæ
Scenografija: Vlado Brankoviæ
Zemlja porekla: Jugoslavija, Srbija
Montaža: Jelena Bjenjaš
Trajanje: 84 minuta
Tehnika: Widescreen, crno-beli
Prvo prikazivanje: 13.7.1963.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na snimalju filma Radopolje (s leva na desno) Zoran Milosavljeviæ, Ana Kariæ, Olivera Markoviæ, Boris Dvornik, Milena Draviæ, Rade Markoviæ, Velimir Bata Živojinoviæ (sasvim desno)
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by space Sun Dec 06 2009, 05:37

Ljubinjska kinematografija ne postoji Smile, postoje samo filmovi snimani u ljubinju, a ja osim ovog ne znam za druge...
al aj, sto se tice radopolja nisam ga gledao pa ne mogu ni reci neki svoj sud o njemu ... ako ga ima neko u digitalnom obliku, ne bi bilo lose da ga podijeli sa nama...
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by katabuya Sun Dec 06 2009, 06:05

Ma nisi ništa ni propustio... Ja koliko se sjeæam,film je oèajan, ima neku glupu prièu, i znam da par baba iz mog sela plaèe u njemu... To su moja sjeæanja na taj film... I naravno, Bata Živojinoviæ...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by kum Sun Dec 06 2009, 12:12

Na 10. Festivalu igranog filma u Puli, održanog od 23. jula do 3. avgusta 1963. godine, od 19 nominovanih filmova ostvarenje "Radopolje" Avala filma iz Beograda dobitnik je druge nagrade - "Velike srebrne arene", Arsen Dikliæ nagraðen je za scenario Zlatnom arenom,a Rade Markoviæ za glavnu ulogu Srebrnom arenom.
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by katabuya Sun Dec 06 2009, 18:56

Kakvi li su ostali bili... Meni je stvarno film totalni shit... A opet, možda, šta i ja znam...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by zagor Sun Dec 06 2009, 21:15

Gledao sam ga jer sam morao, stari mi je bio statista u njemu gaðao kamenjima nekog klinca što vodi volove, kao oni partizani a, on iz èetnièke familije pa ga ne vole.
Gledanje se svelo na, evo Spasenije Obrenove i sl., uprkos silnim nagradama ne preporuèujem iznajmljivanje [You must be registered and logged in to see this image.] .
zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 44
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by katabuya Mon Dec 07 2009, 02:28

E, a volovi su bili od mog ðeda Smile. Ma i nagrade su garant na štelu neku dobili... Ko bi pametan ono mogao da nagradi...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by zagor Mon Dec 07 2009, 02:50

Najbolje su navodno prošle neke babe iz Duboèice, kada su ih pitali sta su tamo radile:"Bubale se šakama u prsi a, platili nam ko' da smo kopale".
Režiser je prema ljubinjskoj urbanoj legendi izjavio da svaka Ljubinjka glumi bolje od Milene Draviæ samo kad joj se dvaput pokaže.
zagor
zagor
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 190
Godina : 44
Lokacija : Ljubinje
Points : 221
Datum upisa : 23.11.2009

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by wolf sagash Sun Feb 27 2011, 00:38

katabuya ::E, a volovi su bili od mog ðeda Smile. Ma i nagrade su garant na štelu neku dobili... Ko bi pametan ono mogao da nagradi...
Ramonja i Èelonja.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by katabuya Wed Jul 13 2011, 02:16

Space, ako ti treba film (a i vama ostalim), skinuo sam onomad... Spreman sam da ti poklonim jednu kopiju prvom prilikom...
A inaèe, ovaj film ipak ima nekakvu umjetnièku vrijednost izgleda, jer sam èuo da je nedavno obraðivan i na prijemnom ispitu na akademiji u BGD... Pa vi vidite... Very Happy
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by space Wed Jul 13 2011, 05:10

bolje daj link Smile
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by space Wed Nov 27 2013, 09:20

Radopolje online





solidna ocjena na IMDB 6.8, doduše samo 12 ocjena Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by djedov do Wed Nov 27 2013, 21:16

Djecak koji vodi volove je pokojni Kozic(Dejana) Nikola
koji je poslije nastradao u Dubrovniku na grdjevini negdje
oko 1975 g.

djedov do
Napreduje

Broj poruka : 71
Points : 29
Datum upisa : 25.05.2008

Íàçàä íà âðõ Go down

Ljubinjska kinematografija: Radopolje Empty Re: Ljubinjska kinematografija: Radopolje

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Íàçàä íà âðõ


 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó