LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

+4
serb_sender
wolf sagash
kum
bolero
8 posters

Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by bolero Mon Jun 16 2008, 13:05

Mislim da je moguc, nakon sve prolivene bratske krvi.

U Ljubinju sam pricao sa mnogima, proslog ljeta.rekao sam: "Ja ne dijelim bracu, po imenu ili naciji."
Kao musliman osjecam se pripadnik moje zemlje, Bosne i Hercegovine, ali moja zemlja nije samo za muslimane nego i za katolike pravoslavne i sve ljude koje zele da zive u toj zemlji.Mozda sam jedan od rijetkih koji ovo kaze, ali sta mislite da li je nama potrebna revolucija ?? Ako je to moglo 1941 onda to moze mozda i 2008.Zivim u Holandiji zemlji koja nije bas tako razlicita od moje, cak je moja cesto i ljepsa ali, moja braca su zavadjena, a ja to ne mogu da gledam jer....tesko onoj braci koja se krve.Gledam Holandiju i pitam se kako je ova zemljica malena a uspjela da prezivi pored tako opasnih i velikih komsija, Engleska, Francuska, Njemacka.Odgovor je jedan.JEDINSTVOM I JAKIM TRGOVACKIM SLUHOM I JAKOM EKONOMIJOM.Ako oni to mogu mislim da to mozemo i mi.Imamo sve prirodne blagodeti koje je Bog dao samo nama.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by bolero Mon Jun 16 2008, 13:47

Volio bih da jos nesto kazem a to je najvaznije od svega.Kako i zbog cega ja ovo mislim i to javno kazem i pokazujem da sve vidim.Zasto sam ja ovakav ??

Kako dijete odrastao sam medju svima i naravno nikad a ni sad nisam gledao kako se ko zove i koje li je vjere.Rodjen sam u porodici i familiji koja je neopterecena mitovima, narodnim predanjima ili predrasudama.Djed mi je bio paartizanski komandant, nosilac spomenice od 1941, znaci borio se za suzivot svih ljudi.

!992 godine kada je krenuo pakao, pitam sam mamu ? " Mama jesmo li mi muslimani", ona je samo klimnula glavom.Eto koliko sam ja bio veza za to nacionalno.Nikako.

Kada sam poceo da se obrazujem oslobodjen svih predrasuda i mitova, a djelimicno sto zivim vani poceo sam da otkrivam svoju zemlju i svoje porijeklo.Mislim da onaj koji vani zivi tek tada moze otvorenim ocima da vidi svoju zemlju.Kako kaze onaj pjesnik, ko ne voli svoje selo ne moze voljeti ni citav svijet.

Sve sto je imalo i djelce moje zemlje ja sam bio ponosan.Nijednu crkvu ili manastir nikada nisam a pogtovo sad gledao kao nesto strano.Mogu da kazem da su me mnogi "'moji" gledali preko oka i sa cudjenjem, misleci da sam poludio.Kako je moguce da ja gledam i volim crkve i manastire i da im se divim.Naravno zasto da ne ko ne voli tudje ne voli ni svoje.Svaka crkva i svaki manastir, dzamija sve je to dio mene.Oduvjek i zauvjek cu biti zaljubljen u multikulturnu proslost moje zemlj.Mislim da ce me to pratiti citavog zivota.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by kum Mon Jun 16 2008, 19:43

bolero :: Mislim da je moguc, nakon sve prolivene bratske krvi.

Zajednicki suћivot u Bosni i Hercegovini se odvija stoljeжima unazad, jednako kao i danas. Samo bi trebalo ubuduжe izbacit prolivanje krvi.

bolero ::
Zivim u Holandiji zemlji koja nije bas tako razlicita od moje, cak je moja cesto i ljepsa ali, moja braca su zavadjena, a ja to ne mogu da gledam jer....tesko onoj braci koja se krve.Gledam Holandiju i pitam se kako je ova zemljica malena a uspjela da prezivi pored tako opasnih i velikih komsija, Engleska, Francuska, Njemacka.Odgovor je jedan.

Misliљ da bi legalizacija droga bila rjeљenje?!......Moћda to i nije tako loљa ideja......bila bi to nacija sreжnih i naduvanih ljudi. Odliиan prijedlog!
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by kum Mon Jun 16 2008, 19:46

bolero ::Zasto sam ja ovakav ??

Takav si zato љto te majka takvog rodila. Very Happy
kum
kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 506
Godina : 51
Points : 501
Datum upisa : 02.09.2007

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by wolf sagash Tue Jun 17 2008, 01:11

da ne bi neke budale opet izazvale krvoprolice treba nas fizicki razdvojiti....bar ostaviti postojece stanje.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by serb_sender Sun Aug 10 2008, 13:27

Samo da navedem par cinjenica koje me navode na zakljucak da zajednicki zivot u unitarnoj BiH NIJE moguc:

tzv Islamska Deklaracija gdje Alija Izetbegovic izjavljuje kako nema
zajednickog zivota izmedju muslimana i "nevjernika"(misli se na
nemuslimane)

Teznja Muslimana/Bosnjaka za unitarnom BiH u kojoj bi preglasavanjem mogli nametnuti svoju volju

To sto su Hrvati(posebno Hercegovacki Hrvati) u podsvijesti i dalje
vecinom ustase. Nisu se promijenili - da im se ne daj Boze ponovo pruzi
prilika kao 1941. isto bi uradili. Maske polako padaju, Stipe Mesic ,
koji se vec deceniju predstavljao kao neki Evropejac od nedavno je
ponovo poceo sa provokatorskim izjavama!

U ostalom, dovoljno je da odete na fudbalsku utakmicu ili da pogledate
grafite po Sarajevu, Mostaru, Jablanici....i sve ce vam biti jasno.
serb_sender
serb_sender
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 166
Lokacija : Republic of Srpska
Points : -5
Datum upisa : 10.04.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by serb_sender Sun Aug 10 2008, 13:30

wolf sagash ::da ne bi neke budale opet izazvale krvoprolice
treba nas fizicki razdvojiti....bar ostaviti postojece stanje.
Postojecim stanjem je problem u RS prilicno rijesen ali su zato tenzije
u FBiH jako visoke tj. postoji i problem medjusobne netrpeljivosti
izmedju Muslimana i Hrvata.
serb_sender
serb_sender
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 166
Lokacija : Republic of Srpska
Points : -5
Datum upisa : 10.04.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by katabuya Sun Aug 10 2008, 15:04

serb senderu,ne pisi postove za redom,koristi opciju edit...
pozz
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty suzivot

Порука by djedov do Wed Aug 13 2008, 23:44

slicno kao sto vuk rece "treba nas razdvojit da bi primirje dugo trajalo "

Najzesce su tuce kada se braca zavade.
Najvise je zavada pre podjele imanja
E sada smo se i istukli i razdvojili i svak zna dokle je njegovo a to je osnov za dug suzivot
USA ima cini mi se 48 drzava ,gde svaka drzava ima razlicit zakon, pa im ne smeta sto su zajedno

djedov do
Napreduje

Broj poruka : 71
Points : 29
Datum upisa : 25.05.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by serb_sender Thu Aug 14 2008, 00:41

Da, a ta ista USA nama sere kako bismo trebali zajedno... Shocked
serb_sender
serb_sender
Postuje redovno
Postuje redovno

Male
Broj poruka : 166
Lokacija : Republic of Srpska
Points : -5
Datum upisa : 10.04.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by blackhawk Sun Aug 24 2008, 00:02

djedov do ::slicno kao sto vuk rece "treba nas razdvojit da bi primirje dugo trajalo "

Najzesce su tuce kada se braca zavade.
Najvise je zavada pre podjele imanja
E sada smo se i istukli i razdvojili i svak zna dokle je njegovo a to je osnov za dug suzivot
USA ima cini mi se 48 drzava ,gde svaka drzava ima razlicit zakon, pa im ne smeta sto su zajedno

49 drzava i 50. Washington DC Cool
blackhawk
blackhawk
Napreduje

Male
Broj poruka : 61
Godina : 37
Points : -3
Datum upisa : 23.01.2008

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by MiRkO Sun Aug 24 2008, 04:40

sto kaze piksi" ko zna mozda jednog dana poludim i odem u politicare"
MiRkO
MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 33
Lokacija : ljubinje
Points : 116
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI Empty Re: ZAJEDNICKI SUZIVOT U BOSNI I HERCEGOVINI

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму