LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ulicne macke

+4
kum
REBELDE
katabuya
theguezzwho
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by theguezzwho Mon Jun 16 2008, 03:10

skrenuli smo sa teme, ali koje su to jadne bolnice sto ne spaljuju opasni otpad ili ga odvode u specijalnim kontejnerima ili roditelji sto dozvaoljavaju djeci da diraju golubove.... ali je veoma interesantno kako su ovde golubovi normalna stvar i negledaju se u tom pogledu kao kod vas.... znaci problem je do ljudi a ne golubova, oni se trebaju vaspitati, a bolnicke ustanove moraju napokon doci na evropske nivoe i baratati sa otpadom kao u drugim zemljama

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by djedov do Mon Jun 30 2008, 23:52

Odmah da se izjasnim da sam za prakticno drzanje svih zivotinja sto znaci da kao lovac

redovno ucestvujem u drzanju zivotinjakao i u unistavanju zivotinja stetocina - divljih i domacih


Usrbiji je krenulo sa mrtve tacke u smislu zakona za zastitu zivotinja ali ce vjerovatno ostati na tome jos dugo godina

Da li ste znali da Vojvodina ima zakon o drzanju domacih zivotinja ima 20 g ali ga niko ne benda



Sada se krenulo u nesto drugo sto bi moglo dati rezultate elem

zivotinji se ubrizga ispod koze cip sa podacima i upise vlasnik koji ima jako slatko kuce i onda kada

se jednoga dana uhvati djukela na ulici zna se ko je kriv i ko placa smjestaj djukeli.


sada postavljam pitanje -cije su ljubinjske macke -nase ili njihove ili njihove nase- kada treba loviti miseve

da su kod njih a za veceru na nas kontejner


terba kontrolisati brojnost potencijalno opasnih zivotinja u smislu zaraze sto macke i kerovi koji se ne
vakcinisu definitivno jesu (prenosioci bjesnila ,pantljicara i td) a ako se to ne moze ostvariti "humanim"
metodama ,sterilizacijom ,uspavljivanjem onda je tu puska koja nije nimalo nehumanija od igle

U Srbiji a posebno u Vojvodini vrse se redovna
prebrojavanja divljih zivotinja da bi se kontrolisalo njihovo brojno stanje i procjenjivali prirasti kao i
davala odobrenja za odstrel samo odredjenog broja .

sve te nazovi organizacije i pojedinci skoce na noge po lijepom vremenu kada se lovi prepelica
u avgustu a nigdje ih nema kada su poplave da spasavaju divljac ili zimi kada su visoki snegovi
onda idu samo lovci

u mome srcu nema mjesta za laznu dobrotu

djedov do
Napreduje

Broj poruka : 71
Points : 29
Datum upisa : 25.05.2008

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Tue Jul 01 2008, 04:36

theguezzwho ::skrenuli smo sa teme, ali koje su to jadne bolnice sto ne spaljuju opasni otpad ili ga odvode u specijalnim kontejnerima ili roditelji sto dozvaoljavaju djeci da diraju golubove.... ali je veoma interesantno kako su ovde golubovi normalna stvar i negledaju se u tom pogledu kao kod vas.... znaci problem je do ljudi a ne golubova, oni se trebaju vaspitati, a bolnicke ustanove moraju napokon doci na evropske nivoe i baratati sa otpadom kao u drugim zemljama
ne znam sta ti nije jasno..lepo sam napisala da se trebaju uvesti neke mere higijene i mere vaspitanja,prevencije itd...nisi valjda shvatio da trebamo golubove prevaspitati kako da se ponasaju i da ne cackaju otpad!!??
a ti ko da nikad ziveo ovde nisi pa kao ne znas kakve to zaboga bolnice ne spaljuju otpad,
a roditelji uopste i ne razmisljaju o golubovima kao rezervoarima zaraze...tako da se vaspitanje u cilju prevencije odnosi na njih i ostale gradjane,ne na golubove...valjda sam sad dovoljno jasna...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by theguezzwho Mon Jul 14 2008, 00:29

bogami cak i u sarajevu bolnice ima specijalne kontejere koji su hermeticki zatvoreni i zabranjeni pristup bilo kome... taj otpad se vozi u inostranstvo i to se sve placa..itd itd i to vec par godina, mora se zbog EU normi i priblizavanja EU... u Srbiji ce se to isto morati uskoro implementirati ako vec negdje nije... to se mora ako Srbija oce da vidi nesto od EU

primjetio sam dole svi nesto govore o velikim zarazama od strane macaka, a niko nekonta da su ljudi u stvari najveci izvor zaraze... mozda ja to znam i gledam drugacije jer sam aktivan u pomoci za zbrigavanje napustenih kucica i macica u minhenu i sarajevu i pricam puno sa veterinarima... pogotovo kod macaka u poredjenju sa pticama i psima sansa ZARAZE JE MALA... i dovoljno je vidjeti oci macke da se zna u cemu je stvar.... naravno te stvari ne znaju svi... ljudska priroda je "potamani sve sto ti i malo prijeti opsasnost pa makar i to nebi opasnost".. tako da nepricam gluposti...

sada u sarajevu sam nasao jedno mace, ali bilo je drugacije jer je bilo privrzeno ljudima, pratilo me tamo vamo...izgledalo je veoma zdravo...htio sam ga odnijeti u jedna drugi dio grada do moje bake jer tamo ima macica i hrane i komsiluku, a onda pre neki dan dosli neki momci i brutalno pobili te macice (koje djeca hrane u komsiluku cak i ja) policija je bila takodje a i pisalo se po novinama, komsija vidio sklonio otkinute glave macica da djeca ne vide... pa sam odustao da ga ostavim tu... te sta cu sa njim tamo vamo... nesto mi glupo bilo na ulicu ga ostaviti nakon svega... te pisi ovde ovaj post i stavi slike EVO LINK->>> [You must be registered and logged in to see this link.] oce li ga neko ili sta god...zvao veze u njemackoj ima li ko hoce da usvoji.... ili barem u dom da ga stavim... sigurno ce ga neko uzeti kuci, jer macke vamo su skupe, a on je mali i zdrav i ima vleike sanse da ga neko usvoji... jedna prijateljica rece hoce... i ja nabavi macki pasos i papire (hahaha) kod veterinara.... veterinar rece da je macka zdrava kao sto sam i ja primjetio, dobije inekcije protiv zaraza (CJENA SAMO 4 MARKE ZA INEKCIJU KOJA POBIJE I PRAVI IMUNITET PROTIV NJIH. TO JE SMIJESNO, UBITI MACKU JE PUNO SKUPLJE) ugradim CHIP da moze putovati... odvezem je vamo ... macka prezivi pokolj ima dom, ta prijateljica presretna... (nema vamo ulicnih macaka, ovde se ima stotine domova za macke i pse i to je sve privatno financirano spozorima i donacijama)
i meni drago nesto bi... nisam ni htio to mace ali sta cu... bilo mi glupo... to je sve bilo jucer i prekjucer... u sarajevo daju 50,000 KM mjesecno za ubijanje zivotinja a ni jednu da se pomogne....

u njemackoj su svi ti domovi i ambulante za zivotinje finasirani NE OD DRZAVE, nego od ljudi koji imaju srce, a i FIRMI koji spozoriraju te kuce, za te firme je to dobro, jer onda ih ljudi gledaju u dobroj strani itd... tako da kada se nadje kuce ili macka i CHIP se skenira... nema nikakvih troskova za vlasnika... ljudi su ovde veoma sretni da pomognu nekome... i sve je to dzabe... takodje nadjete psa slomljenje noge ko onaj gore na slici... zovnete ambulantu... imate BESPLATAN SOS ambulantu koja dodje kao ambulanta za ljude.. sa velikim kolima.. ovdezu macku/psa u kliniku... BESPLATNO ga izlijece .. ako ima chip zovu vlasnika da ima kazu dobru vijest... taj vlasnik nemora nista da plati... ali ako hoce moze da donira pare kad hoce... takodje mogu se sponzorovati psi / macke koje niko nece da usvoji.... po 2-3 eur mjesecno.... i tako sve.... znaci u NJEMACKOJ to uopste nije DO DRZAVE niti PARA DRZAVNIH nego do LJUDI i NJIHOVE DOBRE VOLJE.... i o tome ja govorim.... tako sam ja nasao mace zivo udareno od auta... zvao ambulantu za zivotinje.. oni dosli.. zahvalili se... mene je kostao samo taj poziv i pet minuta vremena.... par dana kasnije me zena zove i zahvaljuje mi se da sam joj macku spasio.... ja sretan sto sam pomogao... zena sretna sto joj je maca nadjena i izlijecena... bas sam sretan bio sto sam pomogao.... ta zahvala i sreca te zene mi je jako puno znacila

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by polemospater Wed Jul 16 2008, 00:31

theguezzwho ::
u njemackoj su svi ti domovi i ambulante za zivotinje finasirani NE OD DRZAVE, nego od ljudi koji imaju srce,ljudi su ovde veoma sretni da pomognu nekome..
pa kad drzava brine o narodu onda narod ima vremena i uslova da se brine o ulicnim zivuljkama...a nisu u nas ljudi bez srca vec bez svesti o tome da ugrozavaju okolinu svojim ponasanjem...itd

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by theguezzwho Wed Jul 16 2008, 02:47

slazem se

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Points : -3
Datum upisa : 24.08.2007

Назад на врх Go down

ulicne macke - Page 2 Empty Re: ulicne macke

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму