LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preobražensko sabranje

4 posters

Go down

Preobražensko sabranje Empty Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by space Sun Jul 10 2011, 10:25

Не знам колико сте упознати са овом иницијативом наше епархије. Мени је била непозната, нешто контам да нисам једини, а изгледа ми врло племенита па ћу је окачити овдје у нади да ће је што више људи видјети, након тога и нешто подузети и да ће дати неке резултате у будућности ...


[You must be registered and logged in to see this image.]


... Намјера нам је да се на овом Сабору саберемо и да сопственим снагама изнађемо начин да подржимо српску породицу, да помогнемо мајке које рађају дјецу која нам донесе нови живот. То би био наш одговор на страдање и злочин, начин да се смрти супротставимо животом; да се ова света и благородна земља испуни дјечијим смијехом, умјесто тугом и горким плачем.


[You must be registered and logged in to see this image.]

...Не смијемо да дозволимо да ова света земља Херцеговина пресуши, да пресуши људима, тј. да пресуши живот и остане само камен. Помозимо, учинимо, да роди нови живот, да процвјета хиљаду цвјетова и да младошћу озелени ова наша рајска долина.

Позив Епископа Григорија на "Преображењско сабрање" (pdf): [You must be registered and logged in to see this link.]
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Mon Jul 11 2011, 11:06

meni tu nije bas najjasnije ko treba da pomogne majke da radjaju decu i kako?saberimo se,to kao znaci da pozivaju ljude da ostaju na ognjistu i da se,prosto receno,mnoze..ne razumem....ili misle na materijalnu pomoc??ili je u pitanju samo secanje na zrtve is Dr svetskog rata..
cinjenica je da zene ne zele da radjaju!ne znam za BiH,al za srbiju,tj bg pouzdano znam da najveci procenat abortusa urade zene starosti od 30 do 40 god,preljube i karijera...dok je mladih devojaka znatno manje,ali one zato dolaze i po nekoliko puta..dok ne postanu sterilne..

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by space Tue Jul 12 2011, 06:40

@polemospater
pa koliko sam ja skapirao oni ne nude rješenje vec su pozvali "najuglednije Srbe Hercegovce iz èitavog svijeta" da pokušaju zajedno da "iznaðu naèin da podrže srpske porodice".
Naravno da niko ne može da natjera nekog da se ženi i ima djecu, ili da ostane na ognjištu, to smo bar apsorvirali na ovom forumu nekoliko puta Smile.
Mislim da je za svaku pohvalu da postoje ljudi koji žele da podrže ljude koji su veæ uradili ili odluèili da urade sve ove stvari. Mislim, zar nije malo licemjerno stalno pozivati na borbu protiv bjele kuge, ili borbu protiv centralizacije a sve èiniti da zagorèaš život mladim porodicama (mislim na državu) u malim mjestima. Uglavnom, kada se govori o jednokratnoj novèanoj naknadi za braène parove i sl. u Ljubinju ljudi se sprdaju, al niko ne pominje da recimo grad Beograd za trudnièko bolovanje(12 mjeseci) nadoknadjuje 35 odsto do pune plate. E reci mi zar nije apsurd da u najrazvijenijoj srpskoj sredini imaš stimulacije za porodilje a u mjestima koja kubure sa priraštajem uglavnom ništa ... ovo je samo jedan mali primjer nasih apsurda...

Da li ce od ovoga ista biti ili ce to biti samo prilika za još jedan pomor šilježi nemam pojma. Znam samo da stvarno postoji mnogo naših uspješnih zemljaka u svijetu e sad da li postoji njihova volja i vizija kako pomoæi Hercegovini i Hercegovcima to nemam pojma.
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by katabuya Wed Jul 13 2011, 02:01

Nema tu mnogo mudrovanja, pomoæi se može, naravno ako ima volje. Ako onaj Palma u Jagodini može da daje onakve beneficije braènim parovima, porodiljama, i svim ostalim ugroženim kategorijama, onda mislim da svka opština može to da uradi... Problem je samo guzonjama da se odreknu dnevnica, službenih mobilnih telefona, službenih ruèkova i ostalih bahaæenja, i bilo bi para za mlade parove i podizanje nataliteta i više nego što treba...
Inicijativu svakako podržavam, samo da ne ostane mrtvo slovo na papiru...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Wed Jul 13 2011, 07:25

slazem se space sa tobom,apsurd je i tuzno je.slazem se i sa katabujom u vezi tih guzonja...
ali ono sto se meni ne svidja je fenomen pomerene starosne granice radjanja za nekih 10 god,sve su redji slucajevi porodilja od 20 do 25 god starosti,a to je period kada zena ima najvecu reproduktivnu moc,posle 25.god reproduktivna moc zene opada godisnje za 10%
nazalost tako mora biti kad savremeno zensko celjade studira ...pa onda krece trka za posao,pa tamo negde do 30.kad se stekne nekakva jadna materijalna sigurnost...onda krene da razmislja o porodici...i kad na to dodamo onu statistiku da najveci procenat abortusa izvrse zene od 30.-40. onda je jasno koliko je situacija nesrecna.
sto je nekada bilo normalno da zena radja od 20.god danas je nepojmljivo i mladim devojkama strasno

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by space Fri Jul 22 2011, 10:18

@polemospater
ево су дјелимично разјаснили о чему се ради ...

...из позивног писма Управног одбора Фондације:

Преображењско сабрање код Херцеговачке Грачанице, биће уједно и почетак рада Фондације Свети Вукашин, која ће служити за прикупљање средстава за помоћ породицама са више дјеце, лијечење стерилитета, промовисање усвајања дјеце и очување традиционалних вриједности породице. Управни одбор Фондације чине представници Епархије Захумско-херцеговачке и Приморске, представници Општина са подручја Херцеговине и угледни чланови заједнице. Управни одбор је усагласио статут и правилник Фондације. Ову акцију подржао је Предсједник Републике Српске, господин Милорад Додик.


Чланови Фондације постају сви они који на жиро рачун Фондације, до Преображењског сабора (19. августа 2011. године), уплате износ од најмање 1000 КМ.


Бројеви жиро рачуна и остатак текста се налазе на линку: [You must be registered and logged in to see this link.]
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Sun Jul 24 2011, 01:12

a pa to je vec nesto,konacno i neke lepse stvari da se cuju odozdo,a ne samo o napustenim selima,stecaju i zatvaranju bazena itd....samo da se ta fondacija na kraju ne izrodi u nesto drugo

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Wed Aug 03 2011, 04:37

jedna lepa vest u srbiji od nedavno aktuelna
[You must be registered and logged in to see this link.]

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by asha Thu Aug 04 2011, 01:19

^polemo

ovo je aktuelno vec nekoliko godina u Srbiji
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Thu Aug 04 2011, 05:27

a pa ja sam cula za to pre neki dan,pa kad sam proguglala da proverim dal' je tacno svaki clanak koji sam nasla je nedavno objavljen.

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by asha Thu Aug 04 2011, 21:52

bar 3 godine to vazi, znam po koleginicama u firmi Wink
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by polemospater Fri Aug 05 2011, 04:37

ja sam saznala od devojke koja je uklopila fax i 3 trudnoce!

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 38
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by asha Fri Aug 05 2011, 04:59

aaaaa Shocked Shocked
ne-mogu-da-vjerujem

respect!
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by space Mon Oct 29 2012, 08:24

evo i podataka ...
poslije oko godinu dana od pokretanja akcije, u Hercegovini se rodilo oko 100 djece (trece / cetvrto/... Smile dijete po redu u porodici)
[You must be registered and logged in to see this link.]
space
space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1038
Godina : 47
Lokacija : Srbija
Points : 872
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Íàçàä íà âðõ Go down

Preobražensko sabranje Empty Re: Preobražensko sabranje

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Íàçàä íà âðõ


 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó