LJUBINJE FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STA CE BITI SA SRBIJOM?

+8
Herc
six
Kapetan
blackhawk
asha
katabuya
polemospater
wolf sagash
12 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by asha Thu May 22 2008, 02:52

da potkrijepim katabuyinu tezu dodacu samo "...rado srbin ide u vojnike..." Smile
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Thu May 22 2008, 07:09

dobro!u pravu ste!vi ste moji idoli!katabuya onda se pod hitno osisaj i stupi u neku supersrpskokomunistickonacionalisticku organizaciju,izvedite puch i uzmite vlast.ale.alealealeale.....ali posle ces u bubanj da udaras eventualno na sletovima i paradama u cast velikog diktatora ma ko on bio.-!u suprotnom pridruzices se svojim drugarima iz benda u nekom ideoloskovaspitnopopravnom gulagu.

nije vam palo na pamet da je narod stoka zato sto je neprosvjecen.a zasto je neprosvjecen?pa zato sto je uvijek bio pod nekakvim diktaturama.a diktatorima je u interesu da je puk stoka!zar ne?
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by polemospater Fri May 23 2008, 00:23

wolf sagash ::nije vam palo na pamet da je narod stoka zato sto je neprosvjecen.a zasto je neprosvjecen?pa zato sto je uvijek bio pod nekakvim diktaturama.a diktatorima je u interesu da je puk stoka!zar ne?
znaci neprosvecenost naroda je posledica diktature... a sta je onda uzrok diktature tj.kakvi uslovi pogododuju razvoju diktature...kako je moguce da vecina bude pod upravom manjine.......pa upravo ono sto si naveo kao posledicu diktature,tj.neprosvecenost iz koje proizilazi neosvescenost,odnosno uski pogledi na svet i samim tim sklonost ka ideologijama i kultu licnosti,pa je takav narod lako potciniti,lako je njime manipulisati,diktirati mu...znaci ja tvrdim da je neprosvecenost jedan od uslova za razvoj diktature,a posledica bi bila ono sto si u prethodnom postu napisao,a to je puskaranje i ratovi,znaci osvescivanje tj.budjenje i borba zarad promena i protiv diktatora...
a smatram da postoje bar 2 vrste diktatura...prva ima za cilj da zloupotrebi te neprosvecene narodne mase da iz njih iscedi sve sto moze,to je,dakle,ona vrsta diktature koja ne mari za potrebe naroda...
a ova druga vrsta diktature je nesto poput popravnog doma za maloletne delikvente...dakle ona isto za puk ima neprosvecen narod ali nema za cilj zloupotrebu naroda vec brine o potrebama tog naroda,tako sto uvodi mere(koje nose dobrobit narodu,a ne diktatoru) koje se moraju strogo postovati jer je to jedini nacin da se ta neprosvecena stoka dovede u red....pa mislim da je katabuya mislio na tu vrstu diktature.....
e sad posto ja slabo baratam istorijskim cinjenicama...onda i ne znam da li je ova druga vrsta diktature ikada bila i ostvarena u praksi,a za ovu prvu znam da jeste...

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Fri May 23 2008, 00:38

polemospater ::
wolf sagash ::nije vam palo na pamet da je narod stoka zato sto je neprosvjecen.a zasto je neprosvjecen?pa zato sto je uvijek bio pod nekakvim diktaturama.a diktatorima je u interesu da je puk stoka!zar ne?
znaci neprosvecenost naroda je posledica diktature... a sta je onda uzrok diktature tj.kakvi uslovi pogododuju razvoju diktature...kako je moguce da vecina bude pod upravom manjine.......pa upravo ono sto si naveo kao posledicu diktature,tj.neprosvecenost iz koje proizilazi neosvescenost,odnosno uski pogledi na svet i samim tim sklonost ka ideologijama i kultu licnosti,pa je takav narod lako potciniti,lako je njime manipulisati,diktirati mu...znaci ja tvrdim da je neprosvecenost jedan od uslova za razvoj diktature,a posledica bi bila ono sto si u prethodnom postu napisao,a to je puskaranje i ratovi,znaci osvescivanje tj.budjenje i borba zarad promena i protiv diktatora...
a smatram da postoje bar 2 vrste diktatura...prva ima za cilj da zloupotrebi te neprosvecene narodne mase da iz njih iscedi sve sto moze,to je,dakle,ona vrsta diktature koja ne mari za potrebe naroda...
a ova druga vrsta diktature je nesto poput popravnog doma za maloletne delikvente...dakle ona isto za puk ima neprosvecen narod ali nema za cilj zloupotrebu naroda vec brine o potrebama tog naroda,tako sto uvodi mere(koje nose dobrobit narodu,a ne diktatoru) koje se moraju strogo postovati jer je to jedini nacin da se ta neprosvecena stoka dovede u red....pa mislim da je katabuya mislio na tu vrstu diktature.....
e sad posto ja slabo baratam istorijskim cinjenicama...onda i ne znam da li je ova druga vrsta diktature ikada bila i ostvarena u praksi,a za ovu prvu znam da jeste...
samo mi navedi jedan uspjesan vid te druge vrste diktature u xx vijeku.sad da ti pisem kako prosvjeceni narodi padaju pod diktaturu stvarno nemam zivaca.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by polemospater Fri May 23 2008, 00:41

pa rekoh vec da ne znam da li je druga vrsta diktature ikad bila ostvarena u praksii....sta ti tu nije jasno...ja sam sve lepo rekla

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by asha Fri May 23 2008, 01:22

wolf sagash ::katabuya onda se pod hitno osisaj i stupi u neku supersrpskokomunistickonacionalisticku organizaciju,izvedite puch i uzmite vlast.ale.alealealeale.....ali posle ces u bubanj da udaras eventualno na sletovima i paradama u cast velikog diktatora ma ko on bio.
Laughing Laughing Laughing
(izvinjavam se na ispadu, ali pokusajte da zamislite katabuyu osisanog na keca kako udara bubanj na sletu... bounce Laughing Laughing Laughing )
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by katabuya Sat May 24 2008, 02:21

Ja cu se povuci iz ove diskusije...Odoh da lupam bubanj...
O ovome cemo wolfe nastaviti uz pivu...
A mozda se i osisam ovih dana...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Sat May 24 2008, 03:50

asha ::
wolf sagash ::katabuya onda se pod hitno osisaj i stupi u neku supersrpskokomunistickonacionalisticku organizaciju,izvedite puch i uzmite vlast.ale.alealealeale.....ali posle ces u bubanj da udaras eventualno na sletovima i paradama u cast velikog diktatora ma ko on bio.
Laughing Laughing Laughing
(izvinjavam se na ispadu, ali pokusajte da zamislite katabuyu osisanog na keca kako udara bubanj na sletu... bounce Laughing Laughing Laughing )
ja sam ga i prije posta takvog zamislio.umro sam od smjeha Very Happy Very Happy Laughing shtrci u stroju, tetralno i ritmicki udara u bubanj i bezuspjesno nastoji da se suzdrzi od erupcije grohotnoga smijeha
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by polemospater Sat May 24 2008, 11:08

katabuya ::A mozda se i osisam ovih dana...
i onda se slikas sa sve dobosem i okacis se na temi smesne slike(to mi sad palo na pamet,ali dobra je ideja Very Happy )

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by katabuya Sun May 25 2008, 01:27

samo se vi sprdajte sa katabuyom,a u srbiji jos vlade nema...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by asha Sun May 25 2008, 02:34

pa jbg, mora masa necim da se razonodi... Very Happy
asha
asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 39
Lokacija : BG
Points : 255
Datum upisa : 27.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by bolero Fri Jun 06 2008, 11:40

Ovi љto su se sada doиepali vlasti иak su i od nas gori. Sreжom, poљto sam u odlasku, neжu doћiveti kad se poиupaju za vratove i jedni drugima puste krv. Baљibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Duљanovo carstvo.

Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduљevljeno kliиu svakome ko ih joљ viљe zaglupljuje, unazaрuje i unesreжuje. Ћalosno je љto su Srbi, u civilizacijskom i kulturnom pogledu, ostali na nivou na kome su bili pre sto godina.

Oni nisu u sukobu sa svetom, veж sa samima sobom, vraжajuжi se na љajkaиu i opanak, iz kojih su jedva izaљli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji.

KOCA POPOVIC

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by bolero Fri Jun 06 2008, 11:41

Stevan Dedijer: ZABORAVLjENI SRPSKI GENOCID

Marta 2001. na konferenciji kod Rima u Italiji o "Buducnosti Obavjestajnih sluzbi" pretstavio mi se vojni atase Jugoslavije pukovnik Milicevic, rodom Sumadinac... Sutradan mi je pun ljutnje donio clanak iz nekog italijanskog casopisa rekavsi "Zamisli, Italijani tvrde da je Karadjordje izvrsio genocid nad Turcima". Na to sam mu odgovorio: "O tome nikad nisam mislio, ali se sjecam Visnjiceve Buna na dahije, gdje Kucuk Alija kaze: "Drumovi ce pozeljet Turaka, a Turaka nidje biti nece". To se i dogodilo! Turci su pet vjekova bili svuda u Srbiji i nestali su. Pukovnik me vise nije pozivao na pecenu curku.

Sta je genocid? Genocid je kada neka vlast unisti civilizaciju nekog naroda masovnim pokoljem i iseljavanjem. Prosle nedelje procitao sam u Dubrovniku najnoviji broj beogradske "Republike" i u njemu clanak "Malo Poznata Istorija" Olge Zirojevic i Milana Prodanovica u kome opisuju unistenja turske civilizacije u Srbiji od strane Milosa Obrenovica. Turci su u toku pet vjekova, izgradili svoju specificnu civilizaciju u Srbiji. U toku nekoliko godina ta civilizacija je nestala. Taj genocid nisu opisali Srbi, vec Austrijanac Feliks Kanic, u svojoj knjizi "Kraj Tursko-Osmanlijevske civilizacije". U njoj, kako mozete procitati u clanku iz "Republike", Kanic samo iznosi broj Turaka po svim varosima Srbije prije i poslije vladavine Obrenovica. Ta knjiga svjedoci da smo mi Srbi, prema gornjoj definiciji, izvrsili genocid nad Turcima.

Dovodeci srpske nacionaliste do bijesa, ja se nazivam "Srbin sa dna kace". Ja sam najslobodniji Srbin pa i covjek na svijetu jer napadam "sve svetinje". U toku zadnjih deset godina napadao sam politiku srpskih vlastodrzavnika da osvoje, porobe sve ostale narode Jugoslavije - Hrvate, Bosance, Crnogorce, Slovence... Ta genocidna politika srpskih vodja nije nova! U svojoj porodici sam joj nasao tragova.

... Moj otac, clan "Crne Ruke" je 1915. godine, napisao u Nisu za predsjednika vlade Srbije, Nikolu Pasica brosuru "Dalmacija" u kojoj nema Hrvata. U njoj on iznosi da ce "Velika Srbija" poslije rata biti veca od cijele Jugoslavije uspostavljene 1918. godine. Moj otac je otvoreno zagovarao "kulturni genocid". U novom izdanju njegove "Hercegovine" koju je objavio moj brat Vladimir u Sarajevu 1988, nalazi se pismo Jevte Dedijera ministru Unutrasnjih poslova Srbije u izgnanstvu iz 1916 godine, u vrijeme kad je Srbija bila okupirana. U tom pismu on veli "Kod Bitolja nasao sam nekoliko sela Vlaha! Trebalo bi ih pretvoriti u Srbe ali ne nasiljem vec, kulturnim sredstvima". "Kulturni genocid", to jest "humano" unistenje jedne civilizacije je nemoguce i ne moze biti!

Smatram da svaki Srbin i svako srpsko dijete danas treba da procita Kanic-ev opis rezultata genocida izvrsenog od nas Srba nad Turskom civilizacijom u Srbiji u 19-om vijeku. Tako bi razumio bolje i Milosevicev pokusaj ostvarenja "Velike Srbije". U otvorenom pismu mome pokojnom ocu u Slobodnoj Dalmaciji, oktobra 15. 1989. ja sam mu rekao da je njegova ideja "Velike Srbije" u dva maha 1914. i 1941. prouzrokovala katastrofu za srpski narod, i da su ideje Milosevica, Cosica, Seselja i sada Koљtunice prouzrokovaLe i trecu katastrofu koju srpski narod, klicajuci izbezumljeno Velikoj Srbiji i Milosevicu, skupo placa.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Fri Jun 06 2008, 20:52

bolero ::Stevan Dedijer: ZABORAVLjENI SRPSKI GENOCID

Marta 2001. na konferenciji kod Rima u Italiji o "Buducnosti Obavjestajnih sluzbi" pretstavio mi se vojni atase Jugoslavije pukovnik Milicevic, rodom Sumadinac... Sutradan mi je pun ljutnje donio clanak iz nekog italijanskog casopisa rekavsi "Zamisli, Italijani tvrde da je Karadjordje izvrsio genocid nad Turcima". Na to sam mu odgovorio: "O tome nikad nisam mislio, ali se sjecam Visnjiceve Buna na dahije, gdje Kucuk Alija kaze: "Drumovi ce pozeljet Turaka, a Turaka nidje biti nece". To se i dogodilo! Turci su pet vjekova bili svuda u Srbiji i nestali su. Pukovnik me vise nije pozivao na pecenu curku.

Sta je genocid? Genocid je kada neka vlast unisti civilizaciju nekog naroda masovnim pokoljem i iseljavanjem. Prosle nedelje procitao sam u Dubrovniku najnoviji broj beogradske "Republike" i u njemu clanak "Malo Poznata Istorija" Olge Zirojevic i Milana Prodanovica u kome opisuju unistenja turske civilizacije u Srbiji od strane Milosa Obrenovica. Turci su u toku pet vjekova, izgradili svoju specificnu civilizaciju u Srbiji. U toku nekoliko godina ta civilizacija je nestala. Taj genocid nisu opisali Srbi, vec Austrijanac Feliks Kanic, u svojoj knjizi "Kraj Tursko-Osmanlijevske civilizacije". U njoj, kako mozete procitati u clanku iz "Republike", Kanic samo iznosi broj Turaka po svim varosima Srbije prije i poslije vladavine Obrenovica. Ta knjiga svjedoci da smo mi Srbi, prema gornjoj definiciji, izvrsili genocid nad Turcima.

Dovodeci srpske nacionaliste do bijesa, ja se nazivam "Srbin sa dna kace". Ja sam najslobodniji Srbin pa i covjek na svijetu jer napadam "sve svetinje". U toku zadnjih deset godina napadao sam politiku srpskih vlastodrzavnika da osvoje, porobe sve ostale narode Jugoslavije - Hrvate, Bosance, Crnogorce, Slovence... Ta genocidna politika srpskih vodja nije nova! U svojoj porodici sam joj nasao tragova.

... Moj otac, clan "Crne Ruke" je 1915. godine, napisao u Nisu za predsjednika vlade Srbije, Nikolu Pasica brosuru "Dalmacija" u kojoj nema Hrvata. U njoj on iznosi da ce "Velika Srbija" poslije rata biti veca od cijele Jugoslavije uspostavljene 1918. godine. Moj otac je otvoreno zagovarao "kulturni genocid". U novom izdanju njegove "Hercegovine" koju je objavio moj brat Vladimir u Sarajevu 1988, nalazi se pismo Jevte Dedijera ministru Unutrasnjih poslova Srbije u izgnanstvu iz 1916 godine, u vrijeme kad je Srbija bila okupirana. U tom pismu on veli "Kod Bitolja nasao sam nekoliko sela Vlaha! Trebalo bi ih pretvoriti u Srbe ali ne nasiljem vec, kulturnim sredstvima". "Kulturni genocid", to jest "humano" unistenje jedne civilizacije je nemoguce i ne moze biti!

Smatram da svaki Srbin i svako srpsko dijete danas treba da procita Kanic-ev opis rezultata genocida izvrsenog od nas Srba nad Turskom civilizacijom u Srbiji u 19-om vijeku. Tako bi razumio bolje i Milosevicev pokusaj ostvarenja "Velike Srbije". U otvorenom pismu mome pokojnom ocu u Slobodnoj Dalmaciji, oktobra 15. 1989. ja sam mu rekao da je njegova ideja "Velike Srbije" u dva maha 1914. i 1941. prouzrokovala katastrofu za srpski narod, i da su ideje Milosevica, Cosica, Seselja i sada Koљtunice prouzrokovaLe i trecu katastrofu koju srpski narod, klicajuci izbezumljeno Velikoj Srbiji i Milosevicu, skupo placa.
srbi znaci,samo valjaju ako nemaju nikakvih drzavotvornih ambicija i ako su spremni da budu ono sto su bili 5 vijekova-turski argati i prileznice,jugoslavija ne valja jer su srbi''dominirali'',bosna valja kad muslimani dominiraju...kakav faking koca popovic,kakvi crni dedijeri,....oladi bolero.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by katabuya Fri Jun 06 2008, 21:57

Ej bolero,ajd ti malo ubuduce iskuliraj sa tim lagano anti-srpskim textovima...
ne trebas ti da nam govoris kakvi smo...
katabuya
katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 41
Lokacija : Serbia
Points : 389
Datum upisa : 25.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by polemospater Sat Jun 07 2008, 01:12

jeste,mi dobro znamo da smo gamad frigidna Razz zezam se malo ali jedini spas bi nam bio da krenemo da se mnozimo ko albanci Razz ...sto bi rekla anica dobra ''vodite ljubav a ne rat''

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 37
Lokacija : srbija
Points : 400
Datum upisa : 25.11.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Sat Jun 07 2008, 06:14

katabuya ::Ej bolero,ajd ti malo ubuduce iskuliraj sa tim lagano anti-srpskim textovima...
ne trebas ti da nam govoris kakvi smo...
jos ako lazu da bi izlijecili svoj kompleks istorijske inferiornosti.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by bolero Sun Jun 08 2008, 13:35

Niti koga optuzujem niti koga napadam.Ovo su tekstovi koji su napisali umne srpske glave o Srbima.Da ja koga napadam ili da mislim nesto lose nikad ne bih dosao u Ljubinje i to sam samcijat na svoju ruku.Koliko ih je tek tako doslo u nepoznato i pod pritiskom predrasuda ? Ja ih niti vidjeh niti nadjoh.

Uostalom ovo je forum gdje svako ima pravo da dadne svoje misljenje, zato je i napravljen.Ponovo kazem da imam sta lose protiv nekoga ili nekog naroda ne bih ovde dolazio i planirao ponovni dolazak u Ljubinje.

Sto se tice Koce Popovica i drugih znanih i ne znanih heroja ne bih rekao da su to samo bez veze glave nego ljudi zbog kojih smo svi uzivali zadnjih 50 godina.Danas nema ko ne prica da je bilo prelijepo u onoj staroj Jugi i da je imao vrijeme svog zivota a to dugujemo i Koci i Mnogim drugima.

U redu misljenja o Jugi su podjeljena i u to ne bih ulazio.

Moje licno misljenje je to da su Srbi i Hrvati i Muslimani moj NAROD.Ja njih ne djelim, potekao sam iz tog naroda i te zemlje, i oni su u mojim ocima jedno tijelo.Ja bracu ne dijelim, to sam ja rekao Wolfu i ljetos u Ljubinju.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by wolf sagash Mon Jun 09 2008, 06:56

bolero ::Niti koga optuzujem niti koga napadam.Ovo su tekstovi koji su napisali umne srpske glave o Srbima.Da ja koga napadam ili da mislim nesto lose nikad ne bih dosao u Ljubinje i to sam samcijat na svoju ruku.Koliko ih je tek tako doslo u nepoznato i pod pritiskom predrasuda ? Ja ih niti vidjeh niti nadjoh.

Uostalom ovo je forum gdje svako ima pravo da dadne svoje misljenje, zato je i napravljen.Ponovo kazem da imam sta lose protiv nekoga ili nekog naroda ne bih ovde dolazio i planirao ponovni dolazak u Ljubinje.

Sto se tice Koce Popovica i drugih znanih i ne znanih heroja ne bih rekao da su to samo bez veze glave nego ljudi zbog kojih smo svi uzivali zadnjih 50 godina.Danas nema ko ne prica da je bilo prelijepo u onoj staroj Jugi i da je imao vrijeme svog zivota a to dugujemo i Koci i Mnogim drugima.

U redu misljenja o Jugi su podjeljena i u to ne bih ulazio.

Moje licno misljenje je to da su Srbi i Hrvati i Muslimani moj NAROD.Ja njih ne djelim, potekao sam iz tog naroda i te zemlje, i oni su u mojim ocima jedno tijelo.Ja bracu ne dijelim, to sam ja rekao Wolfu i ljetos u Ljubinju.
nisam covjek koji mrzi nikoga.osjecam se srbinom i ponosan sam na to ali isto tako znam da to nije nista posebno i da bi svi trebali da se ponose svojim narodom.jesam i za ravnopravan zusivot svih naroda u bosni i hercegovini.nisam za nezavisnu srpsku jer ma koliko ja to zelio, to nije rjesenje problema.....ali zasto vise nisam kosmopolita?zato sto je mrznja drugih unistila moje kosmopolitizam!!
i kakvi bolan dedijeri i popovici.pa oni su pljunuli na svoje roditelje i dobrotvore.pa da jefto dedijer nije radio sto je radio stevan i vladimir bi umrli ko cobani u cepelici.
a koca popovic se uslihtao komunistima da bi i posle rata mogao da igra tenis kojim se bavio prije rata kao clan velikosrpskog dzet seta.
wolf sagash
wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 48
Lokacija : mejdani
Points : 243
Datum upisa : 28.06.2007

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by bolero Tue Jun 10 2008, 01:05

Wolfe,

postujem tvoje misljenje i nemam nista protiv toga, a u krajnjem slucaju, boli me neka stvar, mene politika nikad nije ni previse interesovala.Ali ni to nije razlog da se nas dvojica sa ostalom ekipom ne nadjemo ovog ljeta u Ljubinju i napijemo i zapjevamo.

To sto si ti mene primio zajedno sa ostalima i ja koji samj dosao, to je najbolji znak da mozemo da pobjedimo sve predrasude i lose stvari koje su se desile.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Points : 21
Datum upisa : 11.05.2008

Назад на врх Go down

STA CE BITI SA SRBIJOM? - Page 3 Empty Re: STA CE BITI SA SRBIJOM?

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму