LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitanje braka u Ljubinju

+14
.:OgnjenZiGa:.
remove
space
Herc
six
njanjoslava
hiroshima
wolf sagash
MiRkO
REBELDE
asha
polemospater
katabuya
zavrtanj
18 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by zavrtanj Tue Apr 01 2008, 08:11

A ko ti garantuje da ce te bolja finansijska sreca docekati negdje drugo (pod tim ne mislim na ljude koji po svojoj vokaciji lako mogu naci posao)? I uopste, da li ce ti pare donijeti zadovoljstinu, jer danas imati para znaci ne imati nista drugo, nego pare.
To je sve poprilicno komplikovana prica, ali dace Bog bice bolje.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by MiRkO Tue Apr 01 2008, 22:47

tamo mozda ima nade za tom boljom finansijskom situacijom,ovdje kako mi se cini nema
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by wolf sagash Wed Apr 02 2008, 03:46

zavrtanj ::Smile nikakva provokacija, casna rijec, vec zaista pomalo misteriozna situacija - zasto Ljubinje, a ne neko drugo istocnohercegovacko mjesto, ima ovaj problem? Ili ga imaju i ta druga mjesta, ali ne u tom omjeru - opet zasto je to tako?
Ako je realna situacija da "isfrustrirani" stariji muskarci jure mnogo mladje zene - nije im se ni cuditi. Svi se oduvijek zene, prema tome, njihovo ponasanje u situaciji gdje drugih, godinama "podobnijih" zena nema, je sasvim razumljivo i opravdano.
Dakle, prvi problem lezi u djevojkama koje ne bi da se udaju, odnosno ne bi u Ljubinju?
kada se u bileci sklopi 40 brakova godisnje a u ljubinju 22 a bileca ima tri i po puta vise stanovnika ta demagoska naprdivanja jednostavno ne piju vodu.ovo je stereotip star bar 15 godina i tacno znam kad je tu pricu isforsirao lokalni paroh a mediji se je uhvatili ko pijani plota.ljubinje je mala sredina pa takvi poremecaji se lako primjete. .institucija braka je u krizi u citavoj hercegovini.mislim da je po statistikama situacija jos alarmantnija u nevesinju i bileci.
mislim da je glavni razlog ovom opsta emotivna kriza i strah od buducnosti.
a o krizi nataliteta da i ne govorimo.nesto sam racunao i dosao do frapantnog otkrica.ja imam 10 prvih rodjaka i rodica,dok je moj otac imao 35 a kad sam otisao malo dalje u proslost i izracunao djedove prve srodnike prenerazio sam se.on je imao 77 prvih rodjaka.znaci nije nasa generacija kriva za pad nataliteta nego generacija nasih roditelja.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 49
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by zavrtanj Wed Apr 02 2008, 07:33

Znaci u procentima su ostali gradovi slicni Ljubinju i to je onda logicno. Samo bi bilo fino da konacno prestanu spominjati Hercegovinu iskljucivo u tom kontekstu. Bas mi nesto idu na zivce, hoce li ikad poceti i o lijepom pricati!
A to oko nataliteta, to nam je jos jedan od dokaza da smo mi jedna stara nacija, ko Francuzi, pa se gasimo evropejski i gospodski.

Fuj.
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by wolf sagash Wed Apr 02 2008, 08:09

zavrtanj ::Znaci u procentima su ostali gradovi slicni Ljubinju i to je onda logicno. Samo bi bilo fino da konacno prestanu spominjati Hercegovinu iskljucivo u tom kontekstu. Bas mi nesto idu na zivce, hoce li ikad poceti i o lijepom pricati!
A to oko nataliteta, to nam je jos jedan od dokaza da smo mi jedna stara nacija, ko Francuzi, pa se gasimo evropejski i gospodski.

Fuj.
kao i sva kavkaska rasa.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 49
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by wolf sagash Wed Apr 02 2008, 08:17

ma znam.najlakse je veselo ljubinje opaucit.bas je nedavno i cedomir antic pominjo ljubinje u svom tekstu iz nina.sta je brale. sa juznom srbijom?sta je sa vojvodinom?pusti novi sad.sta ima u crvenki?sta ima...u barandi?
hercegovina je i bila baza koja je naseljavala ostale srpske krajeve.ali kad?pa onda kad su turci harali.najlakse je bilo glavu sacuvati u hercegovini.oni nas stisnu,a mi u vrleti.pa se tokom dugih zimskih noci odajemo erotskim uzicima i stancamo djecu ko na fordovoj traci.a mesa i mlijeka u izobilju.
a njih kuga pomori,pa im se mi uvalimo na placeve.i sve tako vjekovima.

nema vise, gotovo.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 49
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by zavrtanj Wed Apr 02 2008, 08:41

wolf sagash :: sta ima...u barandi?

Very Happy

Eee, da je baranda jedna, sve pusto, svak emigriro direktno na Usce! I onda se bunimo sto se ovi drugi cikaju da ce se i oni otcjepiti, sto i ne bi, moze im se, sami smo im ocistili zemlju.
Ali necu vise ovu omladinu da zgranjavam tamnim pricama, obecavam da cu se potruditi i koju segu da izbacim, cim se malo oraspolozim...
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Wed Apr 02 2008, 09:38

a da niste vi malo odmakli od teme Very Happy
nego nesto je wolf prkomentarisao o tome kako se mladi boje vezivanja pa je zato sve manje brakova itd...sta se kao pre mladi nisu bojali vezivanja?pre ce biti da vreme cini svoje,starije generacije su bile nekako ustogljene,a sad je ova omladina postala mnogo slobodna...i radi ste joj se hoce...probirljivo je to sve postalo Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by asha Wed Apr 02 2008, 20:07

polemospater ::...mada bolje i to nego oni slucajevi koji odu u inostranstvo ili neki velegrad i onda se sete nekad da malo navrnu u ono jadno ljubinje i da se pokazu kako su se oni sad izdigli iznad jadnih seljaka....to je tuzno..
...a mozda neki od njih samo vole Ljubinje, iako ne zive tu i nasli su bolje uslove za zivot negdje drugdje? razmisli o tome...
ja prva cu uvijek dolaziti u Ljubinje, iako kako sad stvari stoje tesko da cu nekad zivjeti tamo...
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 40
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Thu Apr 03 2008, 03:21

nije valjda da ti sebe vidis u grupi ljudi o kojoj ja govorim.....mozda nisam bila dovoljno precizna..dakle,ja govorih o ljudima koji navrnu u ljubinje da se malo puvaju kroz carsiju i pokazuju svoje steceno materijalno bogarstvo,tzv.megalomanija...ali nebitno

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by wolf sagash Thu Apr 03 2008, 07:57

sa ispadnem malo politicki korektan reci cu sledece:zene vise nisu stoka kojom muskarci upravljaju,bolje uce,same zaradjuju a ta njihova nezavisnost plasi muskarce.jer su muskarci razmazeni mamini sinovi koji se boje preuzeti odgovornost zadnivanja porodice i kompromisnog zajednickog zivota.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 49
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by hiroshima Thu Apr 03 2008, 08:28

NE ZNAM LJUDI,AL OVO JE ZESCA KRIZA.......SAMO NE ZNAM STA MISLE OVI NASI.......
hiroshima
hiroshima
Tek stigao
Tek stigao

Male
Broj poruka : 3
Godina : 30
Lokacija : LjUBINjE
Points : -1
Datum upisa : 03.04.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Thu Apr 03 2008, 08:31

pa dobro,slazem se...osim u jednoj stvari.rekao si da zene sada bolje uce,pa nisu one pre ucile lose,jer nisu ni imale prilike,nego tek od nedavno uce.tj. tek od nedavno su uspele da se izbore za pravo da se skoluju.zene su uvek bile samo podloga za zasejavanje,tako je rekao aristotel jos u 4om veku pne...taj bedni status zene vuku od davnih dana..

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by zavrtanj Thu Apr 03 2008, 08:43

wolf sagash ::sa ispadnem malo politicki korektan reci cu sledece:zene vise nisu stoka kojom muskarci upravljaju,bolje uce,same zaradjuju a ta njihova nezavisnost plasi muskarce.jer su muskarci razmazeni mamini sinovi koji se boje preuzeti odgovornost zadnivanja porodice i kompromisnog zajednickog zivota.

cheers cheers cheers
zavrtanj
zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Points : 5
Datum upisa : 29.03.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by asha Thu Apr 03 2008, 09:49

polemospater ::
nije valjda da ti sebe vidis u grupi ljudi o
kojoj ja govorim.....mozda nisam bila dovoljno precizna..dakle,ja
govorih o ljudima koji navrnu u ljubinje da se malo puvaju kroz carsiju
i pokazuju svoje steceno materijalno bogarstvo,tzv.megalomanija...ali
nebitno
ne brini, nisam se ja ni pronasla ni uvrijedila... samo mi se cinilo da ne sagledavas 'obje strane medalje'...ali izgleda nisam bila u pravu Wink
wolf sagash ::zene vise nisu stoka kojom muskarci upravljaju,bolje uce,same zaradjuju a ta njihova nezavisnost plasi muskarce.jer su muskarci razmazeni mamini sinovi koji se boje preuzeti odgovornost zadnivanja porodice i kompromisnog zajednickog zivota.
jeste, danas postoje i takve zene... ali ima jos uvijek i onih 'drugih', i takve drze 'na zivotu' razmazene mamine sinove Wink
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 40
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by katabuya Sun Apr 06 2008, 14:43

A wolfe brate,al te citiraju ove zene...i ja bih te citirao,samo nema sta pametno da dodam...
Ovako,otprilike...
Tesko se danas ikome mladjem odluciti da ostane u Ljubinju,iz objektivnih razloga...Nije to vise mjesto kakvo je bilo prije rata,gdje se od plate moglo dobro zivjeti,a bilo i posla,a i druga su vremena bila. Realno ,Ljubinje danas malo toga moze da pruzi mladom covjeku,pa mi je donekle i razmljivo sto tolika omladina ode na drugu stranu. Nije ni u srbiji zivot bolji,i uglavnom je velika vecina tih maldih ljudi otisla tamo da radi jako slabo placene poslove,ali svi idu logikom,kao grad je,ima vise sansi da se uspije.
E sad,konkretno,da ne bjezim mnogo od teme,kad se sveopsta situacija popravi, vjerovatno ce se i mladi lakse odluciti da za pocetak ostanu ovdje,a nakon toga da u Ljubinju zasnuju i porodicu... Divanili smo vec o ovome na nekoj od tema,pa procesljate malo forum,vi koje interesuje sve obvvo. stimulacije opstine od po 500 Km,i slicne stvari...
No da ne duzim,i sad sam pretjerao...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 42
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Mon Apr 07 2008, 09:40

e ja sam bas zainteresovana...ajd me malo uputi Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by njanjoslava Mon Apr 07 2008, 10:21

Ja sam nova i bezveze mi je da se mesam u neke stvari u koje nisam bas naaaaaaajbolje upucena... Jako dugo ni nisam bila u Ljubinju, ali iz raznoraznih prica koje cudnim nekim putevima dolaze do mene, saznajem raznorazne stvari...
Imam sada par pitanja...
Da li ti mladi koji odu iz Ljubinja ikada imaju nameru da se vrate u njega...
Pitam jer znam dosta ljudi koji su otisli iz njega videli velegrada u Srbiji, pa cek neki videli i neke ljude iz Ljubinja koji su negde drugde uspeli u zivotu pa k'o vele ako oni mogu, mogu i ja.... A sve sto rade je sede po kafanama i ispijaju pivo...
Drugo pitanje... U kojim jos opstinama ti imas stimulaciju kada ulazis u brak... Ajde kada dobijes dete... Ali i to mi je malo glupo...
I trece... Kraj mom filoziofiranju...
Zar nije u poslednjih par godina bas-bas ulozeno u razvoj privrede u Ljubinju....
njanjoslava
njanjoslava
Postuje redovno
Postuje redovno

Female
Broj poruka : 153
Godina : 38
Lokacija : Srbija
Points : 0
Datum upisa : 07.04.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by katabuya Mon Apr 07 2008, 10:25

Evo sada,potrudicu se kratko,da odgovorim na tvoja pitanja...
prvo, mislim da niko od onih koji odu nema namjeru da se vrati,ili je u pitanju jako mali broj njjih,oni koji se bas ne snadju nigdje...
drugo,ta stimulacija mi je totalno smijesna stvar,posebno cifra sa kojom se barata...
i trece... nisam ja bas nesto primjetio da se ta privreda razvila...
i slobodno komentarisi,najveci broj nas koji pisemo je izvan ljubinja vec nekoliko godina...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 42
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Mon Apr 07 2008, 10:27

a sto ja ne dobih odgovor...ccccc

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by katabuya Mon Apr 07 2008, 10:28

ne mudrijaj, namrgodjena djevojcice sa neidentifikovanim cvijecem u kosi...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 42
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Mon Apr 07 2008, 10:55

i posle se zale sto niko nece u jlubinje!pa ljudi su neobavesteni...i ja ozbiljno pitam,a on me zeza,ovo je strashno....

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by njanjoslava Mon Apr 07 2008, 11:32

a o cemu da budu obavesteni... ti bi se tamo vracao/la?
njanjoslava
njanjoslava
Postuje redovno
Postuje redovno

Female
Broj poruka : 153
Godina : 38
Lokacija : Srbija
Points : 0
Datum upisa : 07.04.2008

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by wolf sagash Tue Apr 08 2008, 04:36

ulaze se nesto u infrastrukturu ali od svega na kraju ispanu ''potemkinova sela''.sto se tice privrede opstinsko rukovodstvo izlazi u susret ljudima koji bi nesto ulozili.medjutim sem par casnih izuzetaka ti ''uspjesni biznismeni''su sitni prevaranti.pokupe pare sa biroa i koji povoljan kredit ili premiju i zbrisu!
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 49
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by polemospater Tue Apr 08 2008, 07:23

pa sto ne uvedu neke mere da sprece te sitne preverante,npr da se vrati novac ako se ne ulozi ni u sta u odredjenom roku...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

Pitanje braka u Ljubinju - Page 2 Empty Re: Pitanje braka u Ljubinju

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму