LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ulicne macke

+4
kum
REBELDE
katabuya
theguezzwho
8 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ulicne macke Empty ulicne macke

Порука by theguezzwho Wed Jun 04 2008, 03:18

Kako zivim vec dugo u inostranstvu, malo sam skrenuo paznju na neke stvari u zivotu kao sto su zastita i pomaganje ugrozenim kucnim ljubimcima ( ne ljubincima Laughing ). Kada sam bio mali bas u Ljubinju znao sam spasiti koju macku od nekih manijaka sto su ih mucili, cak sam usvojio jednu koju ju neki klinac bacio u potok i koju sam odveo u sarajevo prije rata, i koja je kod mog komsije prezivjela citav rat i dosta ih usrecila u tim tamnim danima.... Na zapadu postoje striktni zakoni o mucenju i ubijanju, nezavisno da li je to necija macka ili nije, zatvor i do 5 godina. Pitam se kako je sada dole? Slucaj u Srbiji [You must be registered and logged in to see this link.] me je naveo da pitam kako je u ljubinju? Bas prosli vikend kada sam vozio od Trebinja sa LJubinje, naletio sam neke macke nasred puta kako pokusavaju da jedu mrtvog psa na putu, ali one su bile totalno daleko od ljudi ili necije kuce. znaci da ih neko tu izbacio u tu zabit izmedju popova i ljubinja, jer auta se nisu bojale znaci nisu divlje, em macke vec 5000 godina zive u prijateljskom odnosu sa ljudima i njihovoj blizini. U ovoj zabiti nije bilo niti vode niti kamoli hrane, a macke su poznate da jedu samo svijeze nikad les, sto sve govori da su tamo odbacene i da im se najgore pise... ko turci kada su armence slali na mars krouz pustaru i brda.. tako i ove macke me podsjecaju nemaju sanse da prezive u pustari em navikle za ljude... meni to tada u po noci nije sve palo napamet bilo je negdje 3 ujutro... tek jucer sam svatio sta je bilo.... mogao sam ih u auto staviti i negdje odvesti drugje... ali sta sada nemogu nista.

Posto je dole recimo macka nesto sasvim normalna pojava, ovde je rijetka i strasno se vodi racuna o tim bicima ako se nadju na ulici, da se da se jede, zove se veterinar, ako pravi macka previse macica onda besplatno veterinan uskopi ili milion stvari, dom za pse i macke u vecim mjestima itd Bas neki dan, vracam se sa posla i nadjem macku na sred puta lezi valjda je auto udarilo, krvi nije bilo, ali je bila izbezumljena... zovnem hitnu pomoc neki volonteri sto brinu o ulicnim mackama dodju za pola sata, odvezu je u kliniku itd... ja mislio ulicna macka... kada me u cetvrtak prosli ove na mobilni neka zena (ostavio broj ovim volonterima), kaze jao hvala spasili ste nam macku mi nemamo djece ona je nama sve hvala vam puno... osjecao sam se fino i nesto sam pomislio o ovome itd....

samo me interesovalo, jeli se ista napredovalo kao u Srbiji ili je sve po starom ....

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by katabuya Wed Jun 04 2008, 03:39

uh...ovdje je jos prilicno sve po starom.i mene je iznenadila i pomalo obradovala vijest prije neki dan da je prvi put covjek osudjen na zatvorsku kaznu zbog ubistva zivotinje...
Mada,rekoh,sve je to jos ovdje u povoju,ta briga o zivotinjama,i trebace dosta vremena da se stvari dovedu u red...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by REBELDE Wed Jun 04 2008, 03:51

Koliko ziwim u Zrenjaninu (14 god.) do sad nisam chula za to o sudjenju za ubistwo machke,mada me raduje shto se napokon neko setio da pomogne tim ziwim bicima bar na neki nachin....
REBELDE
REBELDE
Veteran

Female
Broj poruka : 1015
Godina : 30
Lokacija : Na sedmom nebu.......
Points : -11
Datum upisa : 15.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by kum Wed Jun 04 2008, 04:00

Koliko mogu da primjetim, Ljubinje je postao grad maиaka. Tokom dana se ne pokazuju mnogo. Moћe se vidjeti tek poneka prebjene noge. Ali noж i rano jutro je njihovo. Dok eho cvrkuta ptica pjevica odzvanja praznim ulicama, lokalne maиke tumaraju naokolo i goste se na naranиastim kontejnerima. Ovo je najuиestalija rasa tzv. hercegovaиka pirgasta maиka


[You must be registered and logged in to see this image.]


Felis silvestris forma catus
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by theguezzwho Wed Jun 04 2008, 04:26

pa ne pokazuju se jer se boje...
recimo u grckoj kada sam bio na ostrvu Kos. bilo ih je million, ali su bile veoma bliske ljudima, mozda je tamo odnos ljudi-macke drugaciji nema manijaka kao kod nas jer ipak to je EU i postoje zakoni pa dodju pridju, tamo su macke takva normala, da mozete naci razglednice ostrva na kojem su samo macke sa Kosa.... kalendari sa njima... to je cak i biznis... i mamac za turiste... ne ozbiljno govorim.... a mozda ih turisti hrane pa i za to.... mogli bi mi i za ljubinje taj fol kada ima puno... kume napravi razglednice hehe ... meni baka kaze jos 40ih za vrijeme rata ih je bilo strasno puno... ocigledno je tako oduvijek u ljubinju... oni fataju miseve i mi njima ostatak rucka.. haha korist za korist i tako generacijama

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Wed Jun 04 2008, 04:29

ovdje ti je odnos prema mackama starinski racionalan,pomalo surov.dok lovi miseve dobice hranu a cim ode u stetu...zna se metak,motka,metla ili zavrtanje sije.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Wed Jun 04 2008, 09:02

u bg-u sprovode akcije udomljavanja napustenih macaka i kucica,koje oni prethodno vakcinisu i provere njihovo zdravstveno stanje...tako da gradjani mogu da udome te jadne napustene zivotinje svakog dana i to na ulici,uglavnom negde u centru grada uz ostavljanje generalija tako da te oni kasnije mogu kontaktirati i proveriti kako se brines o njima.akcija je uspesna jer vidim svaki put se napravi guzva na ulici,ima dosta zainteresovanih ljudi ljubitelja zivotinja...ja sam vec 2 puta pala u iskusenje da uzmem neko malo kucence ali za to treba vremena i paznje,ne zelim da ta zivotinja vecinu dana provede zatvorena u sobi a ja bas i nemam toliko vremena da ga svakodnevno izvodim u setnju...da zivim u kuci i da imam dvoriste ne bih se ni razmisljala...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by kum Wed Jun 04 2008, 11:43

Joљ neљto nisam rekao......Crne maиke,....ima ih posuda.....u svakoj ulici se naрe makar po jedna da ti preрe preko puta........
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by katabuya Wed Jun 04 2008, 20:09

Ja sam jednom spasio dvije crne macke,dva preslatka macheta,medjutim komsiluk se zgrozio kad sam ih donio,i vec sledeceg jutra ih nije bilo tu..:Sta je bilo sa njima,ne znam...A zivotinje kao i svake druge...Sta ako su crne?
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 05:32

jbga......ne razumem ni ja sto ljudi ubijaju zivotinje bez opravdanog razloga.......ja npr.ne volim macke,zapravo bojim se da ih i dotaknem Smile ali zato volim kuce i jos uvek razmisljam da li da udomim neko slatko stene sad kad nema predavanja sam slobodna (ako izuzmemo ucenjenaravno)pa i mogla bih Smile

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Thu Jun 05 2008, 08:52

polemospater ::jbga......ne razumem ni ja sto ljudi ubijaju zivotinje bez opravdanog razloga.......ja npr.ne volim macke,zapravo bojim se da ih i dotaknem Smile ali zato volim kuce i jos uvek razmisljam da li da udomim neko slatko stene sad kad nema predavanja sam slobodna (ako izuzmemo ucenjenaravno)pa i mogla bih Smile
lazna moralna dilema.ubijanje je ubijanje.ne vidim razlog zasto ne skenjat macke koje se nekontrolisano kote i seru svuda.pa grozno je ubit i malu telu ,janju,gucu,pilu ali ih sa velikim zadovoljstvom tamanimo
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by zavrtanj Thu Jun 05 2008, 08:58

wolf sagash ::
polemospater ::jbga......ne razumem ni ja sto ljudi ubijaju zivotinje bez opravdanog razloga.......ja npr.ne volim macke,zapravo bojim se da ih i dotaknem Smile ali zato volim kuce i jos uvek razmisljam da li da udomim neko slatko stene sad kad nema predavanja sam slobodna (ako izuzmemo ucenjenaravno)pa i mogla bih Smile
lazna moralna dilema.ubijanje je ubijanje.ne vidim razlog zasto ne skenjat macke koje se nekontrolisano kote i seru svuda.pa grozno je ubit i malu telu ,janju,gucu,pilu ali ih sa velikim zadovoljstvom tamanimo

ma to su ublehe modernog doba. sta je opravdan razlog? i kada je postalo bitnije da se udomi macka a ne siroce?! idu mi na zivce svi ti silni napucani shelteri za zivotinje, dok sirotista ostaju horor film. dok ljudi u svijetu umiru od gladi, neko se bavi napustenim mackama i bori se za njihova prava u parlamentima zapadnih zemalja. totalna ironija.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Thu Jun 05 2008, 09:00

zavrtanj ::
wolf sagash ::
polemospater ::jbga......ne razumem ni ja sto ljudi ubijaju zivotinje bez opravdanog razloga.......ja npr.ne volim macke,zapravo bojim se da ih i dotaknem Smile ali zato volim kuce i jos uvek razmisljam da li da udomim neko slatko stene sad kad nema predavanja sam slobodna (ako izuzmemo ucenjenaravno)pa i mogla bih Smile
lazna moralna dilema.ubijanje je ubijanje.ne vidim razlog zasto ne skenjat macke koje se nekontrolisano kote i seru svuda.pa grozno je ubit i malu telu ,janju,gucu,pilu ali ih sa velikim zadovoljstvom tamanimo

ma to su ublehe modernog doba. sta je opravdan razlog? i kada je postalo bitnije da se udomi macka a ne siroce?! idu mi na zivce svi ti silni napucani shelteri za zivotinje, dok sirotista ostaju horor film. dok ljudi u svijetu umiru od gladi, neko se bavi napustenim mackama i bori se za njihova prava u parlamentima zapadnih zemalja. totalna ironija.
jes'vala.dosta vise laznog moralisanja.dajte neku kintu za sirocad!
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 09:05

po cemu smo mi ljudi vazniji od maca i kuca...nismo ni po cemu...nego smo u prednosti zbog razvijenijeg n.sis.pa to zloupotrebljavamo...ne slazem se sa vama uopste...nije u pitanju lazno moralisanje vec briga o celom okruzenju...zasto bi ubijali zivotinje bez razloga....dovoljno je sto se mi ljudi koljemo medjusobno bez razloga...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Thu Jun 05 2008, 09:07

polemospater ::po cemu smo mi ljudi vazniji od maca i kuca...nismo ni po cemu...nego smo u prednosti zbog razvijenijeg n.sis.pa to zloupotrebljavamo...ne slazem se sa vama uopste...nije u pitanju lazno moralisanje vec briga o celom okruzenju...zasto bi ubijali zivotinje bez razloga....dovoljno je sto se mi ljudi koljemo medjusobno bez razloga...
ako macke seru ispred kuce i nekontrolisano se kote i jos ako rove po kontejnerima i prenose zarazne bolesti treba ih neutralizirati.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by zavrtanj Thu Jun 05 2008, 09:11

polemospater ::po cemu smo mi ljudi vazniji od maca i kuca

upravo sam to i pitala - u kom svjetskom trenutku se kuca izjednacila sa bebom? bas me zanima kad se razvila ta ljudska svjest da smo mi i psi jednaki. odnosno kada su oni postali vazniji. to je isto kao sa gey populacijom - sada nam je najvaznije da se ne bunimo kad gejovi pred nama izrazavaju svoju ljubav, prilikom cega je jako bitno da obratimo paznju da mi ostali njih ne uvrijedimo izrazavanjem svojih afiniteta.
Za mene jedna macka nikad nece biti ravna jednoj bebi.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Thu Jun 05 2008, 09:12

zavrtanj ::
polemospater ::po cemu smo mi ljudi vazniji od maca i kuca

upravo sam to i pitala - u kom svjetskom trenutku se kuca izjednacila sa bebom? bas me zanima kad se razvila ta ljudska svjest da smo mi i psi jednaki. odnosno kada su oni postali vazniji. to je isto kao sa gey populacijom - sada nam je najvaznije da se ne bunimo kad gejovi pred nama izrazavaju svoju ljubav, prilikom cega je jako bitno da obratimo paznju da mi ostali njih ne uvrijedimo izrazavanjem svojih afiniteta.
Za mene jedna macka nikad nece biti ravna jednoj bebi.
od kad su pocela ova ciaska sranja viza vi dalaj lame...mir ,mir mir brate mir,....
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 09:14

pa tu se slazem s tobom...to je opravdan razlog...ali na koji nacin...hm to ne znam..morala bih da se susretnem stim problemom,mozda bih i ja izgubila zivce,ali ne znam da li bih ih poubijala...ima i u gradu takvih problema s golubovima,koji sire zarazu...ali ih niko ne dira...sto nije dobro,jer se deca igraju u parku i vidim da ih bake i deke hrabre da ih hrane i diraju...tu bi stvarno nesto trebalo i preduzeti... Rolling Eyes

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 09:17

htedoh reci slazem se za ono sto wolf rece za macke koje prave stetu...a to otkud se kuca izjednacila s bebom...pa to subjektivni stav...ne moram ti to opravdavati valjda

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by zavrtanj Thu Jun 05 2008, 09:22

polemospater ::htedoh reci slazem se za ono sto wolf rece za macke koje prave stetu...a to otkud se kuca izjednacila s bebom...pa to subjektivni stav...ne moram ti to opravdavati valjda

Tu zaista nema mjesta za subjektivni stav.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Thu Jun 05 2008, 09:29

a ja mogu da kazem,tu zaista nema mesta za bezobzirno ponasanje prema zivotinjama i to bez razloga....a znas i mene nervira kad se trose pare na gradjenje novih verskih objekata i ostale gluposti a deca u svetu gladuju...htela ti ili ne sve je proizvod subjektivnog stava...a sta ce biti zavisi od toga ko drzi konce u rukama i kakvi su njegovi stavovi...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by theguezzwho Thu Jun 05 2008, 22:52

1. To sto wolf kaze zato se ide na robiju ovde. polemospater kako prvo mozes reci da si protiv ubistva i mucenja i onda se slozis sa time samo zato sto ona mala macka od dvije kile pravi stetu mozda jer je gladna i niko joj hranu nije dao napala pile? To ne opravdava ubistvo. 99% ljudi uopste ne razumje psihu macaka (svih velikih i malih) u poredjenju sa psima koji vjeruju samo svom alpha-psu ili alpha covjeku, macke su individualci kao kod ljudi i majmuna, svako ima svoj karakter i nemogu se svi staviti u isto bure. odnos sa ljudima nije kao kod pasa gdje ovi slusaju sta se naredjuje nego je cisto prijateljski. Ti fin ona fina. Ljudi u namibiji donedavno ubijali geparde jer su im stetu pravili, inace napadaju samo antilope ali neki zna skrenuti od glada i napasti stene, prije su ubijali ali doslo par ljudi da objasni odnos sa tim zivotinjama i kako reagovati i bojasniti kako su vazne za balans u prirodi (ubijaju bolesne i stare... kao i kucne macke) a sada fino stave vece ograde pa im nece doci gepard, zovnu pomoc ovi ih odvedu pa ima rehabilitacija da ne napadaju vise... ima tu fazona. cak je znaci i namibija bolja od nas?? Ako macka pravi belaj moze biti dosta razloga. mozda ti nisi bio fin prema njoj jer to pamte ko ljudi, bio si nefer, tjerao si ih vec itd. mozda se to moze raditi drugacije. ubistvo nije opcija.

2. mнt zarazne zivotinje... pa ja tako je uvijek kod nas bilo.. nediraj ovo ima ono nediraj ono ima ovo... tipicno... 99% toga je smijesno... (tako prije 18 godina sam se i ja bojao macaka, pa sam molio slavca kada smo spasili mace u ljubinju jer je neki mucio i bacio niz stijenu da je uzme, na kraju sam je ja usvojio, ali sam i ja bio u mozgu opran do besvijesti i imao averzije protiv macaka!) ko ima najvise bolesti i zaraza je COVJEK... macke se drze zatvorene sredine i cistije su od nas milion puta, to za golubove cista euforija, bilo je ljudi nisu htjeli ni ovde djecu pustati u park.. fino brate pametni ljudi zvali veterinara ufati par ptica.. na kraju nista... ma smijesno... kod ljudi je uvijek samo panika.. uvijek neki STRAH od drugih bica... i mi smo jedini od svih koji u svima vide opasnost i jedino sto znamo je da istrebimo i pobijemo sve sto nam je cudno, ili u nasoj bolesnoj glavi predstavlja opasnost... gori smo od virusa.... na kraju cemo biti sami sav balans ce propasti i kraj price... a da negovorim o praznovjerju crna macka i to.. ma uzas

3. jest ako se gleda crkveno predavanje mi smo iznad sviju. a biolosko svi smo na istom... samo sto smo mi postali pametniji kroz koristenje predmeta.. a bogami to davno nije bilo. Ima i zivotinja sto pokazuju ogrmonu svijest i zalbu recimo kada im neko umre, pa ih cak i sahranjuju, itd...
pa covjek u veoma pijanom stanju kada mu samo rade ti primitivni instikti je gluplji i od vjeverice, a sledeci dan ko da se nije ni desio

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by wolf sagash Fri Jun 06 2008, 01:09

theguezzwho ::1. To sto wolf kaze zato se ide na robiju ovde. polemospater kako prvo mozes reci da si protiv ubistva i mucenja i onda se slozis sa time samo zato sto ona mala macka od dvije kile pravi stetu mozda jer je gladna i niko joj hranu nije dao napala pile? To ne opravdava ubistvo. 99% ljudi uopste ne razumje psihu macaka (svih velikih i malih) u poredjenju sa psima koji vjeruju samo svom alpha-psu ili alpha covjeku, macke su individualci kao kod ljudi i majmuna, svako ima svoj karakter i nemogu se svi staviti u isto bure. odnos sa ljudima nije kao kod pasa gdje ovi slusaju sta se naredjuje nego je cisto prijateljski. Ti fin ona fina. Ljudi u namibiji donedavno ubijali geparde jer su im stetu pravili, inace napadaju samo antilope ali neki zna skrenuti od glada i napasti stene, prije su ubijali ali doslo par ljudi da objasni odnos sa tim zivotinjama i kako reagovati i bojasniti kako su vazne za balans u prirodi (ubijaju bolesne i stare... kao i kucne macke) a sada fino stave vece ograde pa im nece doci gepard, zovnu pomoc ovi ih odvedu pa ima rehabilitacija da ne napadaju vise... ima tu fazona. cak je znaci i namibija bolja od nas?? Ako macka pravi belaj moze biti dosta razloga. mozda ti nisi bio fin prema njoj jer to pamte ko ljudi, bio si nefer, tjerao si ih vec itd. mozda se to moze raditi drugacije. ubistvo nije opcija.

2. mнt zarazne zivotinje... pa ja tako je uvijek kod nas bilo.. nediraj ovo ima ono nediraj ono ima ovo... tipicno... 99% toga je smijesno... (tako prije 18 godina sam se i ja bojao macaka, pa sam molio slavca kada smo spasili mace u ljubinju jer je neki mucio i bacio niz stijenu da je uzme, na kraju sam je ja usvojio, ali sam i ja bio u mozgu opran do besvijesti i imao averzije protiv macaka!) ko ima najvise bolesti i zaraza je COVJEK... macke se drze zatvorene sredine i cistije su od nas milion puta, to za golubove cista euforija, bilo je ljudi nisu htjeli ni ovde djecu pustati u park.. fino brate pametni ljudi zvali veterinara ufati par ptica.. na kraju nista... ma smijesno... kod ljudi je uvijek samo panika.. uvijek neki STRAH od drugih bica... i mi smo jedini od svih koji u svima vide opasnost i jedino sto znamo je da istrebimo i pobijemo sve sto nam je cudno, ili u nasoj bolesnoj glavi predstavlja opasnost... gori smo od virusa.... na kraju cemo biti sami sav balans ce propasti i kraj price... a da negovorim o praznovjerju crna macka i to.. ma uzas

3. jest ako se gleda crkveno predavanje mi smo iznad sviju. a biolosko svi smo na istom... samo sto smo mi postali pametniji kroz koristenje predmeta.. a bogami to davno nije bilo. Ima i zivotinja sto pokazuju ogrmonu svijest i zalbu recimo kada im neko umre, pa ih cak i sahranjuju, itd...
pa covjek u veoma pijanom stanju kada mu samo rade ti primitivni instikti je gluplji i od vjeverice, a sledeci dan ko da se nije ni desio
ja sam bolan isto ljubitelj macka i drzao sam ih i trovale su ih komsije i ja sam se ljutio na njih.i to sam ja svoje macke hranio ribom,mlijekom,uvijek svjezim jajima a one su me zauzvrat uveseljavale,masirale bolna ledja,da,da,da ali je sve otislo dodjavola ako se vrijednost macijeg zivota poredi sa ljudskim.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Fri Jun 06 2008, 03:57

joooooj...ovo postaje zamorno...ali ne trebamo napadati jedni druge ako nam se stavovi ne poklapaju i to je to...u pitanju je subjektivizam i tu se nista ne moze...a ja theguezzwho nisam kontradiktorna pa cas stitim macke a cas sam za njihov pokolj nego samo se slozih s wolfom da nekad znaju biti veoma iritantne svojim ponasanjem praviti stetu ali nisam rekla da bih ih pobila vec da ne znam sta bih ja radila da se nadjem u takvoj situaciji...verovatno bi me iznervirale ali ne verujem da bih mogla nesto lose da im uradim...to je sve...
a to o sirenju zaraze nije mit veruj,jer golubovi u blizini bolnickih ustanova cackaju oko otpada iz bolnica,a bolje da ti ne pricam sta je sce u tom otpadu....izvor zaraze!!!!i onda ti isti golubovi setaju po parku i mala deca ih diraju....a to nije mala stvar!!!tu se trebaju uvesti neke mere higijene i mere vaspitanja,prevencije itd......

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by kum Mon Jun 16 2008, 03:03

Cuko prebjene noge...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Napuљteni kuиiжi...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Maиka iz Karaрorрeve ul.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Последњи изменио kum дана Mon Jun 16 2008, 03:13. измењено укупно 1 пута
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke Empty Re: ulicne macke

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму